Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Amstaff, fülkupirozás hol...

Amstaff, fülkupirozás hol illetve milyen idős korban?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtudni, hogy Budapesten ki ismer jó állatorvost aki szépen tud fület vágni? A szépségen van hangsúly és nem az áron!

Ilyenre szeretném : [link]



#amstaff #fülkupirozás
2012. jún. 13. 14:38
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:
73%

megkérdeztem jogászt. tartok itthon egyet, biztos ami biztos.


aki azt mondta neked, hogy a törvényekben az van leírva, amit lehet, és minden mást nem lehet, az valószínűleg a kommunizmus idején szocializálódhatott, de most már demokrácia van. ami nincs tiltva, azt bizony szabad.


ja és a jogászom azt üzeni, hogy ne csak állatvédelmi jogból, de jogelméletből is tanulj egy kicsit...

2012. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
Akkor most lehet kupíroztatni vagy nem?Már semmit nem értek...:/
2012. jún. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 anonim ***** válasza:
39%

Lehet, a kihirdetéstől számított 2 hónapig.

A chipes megjelölésről szóló részek majd 2013. jan elsején lépnek életbe, a tartási terület és lánchossz rész edig 2016-ban.

2012. jún. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/43 anonim ***** válasza:
lehet kupírozni. a módosítás sem tartalmazza az ellenkezőjét, úgyhogy a jövőben sem lesz akadálya.
2012. jún. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
39%

Meghoztam az állatvédelemis ügyvéd válaszát:


"Az állatok védelméről és kíméletéről szóló 1998. évi XVIII. törvény 10. § (2) bekezdése kimondja, hogy "az állaton küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás – az ivartalanítás, valamint e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott további beavatkozás kivételével – nem végezhető."

A farokkurtítás pedig azért lesz lehetséges, mert "e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott további beavatkozásnak" tekintendő. Eddig a farokkurtítás is ugyanúgy tilos volt mint a fül.

Azt nem tudom, hogy ez a 10. § (2) bekezdés melyik évben került bele a törvénybe, nincs itthon CD jogtáram, csak hatályos keresőket tudok használni.

Annyinak tudtam utána nézni, hogy korábban az ivartalanítás mellett kivételként volt meghatározva a fül- és farokkorrekció, ezért volt rá lehetőség. De jogtár nélkül nem tudom megmondani, hogy pontosan mikor került ki ez a törvényszövegből."


Tizenx éve csak állatvédelmi joggal foglalkozik, vele nem fogok vitatkozni. Azért kellett eddig is keresni dokit, mert tilos volt, aki megcsinálta, az tilosban járt.

2012. jún. 14. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:
39%

Újabb válasz:

"Nos megtaláltam. 2012. január 1-től volt tilos mindkettő. A farokkurtítás pedg majd ha hatályba lép a kormányrendelet, akkortól lesz engedve 7 napos korig."

2012. jún. 14. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a kérdésre válaszolók válaszát, aki nem így tett annak kevésbé. Mindenkit próbáltam a kérdésre adott válasza alapján "pontozni".
2012. jún. 14. 22:34
 38/43 anonim ***** válasza:

"valamint e törvény végrehajtására kiadott jogszabályban meghatározott további beavatkozás kivételével"


Ez a jogszabály még nem jött ki. tehát nem járt senki tilosban.

2012. jún. 15. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/43 anonim ***** válasza:
39%
De kijött.
2012. jún. 15. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
39%

Azon részeire nem jött még ki a végrehajtási, amiket 2012-ben módosítottak. Pl az, h az eb transzponderrel való megjelöléséért max 3500 Ft kérhető, mely tartalmazza az adatbázisba való regisztráció díját is. Ezért van, h mindenhol még egyedi áras a chip. Amelyek még 2012 előtt kerültek bele, azok 2012. jan elsejétől mind életbe is léptek.


Az újabb kiegészítések egy része kettő hónapon belül (pl a farokvágás engedélyezése), mások jövő év jan 1-től (4 hónapos kortól kötelező chip), megint mások csak 2016-tól élnek.

2012. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!