Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Akarok egy képzett kutyát, de...

Akarok egy képzett kutyát, de nincs kedvem ezzel foglalkozni. Lehet olyan kutyát kapni, aki már engedelmeskedik?

Figyelt kérdés

Lehet kapni egy kb 1-2 éves kutyát, ami engedelmeskedik nekem? És képzett, tehát van engedelmességi vizsgája, örző-védő vizsgája, meg ilyenek?

Nincs kedvem éveken át elvinni mindig a kutya iskolába, hogy megtanítsam neki, hogy a lábam mellett jöjjön, meg parancsra üljön, feküdjön....


Lehet hogy annak hangzik, dse teljesen komolyan gondolom! Nem viccből kérdezem! Komoly válaszokat akarok, nem poénkodást...



2012. jún. 11. 19:11
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

500 ezerért vettek osztálytársamék egy kiképzett német juhászt,persze az apukája sokat volt a kutyával és még most is napi szinten foglalkoznak vele és csak az apukájára hallgat, de a kutyának elég egy parancs és már tudja mit kell tennie, addig nem támad amíg nem mondják csak ugatja az illetőt,minden vizsgája meg van..

de hiába veszel egy ilyen kutyát napi szinten muszáj vele foglalkozni..

2012. jún. 11. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
100%
Vannak olyan kiképzők, akik éles munkára képzik a kutyákat. 1-2 évest nem kapsz. Inkább 3 év az, amikortól a kutya beérett és képes dolgozni. Általában az ilyen kutyások tartják is a gazdával a kapcsolatot , és meghatározott időnként elviszik a kutyát trenírozni. Persze,hogy kapj ilyen kutyát, feltétele az, hogy valóban tudd megfelelően kezelni .
2012. jún. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha kapsz is, semmi garancia nincs rá, hogy neked is ugyanúgy működni fog a kutya. Ugyanúgy foglalkoznod kell azzal, hogy hallgasson rád is, mint ahogy valaki más betanította. Nem úszod meg sajnos, a kutyával foglalkozni kell, így vagy úgy.
2012. jún. 12. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
53%

10-es,ilyen nekem is volt,meg akarták venni a kiképzett rotimat az utcán.Én mondtam neki,add a pénzt , itt a póráz vidd haza most,nyújtottam neki,de közben jelet adtam a kutyának ,hogy kezdjen morogni,támadni.Hát az üzlet nem köttetett meg :D

Kérdezőnek,meg :van ilyen képzés de milliót is elkérnek érte,no meg nem vagyok benne biztos ,hogy egy egygazdás kutya simán elvisel egy gazdaváltást és az ilyen fajták nagy része egygazdás,alap náluk,hogy bizalmatlan legyen minden idegennel,és te is idegen leszel neki.De ,ha alapengedelmesség a cél ül -fekszik- sétál egy alkalmazkodó jellemű emberbarát kutya bárkinek engedelmeskedik.

2012. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%
Egy jól felkészitett sportkutya bárkivel dolgozik a pályán. De kérdés, hogy mit akarsz?? versenyezni? Akkor is kell idő, amig a kész kutyával összeszoksz. Olyan 1 millió forintnál kezdődik egy III-as kész kutya.
2012. jún. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
én csak egy példát mondok: gondolj bele más betanít neki mindent,vizsgázik vele.. és majd te utána megkapod a kutyának ez milyen lehet? aki eddig nevelte foglalkozott vele elvesztette egy ilyen hülyeség miatt és legrosszabb esetbe az is lehet hogy te mondhatod neki hogy ül de neked nem fogad szót. ha nincs kedved tanítani és foglalkozni vele nem kell neked kutya... ha meg kell csak azt akarod hogy jól nevelt legyen akkor embereld meg magad és vedd a fáradságot és alap gyakorlatokat (legalább) tanítsd meg neki.
2012. jún. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
0%

Olyan kutyát nem lehet kapni, de akkor minek neked kutya ha nincs kedved játszani vele? Semmi értelme.. ._.

A képzett kutyák alapból az extra kutyus játékokból élnek meg a szeretetből!!

2012. jún. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%
nagyon sok kutyát készitenek eladásra. Abszolut nem meglepő kivánság.
2012. jún. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
0%
Egy olyan kutyának te nem kellesz!
2012. jún. 22. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
100%

a magyar kiképzők közül sokan képeznek pl: a Nátó-nak is !!

és van olyan ,hogy a kész kiképzett kutya visszakerül Magyarországra továbbképzésre, vagy rehabilitációra,esetleg más ok miatt ( ezt ne firtassuk)

sőt ,vannak a határőrségtől,vagy a rendőrségtől leszerelt,nyugdíjba vonult, olyan kutyák akiket a társuk ( szolgálati gazdájuk ) később nem vesz magához.

ez is egy lehetőség.

vagy ,keress a neten kiképzőket ,hívd fel őket,és tuti,hogy lesz olyan akinél "véletlenül,pont "van egy kiképzett eladó kutya .

2012. jún. 22. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!