Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff, fülkupirozás hol...

Amstaff, fülkupirozás hol illetve milyen idős korban?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy Budapesten ki ismer jó állatorvost aki szépen tud fület vágni? A szépségen van hangsúly és nem az áron!

Ilyenre szeretném : [link]



#amstaff #fülkupirozás
2012. jún. 13. 14:38
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:
9%

Leírom bővített mondatban, hátha úgy megérti a sok szellemi zoknis...


Eredeti:

Az eb küllemének megváltoztatása érdekében farok kurtítás végezhető, az eb hét napos koráig.


Bővített:

az eb küllemének megváltoztatása érdekében (csak) farok kurtítás végezhető,(az is csak) az eb hét napos koráig.


Annak, aki meg 7 hónapot írt, csókoltatom a szemészét!

2012. jún. 14. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

a "csak"-ot nem tartalmazza a törvény, te költötted hozzá.


egyébként meg ennyit ír még a küllemi változtatásokról:

(6) Tilos az állaton olyan maradandó küllemjavító beavatkozást – így különösen az állatba történõ festékanyag

injektálást, ide nem értve a jogszabály által egyedi azonosításra kötelezett állat megjelölését – végezni, amely

kizárólag annak kedvezõbb értékesíthetõségét szolgálja.”


tehát ha saját célra vágatom, egészségügyi okokból, akkor még mindig legálisan jártam el.

2012. jún. 14. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:
9%

Azért írtam h bővített. Ismered magyarból azt h egyszerű és bővített mondat? Hmmmmm?


Az egészségügyi okot pedig én se mtagadtam. Ha pl a kutya bizonyítottan fülporblémával szenved, megy gondot ookoz neki, és mindennek kiváltója a nem csonkolt fül, úgy engedélyezik (én is engedélyezném). De nem minden meghagyott fülű kutya lesz beteg.

2012. jún. 14. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:
Van olyan h az egyik kutya hajlamosabb a fülgyulladára mint a másik?És azt vissza tudja "kapni" ha 1x már kikezelték?
2012. jún. 14. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
28%

Van. Amelyik hajlamos, azt azt jeletni, h ha egyszer meggyógyították, még mindig nagyobb rá az esély h elkapja, mint a nem hajlamosnak.


PL nem minden lógós fülű dobi kap fülgyuszit, de van amelyiknek gyakorlatilag fülgyuszitól fülgyusziig tartanak a napjai, alig van egészséges pillanata. Hiába tesznek meg érte mindent a gazdái, úgy néz ki h érdemesebb lesz levágni.

Ez ugyanolyan, mint az embereknél. Valakiben megvan a hajlam, és akkor nagyobb eséllyel kapja el azt a betegséget, mint aki nem hajlamos rá.

2012. jún. 14. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 anonim ***** válasza:
34%
És hajrá, le lehet pontozni, de majd ha bevezetik a módosítást, kérdezzétek meg az állatorvos (ne a putris házilódoktort, hanem egy igazit) h mi a helyzet. És ha azt mondja h lehet fület vágni csak sima küllem miatt is, akkor megeszem a kalapom.
2012. jún. 14. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/43 anonim ***** válasza:
Hogy lehet észrevenni a fülgyulladást?
2012. jún. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
18%

Itt szépen ki van fejtve a legtöbb tudnivaló:


[link]

2012. jún. 14. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 anonim ***** válasza:
100%

most fogtad magad és átfogalmaztad a törvényből idézett szöveget? :D


a belinkelt módosítás fog életbe lépni idén nyáron, ami továbbra sem tartalmazza a fülvágás tiltását. nincsen benne leírva, hogy nem szabad. attól, hogy TE odaképzeled, hogy "csak" farkat lehet vágni, attól az még nem áll benne. amit pedig nem tilt a törvény, azt szabad.


de igazából tök jól írták ezt meg, odadobták a habzó szájú állatvédőknek a módosítást, aki azt hiszik, hogy jól meg lett tiltva, miközben minden mehet tovább a régiben :)

2012. jún. 14. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/43 anonim ***** válasza:
0%

Mondom, kérdezz meg egy állatorvost, de a gondlod, akár egy jogászt is.

Semmi átfogalmazás nem volt benne, cska beletettem a kötőszavakat.

Tudod, a törvényekben (zömében) nem azt szokták írni h mit tilos, hanem h mit lehet.


De mondom, nem kell nekem hinni, nem állatvédelmi jogból vizsgáztam a múlt hónapban, sőt, nem kaptam még az új anyagról sem jogi eligazitást, ugye? Kicsit otthonosabban mozgok az állati jogokban, mint te, van egy olyan sanda gyanúm.

2012. jún. 14. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!