Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel etessem a kutyáim?...

Mivel etessem a kutyáim? Minél olcsóbban szeretnék ki jönni.

Figyelt kérdés
Van két óriási boxerem, most úgy alakult, hogy egyedül nevelem a kettőt (F19) Van valami praktikátok?
2009. júl. 3. 00:02
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Szerintem a FitFun nem éppen a legjobb táplálás önmagában. Önteni lehet a kutyákba, és nem lesz rajtuk semmi. Egy ismim egy időben etetett vele, de nem győzte kiegészíteni hússal, stb, mert különben a kutyákon csak csont és bőr volt. Én a részemről a vegyes táplálás híve vagyok, a boxinak kell a hús, az izomzathoz fontos anyagokat tartalmazza. A tápban pedig fontos vitaminok, ásványi anyagok vannak. Természetesen nem a szójával és szinezékkel aggyon dúsított tápokra gondolok. Viszont ha az ember anyagilag nehéz helyzetbe kerül....Ebben a helyzetben én közép kategóriás tápot és húst próbálnék. És zöldség lehámozott héját, stb belefőzném a kajájába, plusz minden darab kenyeret megszárítva a kutya takarmányozására fordítanám. Létezik hús mellé táplálék kiegészítőnek a Tre-mix nevű készítmény. 20kg-os kiszerelés 4000 Ft. Ebben zöldségek szárítva, némi tepertő és némi táp van. Összekeverve hússal és a levével felengedve egynek nem rosz. Sok sikert!
2009. júl. 3. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

keverd : tápot és házi kosztot.

az iskolák konyháin rengeteg a megmaradt kaja.

sajnos nem lehet elhozni, de meg kell próbálni ,hátha :).

szerintem napi kb : 1 kg táp kellhet a két kutyának , ez pl : ACANA tápból cc : 24-26 000/ hó ,1 kg / nap / 2 kutya ( cc :890 .-ft / kg )ez a legjobb ár érték arány , de lehet hogy neked nem ez kéne !.

vagy : SUSA táp cc: 450-500 ft / kg és jó minőség!

keress rá !

a táppal ,hosszú távon olcsóbban kijössz, mert nem kell sok időt beleölni .

napi 500 .-ft alatt nem hiszem hogy megúszható :):(

és öszesen 1 kg táp / nap pedig kell nekik .

www.susa.hu

2009. júl. 3. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

szerintem ha ragaszkodsz a házikoszthoz, akkor se mindenféle vágóhidakról szerezz húst! :S

Én akkor is a prémium tápokat mondom. Lehet hogy egyszerre sok kifizetni 10-15 ezer forintot, de emellé nem kell semmilyen kiegészítés, a kutyák jól laknak vele, és megbízhatunk bennük. Ajánlom pl. a Nutra Nugetts-et, ha olcsón akarsz, 8-9 ezer 15 kilogramm. Ez egyáltalán nem drága. Egy boxernek pedig kb. 300-3500g kell naponta, kb 200-300 ft lesz egy napi etetési költség. Na? Hogyha veszel innen-onnan húst (ami kitudja milyen romlott) meg ilyen kiegészítés meg olyan kiegészítés, ráadásul ezekhez kellenek vitaminok, az összeállítása sem kis idő... és pénzben sem jössz ki 500 ft alatt. Viszonylag olcsó táp még az Acana is. Ha nem eszik meg, törsz rá neki tojást, vagy beáztatod vízbe és egy kicsit megízesíted. Fogsz találni a neten olyan webáruházakat, ahol házhosz is szállítják neked (sokszor ingyen is, pl. www.allati.com)

2009. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
ha fizetsz a "konyhásnéniknek" havonta 4.000 forintot, ennyiből simán kijössz ha veszel prémiumtápot! ráadásul arra még főzöl is kiegészítést, beszerezni is nehéz meg illegális, hááát... megéri?
2009. júl. 6. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
napi fél kiló táp egy boxernek rengeteg! azért ne túlozzunk...
2009. júl. 7. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!