Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vásároltam egy yorki kiskutyát...

Vásároltam egy yorki kiskutyát és mikor elvittem az állatorvoshoz, kiderült hogy nem is az. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Nem kaptam semmi könyvet a kutyushoz,és teli volt féreggel.Nekem az eladó azt mondta hogy 7 hetes, az állat orvosom pedig azt hogy csak 4 hetes.Hiába hivom az eladót nem veszi fel, biztos azért mert tudja hogy becsapott
2012. jún. 14. 09:46
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%

Milyen jó lenne ha végre az emberek elgondolkoznának, hogy miért is olcsó az olcsó!

nagyon sajnállak de ez volt a tanulópénz.

Gondolom a címet tudod kitől vetted , és lehet szabálysértési eljárást indítani, legalább eggyel kevesebb szaporító lenne

2012. jún. 14. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Na igen, ezért tartozik a felelős kutyatartás fogalmába az is, hogy a gazda honnan veszi meg a kutyát. A legszörnyűbb az egészben az, hogy te, kérdező, ezzel egy szaporítót támogattál abban, hogy még több beteges, alul fejlett kölyköt adjon el, még több felelőtlen, buta embert verjen át. Te is részt vettél így ebben a borzalmas állatkínzásban. Sajnos, azt kell mondjam, ha valakinek annyi esze van, hogy így vegyen meg egy kiskutyát, nulla felelősség érzettel, háttér tudással, csak minél olcsóbban (mert gondolom te is, kérdező, azért választottad ezt a szaporítót, mert olcsón adta el a kölyköket) meg is érdemli, hogy jól átverjék. Csak azt remélem, hogy ez a kölyök nem lesz beteg, nem fog szenvedni- bár sajnos a tapasztalat az, hogy erre kevés esély van.
2012. jún. 14. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Csak az a baj, hogy még fel is vannak háborodva, hogy keverék kutyát vettek...
2012. jún. 14. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

10-es vagyok.


Én valóban azt gondoltam 5 évvel ezelőtt, mikor szaporítótól vásároltam kutyát 20 ezer forintért, hogy a kutya tényleges ára 20 ezer forint, ez a reális, és aki 100-120 ezerért adja a kutyáit, az pénzéhes, telhetetlen... stb. Eszembe se jutott, hogy pont fordítva van. Aki nem elég tájékozott, az könnyen belelép ilyen gödrökbe. És míg nem beszélsz egy szakemberrel biztos vagy benne, hogy tájékozott vagy maximálisan és csak később derül ki az ellenkezője. :-/

2012. jún. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Én ezen már csak nevetni tudok.


DE!!!

Egy 4 hetes kölyök nem eszik olyanokat még, mint egy 7 hetes! Remélem az állatorvos erről is kioktatott, különben nem hogy yorkid nem lesz, de lehet, hogy kutyád sem.

2012. jún. 14. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 Maxitabi ***** válasza:
100%

Sajnálom a kérdezőt, de kedves Többiek, én sem gondoltam volna anno, míg nem lettem kutyás- macskás, hogy ilyen fontos az a "papír", szűrések, szocializáció stb. Azóta sokat olvasok, kiállításokon jártam. De látom: az emberi gyarlóság végtelen.

Szerintetek pl miért veszik meg az emberek a szupermarketes kutyakaja-macskakaja szemetet??? Mert kényelmesek, hiszékenyek...

Tehát ugyan azért,mint amiért így vesznek állatot is. Olcsó legyen! Gyorsan, azonnal kell.

Kívülálló a legtöbbjük, első kutyás,fogalma sincs semmiről-főleg nem arról, hogy a lakótelepi szörnyecskéket nevelni kell - kutyagumi összeszedés, iskola.És ez az utóbbi időben csak rosszabbodott. Olvassátok csak el az itteni kérdéseket...

Az a legborzasztóbb, hogy igen kevesen lépnek ellenük fel.

Kedves kérdező, vigyázz a kutyádra, reméljük egészséges lesz és próbáld meg feljelenteni állatvédőknél az eladót, de legalább figyelmeztetni az embereket!

2012. jún. 14. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy senki nem úgy mutatkozik ám be hogy én egy szemét szaporító vagyok, aki beteg kutyákat sóz hiszékeny emberekre. elég gyakran ezek "bejegyzett" tenyésztők, elmesélik hogy hosszú évek óta kutyáznak, stb. stb. sajnos a magas ár sem ad védelmet és garanciát mindenre. az biztos, hogy sok kutyát meg kell nézni, kicsit, felnőttet, kiállításon és a parkban hogyan viselkednek, hogy legyen rálátása az embernek. remélem megerősödik a kutyus, és egy bejelentés nem ártana mindenesetre az állatvédőknél.
2012. jún. 16. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!