Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hányás, hasmenés, étvágytalans...

Gyagyaliba kérdése:

Hányás, hasmenés, étvágytalanság. Valami ötlet, mit lehet adni neki ellene?

Figyelt kérdés

Sziasztok! 9 éves keverék kutyus 1,5 napja hány, fehér, zöld, sárga habos hányása van, de irdatlan mennyiségben, még a víztől is! Vízszerű hasmenése van, kedvetlen, étvágytalan! Van ötletek mi lehet?

A gazdája adott neki 2x1 szem maripent az elmúlt napokban, mert a kutya bűzmirigye miatt állatira fájt a füle, gondolta majd az használ. Sajnos gyökér állatorvosok laknak a körzetünkben, gyakorlatilag mindegyik fél a kutyától (tök barátságos), egy injekciót nem mernek beadni neki.. Van valami ötletetek, vagy esetleg volt hasonló tapasztalat? Köszi előre is!


2012. jún. 12. 07:19
 1/5 anonim ***** válasza:
A tünetek alapján bármi lehet, minden második betegségnek hasonló tünetei vannak, de nem kizárt az sem, hogy a gyógyszertől van. Alapszabály, hogy kutyának nem adunk emberi gyógyszert, kivétel, ha állatorvos javasolja. Jó lenne elvinni dokihoz, mi így nem igazán tudunk segíteni. Ha semmiképp nem tudjátok elvinni, akkor még 1-2 napig koplaltassátok teljesen, amíg megmarad benne a víz, után lehet főtt rizzsel kínálni, majd ha nem hány a rizstől, akkor nagyon fokozatos lehet vele keverni az eredeti ételét.
2012. jún. 12. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Kb minden betegség igy kezdődik, a halálosak is . PAkoljátok fel a kutyát és irány egy normális állatorvos.

A fülgyulladást kezelni kell, mert akár 1 hét alatt is süketséghez vezethet

2012. jún. 12. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor vigyétek másik állatorvoshoz. Szerintem egyébként vírus, de ez csak az én véleményem. Orvosi segítségre és gyógyszerekre van szüksége!

2012. jún. 12. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hányás, nagy meleg = kiszáradás.

És akkor még ott van valami betegség, ami miatt mindez megtörténik.

Ilyenkor bizony el kell vinni megfelelő orvoshoz a kutyát . Maripen 2 szem nem megoldás egyáltalán.

2012. jún. 12. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is valami vírus , de az is lehet hogy parvó ,annak is ezek a kezdeti tünetei ,bár a kutyus idős ilyen korba az én infoim alapján már nem szokás elkapni ,de jobb ha a doki megvizsgája.

Jobbulást neki!

2012. jún. 12. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!