Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Fontos! Vemhes a kutyám, de...

Fontos! Vemhes a kutyám, de nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy ki a papa. Ha mindenki, aki benne volt a buliban tk-es, akkor én most tenyésztő vagyok?

Figyelt kérdés

2012. jún. 15. 14:30
1 2 3
 11/29 A kérdező kommentje:

A kutyám innét származik:

[link]

Nem hiszem, hogy örülnének, hogy leszaporítóztad őket. A 11 évesre inkább nem is reagálok, ilyet csak az idősebb, kielégítetlen korosztály ír.

2012. jún. 15. 15:34
 12/29 A kérdező kommentje:

"Egy tenyésztő MEGTERVEZI a párosításokat, próbál minél jobb kölyköket létrehozni. Az esetleges hibákat kiküszöbölni a vérvonalból."


Na, pontosan ez a GÉP, ti észlények! A természet gondolom hülyébb nálatok. Viszlát nektek és a szép mesterséges világotoknak.

2012. jún. 15. 15:37
 13/29 anonim ***** válasza:
100%
Na, neked se lesz agydaganatod Kérdező....
2012. jún. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
92%

A kutyák ösztönösen szaporodnak nem azért mert az jó nekik. A természetben sem minden állat szaporodik.

hagyd csak együtt párosodni őket ki kivel akar majd meglátod előbb utóbb kinyírják egymást.


Nem is értem minek kell ide beírni, inkább hívd fel "tenyésztő" barátnődet és kérj tőle tanácsot. Ő biztos azt fogja mondani nem baj semmi baj fogd meg az egyik törzskönyvet és majd hozd le rá az almot. Tök mindegy, hogy az e az apa vagy sem....

HÁT UNDORÍTÓ

2012. jún. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:
100%

Hát ennél én sokkal igényesebb kennelt is láttam már :) SŐT... Az Aranyos Királyok Gyöngye meg egy szaporító. Hány fajtával is foglalkozik? Vagy öttel? Szánalmas...

A gép az amit Te csinálsz. NULLA tudással és hozzáértéssel b*szatod a kutyád az összes kannal ami nálad fellelhető. A következő tüzelésnél megint befedezi az összes, mert hát ne hogy már szét válaszd őket hisz akkor nem lehetnek veled mi?! Na látod EZ a szaporítás!

Az, hogy a TENYÉSZTŐK megszervezik a párosítást GONDOSAN, hogy melyik vérvonalban milyen hibák fordulhatnak elő és azt kiküszöbölje az NEM szaporítás. Az lenne a normális te szerencsétlen....

2012. jún. 15. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:
Tényleg nem értem, hogy mi a baj. Rengeteg kezdő tenyésztő kérdez itt szerintetek. Valahol csak el kell kezdeni, nem? Ha szerintetek rossz a tenyésztőm, akkor majd legközelebb csinálom máshogy. Nem a világvége!
2012. jún. 15. 15:49
 17/29 A kérdező kommentje:
És csak két kutya volt. Ne gyertek állandóan ezzel az idebasz-odabasz dologgal.
2012. jún. 15. 15:50
 18/29 anonim ***** válasza:
85%
De hát ezt csinálja. Mi az, hogy csak két kutya volt? Eggyel kell befedeztetni nem kettővel. Most akkor honnan tudod ki az apa? Kinek a törzskönyvét adod oda, hogy ő az apa? Vagy mindegy? hisz úgy sem derül ki? Talán megtartasz egy szukát a párosításból, hogy később majd azt is befedeztesd a másik kanoddal. De nem tudod melyik az apa, lesz majd egy jó beltenyésztett beteg állományod. Ezek a fajták nagyon is hajlamosak a betegségekre tudhatnád te is. Nem beszélve arról, hogy akkor a későbbiekben sem fogod elzárni a kutyákat külön? Minden évben menetrendszerűen 2x elleni fog a kutya?
2012. jún. 15. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 anonim ***** válasza:
100%

mindenki elkezdi valahogy de nem így..................

Fogok pár kutyát és gyerünk gyártani a kölyköket. Először is kiállításra illene kijárnod vagy ha oda nem, akkor is a kutyákat szűrésekre elvinni + tenyészszemle.

De ez még semmi azért ehhez pár év tapasztalat is kell. nem úgy működik, hogy veszek pár kutyát törzskönyvvel és hajrá...

Nincs kennel neved, nincs meoe tagságid és még sorolhatnám. Ezek a kiskutyák a büdös életben nem lesznek letörzskönyvezve.

Előbb utóbb a sok szaporított kutyát elkezdi ellenőrizni a NAV :-)

2012. jún. 15. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 anonim ***** válasza:
100%
Nem is tudtam, hogy ezek csivivel is foglalkoznak.... Az biztos, hogy bullterrierben mindenkit óva intenek tőlük.... Szerintem hallgass a jó tanácsra és ivartalaníttasd a kutyád minél hamarabb. Mindenkinek jobb lesz úgy....
2012. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!