Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Bűzmirigy problémák, lehet ez...

Lil009 kérdése:

Bűzmirigy problémák, lehet ez a jele?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Ma reggel vettem észre,hogy az egyik kutyám(golden retriever) nagyon furán tartja a farkát.Úgy,mintha megtörne neki-talán a lovak faroktartásához tudnám hasonlítani-.A közérzete jó,eszik rendesen,játszik a másik goldimmal,ezért azt kizártam,hogy el lenne törve, plusz meg is tapogattam ,de semmi szokatlant nem éreztem rajta,nem is érzékeny az érintésre.10 éves,és még soha nem volt bűzmirigy gyulladása,ahogy a másik 6 hónapos goldimnak sem,de erre gyanakszom.Esetleg van köztetek valaki,akinek volt már hasonló a kutyájával?(Ma mindenképpen elviszem orvoshoz,csak addig szeretnék megnyugodni.)Előre is köszönöm a segítséget :)

2012. jún. 14. 10:04
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy a bűzmirigyével lenne baj, de persze biztosan nem tudhatom. Nekünk mopsz kutyusunk van, neki nagyon be volt gyulladva az egész teste, mint kiderült, a bűzmirigy miatt. Foltokban hullott a szőre, pörkösödött a bőre, begyulladt a füle, ilyesmi jelei voltak; ezért gondolom, hogy itt más lesz a baj!

Jobbulást a kutyádnak! :)

2012. jún. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 noesamuel ***** válasza:
kicsi az esélye a bűzmirigy gyulladásnak, szinte semmi, nem ezek a tünetek, hanem a feljebb is taglaltak, illetve még a fenekét húzza a földön, azaz "radíroz"
2012. jún. 14. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:) akkor várok az orvosi véleményre,de talán nagy baj nincs,a közérzete még mindig jó:) Az vajon lehetséges,hogy a kiskutyám megcibálta a farkát és attól tartja így?Sajnos a napi 2szer 1 -másfél órás séta mellett is van fölös energiája,olyankor nyaggatja a nagyobb kutyát,és néha belekap a fülébe,farkába,lábába,amit persze az idős kutyám csendben tűr...
2012. jún. 14. 15:37
 4/4 anonim válasza:

Az én kutyusomnak is hasonló problémái voltak.

Mindig nyalogatta a fenekét , és a farkát is furán tartotta.

A doki azt mondta bûzmirigy gyulladás , és hogy ne engedjük nyalni , mert benyalhatja a gennyet , ami még nagyobb problémákat okozhat.

2012. júl. 1. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!