Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy szoktassam át egy másik...

Hogy szoktassam át egy másik névre?

Figyelt kérdés

Van egy kiskutyám, akinek az előző gazdái adtak egy nevet. Nekem ez a név nem tetszik, mert sztem nem illik rá nagyon... Hogy szoktassam rá egy másik névre? Ha másik névvel hívom, nem figyel... Hogy csináljam? Lécci segítsetek!

Előre is köszi!


2008. ápr. 26. 20:51
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég nehéz lesz, főleg ha már nem olyan fiatal a kutyus! Próbáld meg, hogy mindig csak ugyanazt a nevet mondod neki, esetleg jutalomfalattal csald magadhoz és közben mindig csak azon a néven szólítsd! Jobb ötletem nekem sincs!

Sok sikert!

2008. ápr. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szólitsd mindkettőn,elöször mond a régit és mint folytatás mond az ujjat,egy idő után próbálhatod csak az ujjat.A kutyus a hangsúlyra figyel,próbálj hasonló hangzásu nevet kitalálni.Szerintem egy kutyaiskola is segíthet.Minden jót!
2008. ápr. 27. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ne szólíts a régi nevén, mert akkor soha nem tanulja meg. mindig az újat mond neki, egy idő után megtanulja, biztos vagyok benne. csak kitartásk igényel ez a dolog.
2008. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy kutya nem a nevét hanem a hangsúlyt tanulja meg.


pl megtanítod neki hogy ülj, ezt hiába mondja egy másik ember neki, ha nem tudja a te hangsúlyiddal mondani, akkor le sem kak´lja.


pl amerikában a barátain kutyájának mindig magyarul mondom ülj, pedig senki nem beszél magyarul, és akutya hallgat rá mert olyan hangullyal mondom mint a gazdája angolul.


azt kell megtanulnod a gazdája hogy mondta. ha pl Csi volt neve ne and nekik Putyputyuputyu nevet, mert arra nem fog hallgatni, valami hasonlót agy neki, ami olyan hosszúságu mint az elözö, és hasonló hangsúlyal tudod mondani.

2008. ápr. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
na az én kutyám kb ezer névre hallgat:) mert valószínű mindegyiket ugyanazzal a hangsúllyal mondom, annyi beceneve van...:)
2008. ápr. 27. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

próbálj ugyanolyan magánhangzós nevet keresni.

pl., ha monnjuk úgy hívták, hogy dolli, te nevezd mollinak.az A lényeg hogy a hangzás megmaradjon.

2008. ápr. 29. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Ha gyakran mondogatod neki el fogja fogadni az új nevét, az én kutyámnak például van egy csomó beceneve, olyan is ami még hangzásba se hasonló a nevéhez és tudja, hogy róla van szó, figyel rá. Az a lényeg, hogy a kapocs meglegyen köztetek, ragaszkodjon hozzád figyeljen rád és akkor könnyen megszokja.

2008. máj. 3. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
ahl én lakok van egy kóbor eb , mindenki imádja mert tündéri feje van és vagy ezer nevet adtak neki (pohár, zsepi, kuplung, junkie, szilárd...) és nem iskell a nevén szólítani jön anélkül is :P de ha hasonló neve van mint az előző akkor nem probléma. Rotveilerünket Bettinek hívják, öcsémet meg Petinek. Bármelyiknek szólok jön mind a kettő.
2008. máj. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Először is mennyi idős a kutya? mert ha már nem oan fiatal akkor nem hiszem hogy tul sok sikerrel fogsz járni, bár türelem rózsát terem!
2008. okt. 5. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!