Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyáim tömérdek mennyiségű...

Kutyáim tömérdek mennyiségű székletet termelnek az új táptól mit tegyek?

Figyelt kérdés
Dog Chow-al etetek kb 2 hete. Marhást és csirkést kaptak vegyesen így ajánlották. De annyi a széklet, hogy valami hihetetlen. Kis testű kutyáim vannak. Este 8-kor voltam takarítani a helyüket és reggel 6-kor már mentem megint takarítani és az egyik kutyusom 8 hatalmas rakatot termelt. Soha nem volt még ilyen. Ez normális? Vagy a táppal van a baj?
2012. jún. 12. 09:34
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

A Josera Family és Kids ugyan kölyök tápok, de legalább tartalmaznak probiotikumot, ami segíti a megfelelő bélflórát. Lehet, hogy erre van szüksége a kutyádnak.


A leírásodból nem derül ki, hogy milyen fajta kutyáid vannak, kölykök, vagy felnőttek, ivartalanítva vannak-e.


Nekem a Royal Canin bevált, másnak az Acana. De szerintem jó tápok még a Brit, a Team Breeder, a Kennels Favourite, a DaDo, a Trainer, a Nutram, és még sorolhatnám. Vannak nagyon jó tápok itthon, de 100%-ig nem tudunk biztosat ajánlani.


Alapvetően nem normális, hogy egyszer nincs széklete, majd bélgyulladása van, később pedig túl sok széklete van. Jó lenne kideríteni (állatorvos segítségével), hogy mire érzékeny a kutyád, mert tuti, hogy valami nem stimmel náluk.


Én személy szerint nyers kajával is etetek, de ahogy írod, neked ez sem vált be.


Nem tudsz mit tenni, meg kell találni a megfelelő tápot. Nem kell nagy kiszerelésű tápot venned, elég, ha 3-4 kilós kiszerelésben veszel, ha nem válik be, akkor váltasz.


Nem szeretem a szupermarketekben található tápokat, de ha a Te kutyáidnak a Darling vált be...akkor legyen. Egyébként hasonló árkategóriájú, csak jobb minőségű az ACC nevű táp, nekem az Energy változata vált be. A kutyák megették, a széklet megfelelő volt, és fenntartó tápnak megfelelő, ha nem jársz kutyáiddal kiállításra és nem tenyésztesz velük.

2012. jún. 12. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
Szerintem ha nem találsz megfelelőbb tápot a Darlingnál, akkor maradj annál, csak keverj hozzá táplálékkiegészítőt, például Caniprem-et.
2012. jún. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!