Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha a kutyám egyértelműen...

Ha a kutyám egyértelműen behódol egy másik kutyának az miért akarja mégis megharapni?

Figyelt kérdés
Nem értettem akkor sem és azóta is azon gondolkodom, hogy most akkor én csináltam valamit rosszul a kuyám nevelésénél? Általában barátságosan közelít más kutyákhoz. Ez a kutya egyből támadólag lépett fel, enyém maga alág húzta a farkát és a feje is le volt hajtva. De az csak tovább morgott és harapott is volna, csak nem érte el mert elhúztam a kutyámat. Nagytestű, ugyanolyan fajtájú kutyák és mindkettő szuka.

2012. jún. 11. 11:53
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy azért, mert nincs jól szocializálva, vagy azért, mert nem megadást akart elérni, hanem azt, hogy takarodjon el onnan a kutyád.
2012. jún. 11. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem a Te kutyád hibája, hanem a másik túl domináns, vagy egyszerűen rosszul van nevelve.

Az én kutyám is abszolult konfliktuskerülő, igaz ő nem szokott behódolni, ő egyszerűen kikerüli a többi kutyát, leginkább rájuk se néz:) De soha nem akar támadni, nem morog, nem acsarkodik, szerintem nagyon "szépen" alakít ki kapcsolatot.

Ettől függetlenül van egy labrador szuka a környékünkön, aki idáig 6-ból 5x nekiment a kutyámnak (yorkshire) pedig ő aztán tényleg semmit nem csinált, vagy jött a lábam mellett, vagy cipelte a szájában a botját. És van még egy szuka kutya (egy kis keverék) aki ugyanúgy állandóan neki akar menni. Egyszer már sikerült is neki...póráz nélkül volt, és tök messziről rárohant az enyémre.

Én sem tudom miért, egy dolgot tudsz tenni. Kerüld ki őket...

2012. jún. 11. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nincs szocializálva a kutya, nem volt eleget kutyatársaságban így nem ismeri az alapvető viselkedési normákat, mint például a támadás addig tart, amíg a másik meg nem adja magát. Nem te vagy a kutyád volt a hibás, hanem a másik kutya gazdija.
2012. jún. 11. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Szilvi & Argos ***** válasza:

A másik kutya nem lehetett normálisan szocializálva. Ha egy kutya behúzza farkát és lehajtja fejét, akkor a másik kutyának nem szabadna nekimennie, hiszen tényleg behódol, konfliktuskerülő magatartást mutat.

Érdekes, de a 4 éves roti-nj keverék kanom domináns kutya...ha fiatal kutyák alázatból nyalogatják a száját, másznak alá, azt Argos nagyon nem tolerálja...először elfordul, odébbmegy, nyalogatja a száját, esetleg halkan morog. Ha a másik folytatja a bactatást, akkor az enyém már vicsorog, lefordul, de ha nem történik változás, akkor bizony odakap!

2012. jún. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Minimum 100 kutyával találkozott már, eddig ilyen még nem volt. Olyan volt, hogy enyém nagyon játszott volna, de a másik kutya nem, ezért halkan morgott hogy ezt most ne, az enyém egyből tudta hogy jó, oké, nem játszunk. :) A kerítésnél tomboló kutya láttán rámnéz és látszik rajta hogy nem érti hogy miért ugat az a kutya. :)
2012. jún. 11. 15:03
 6/6 Rygel válasza:
A második hozzászóló tanácsa hasznos, de időnként elég nehéz elkerülni őket, mármint a szabadon levő kiengedett, vagy kóbor kutyákat. Volt egy pekingi keverék kan kutyám, sokszor kerültünk hasonló helyzetbe. Az enyém nem hódolt be, de sosem nem is támadott. Mindíg békés és barátságos kutyus volt, összebarátkozott volna minden kutyával akivel talizott, ha lehetett volna. :D Mivel nem volt minden kutya barátságos vele, így nem sikerült neki. :(
2012. jún. 11. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!