Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sarplaninac kutyám szűköl,...

Sarplaninac kutyám szűköl, támad, ha étel van a közelben. Hogyan szoktassam le róla?

Figyelt kérdés
Pl. ha valaki eszik a kutya előtt, és odamegyek ahhoz az emberhez, akkor is ezt csinálja, mert félti a kaját, pedig nem is az övé. Általában nem én szoktam neki enni adni. Lehet ez a baj.

2012. jún. 8. 20:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy egy ekkora kutya azt hiszi, hogy mindent szabad neki. Keressetek fel sürgősen egy jobb kutyaiskolát (olyat, ahol nem a kutyát, hanem a gazdát képzik elsősorban), és tanuljatok meg bánni vele.

Addig is: [link]

2012. jún. 8. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%
sárhegyi juhászkutya
2012. jún. 8. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Egyébként ebben a hónapban lesz 1 éves. Még nevelhető, nem?
2012. jún. 8. 21:00
 4/13 anonim ***** válasza:
Haláláig nevelhető, és nevelendő is. Nem szabad félvállról venni, mert aztán egyszer csak azon kapod magad, hogy félsz kimenni a saját kertedbe...
2012. jún. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"félti a kaját, pedig nem is az övé"


Hiszed te, hogy nem az övé. Ő viszont szentül meg van róla győződve, hogy de! "Ezeké a lúzereké nem lehet, majd én megmutatom, hogy ki az úr a háznál!" Szóval egy szakember segítségével sürgősen meg kellene győzni róla, hogy nem ő az úr! Nektek meg végig kellene gondolnotok a kutyával szembeni viselkedéseteket, ami végülis idáig vezetett.

2012. jún. 8. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Próbálom nevelni mostmár komolyabban.
2012. jún. 9. 21:22
 7/13 A kérdező kommentje:
Ma fésülés közben, mikor a lábát fésültem kapkodott. Eddig nem csinálta, csak az ételre. Ez mitől van? Utána ugatott, szűkölt, én meg lenyomtam a földre. Utána megnyugodott. Miért csinálhatja ezt? Mostanában nem foglalkozok vele, mert próbálom kizárni a "falkából", hogy észre vegye magát. Ezelőtt sokat foglalkoztam vele, simogattam. Lehet ezért lett "érzékenyebb" ?
2012. jún. 10. 23:29
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Miért próbálkozol ösztönkezeléssel, ha nem értessz hozzá? Íratkozz be egy kutyasuliba, tanuld meg és csak utána alkalmazd! Szerinted milyen kizárás az, amikor közben kényezteted, fésülgeted? Kizáráskor el kell felejteni, hogy létezik a kutyád. A vizét cserélgeted, de rá se nézel, hozzá se szólsz és még enni se kap. Ja és persze ez a család minden tagja részéről így legyen. Habár én a sárhegyinél nem ezzel kezdeném, főleg azért, mert lehet, hogy a kötődéssel is gondok vannak nálatok. Ha meg nem elég erős a kötődés, akkor a kizárás sem fogja túlságosan "megviselni". Szóval egy ilyen komoly kutyával ne otthon kisérletezgess, hanem kérj segítséget szakembertől!
2012. jún. 11. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ha ki akarod zárni, akkor nem fésülgeted meg nyomkodod a földre. Ha csinálod, csináld rendesen. Adsz neki kaját meg szó nélkül elviszed sétálni, de nem nézel rá, nem nyúlsz hozzá, nem beszélgetsz vele, nem csinálsz vele semmit, mintha ott sem lenne.

De szerintem nálatok ez felesleges, még csak próbálgatja a kutya az erejét, nem szabad hagyni neki, ennyi. Tiltsd meg az ilyenfajta viselkedést, azzal több eredményt érhetsz el. Világosan kell vele közölni, mit csinálhat és mit nem. Ha egyedül nem megy, akkor kérd szakember segítségért, azért vannak, hogy megtanítsanak bánni a kutyáddal.

Amúgy szoktam mondani, hogy a kutyanevelésben egy fontos dolgot kell szem előtt tartani, Yoda utén szabadon: tedd, vagy ne tedd, de ne próbáld! A kutya megérzi, hogy elvársz tőle dolgokat, vagy csak próbálod rávenni, de elfogadod a vereséget is. Ne fogadd el, vagy bele se kezdj.

2012. jún. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Igazatok van. Így próbálom kizárni, meg nem is.
2012. jún. 11. 11:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!