Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen fajta kutyát vegyek?...

MBS kérdése:

Milyen fajta kutyát vegyek? Honnan érdemes beszerezni milyen oldalon érdemes nézni? Valami okosabb könnyen/jól tanítható fajtát szeretnék ha lehet olcsón. Ti milyet ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Német Juhász nem lenne rossz mivel Border Collie-t, Golden Retrievert nem lehet olcsón szerezni. Ti milyet ajánlanátok?

2012. jún. 16. 15:56
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
De amúgy én nem igazán értem ezt mert két ismerős is vett kutyát az egyik beagle-t 30 körül és foxit olcsón de egyikkel sem volt semmi gond pedig a beagle már elég idős.
2012. jún. 16. 16:39
 12/18 anonim ***** válasza:
Akkor nekik szerencséjük volt. De benne van a pakliban, hogy mondjuk keverék kölyköt adnak el neked fajtatisztaként és felnőtt korában kicsit se, vagy csak halványan fog hasonlítani arra a fajtára amit szerettél volna. Ez még a kisebbik baj, mert az is előfordulhat, hogy kifogsz egy beteges, ideggyenge példányt. Mivel egészségügyi szűrések és ész nélkül pároztatnak a szaporítók, akár közeli rokonokat is, ezért gyakran előfordul, hogy az ilyen kutyára élete során a többszörösét rá kell költeni az állatorvosi kezelések miatt, mint amennyiért egy egészséges, jó kutyát kaphattál volna tenyésztőnél. Aztán amelyiknek nincs törzskönyve, az nem minősül fajtatisztának, csak fajtajellegű keveréknek, tehát pl. kiállításra nem viheted el, ha ahhoz lenne kedved.
2012. jún. 16. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:
Értem de ha törzskönyves akkor van rá esély, hogy nem lesznek egészségügyi problémái?
2012. jún. 16. 17:05
 14/18 anonim ***** válasza:

Esély mindig van hogy kifogsz szaporítótól is teljesen egészséges kutyát. Csak jóval nagyobb az esélye hogy egy beteges , ideggyenge kutyát kapsz. Amire aztán költhetsz a dokinál.

Figyelj.. Ha nincs anyagi lehetőséged egy jó tenyésztőtől származó kutyát venni akkor minimum nézz szét a menhelyeken. Ott is vannak kölykök de felnőtt kutyák is akiket ismernek a gondozóik így legalább tudni fogsz valamit a jelleméről. Mert nem egy olyan kutyát láttam aki szaporítótól származik és teljesen más volt a temperamentuma mint a fajta standard.

2012. jún. 16. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim válasza:

Okos dolog lenne egy neves tenyésztőtől beszerezni, igaz nem olcsó mulatság, de így elkerülheted a fajtára jellemző genetikai problémákat és tovább élhet a kutyusod. Igaz nem szakértő vagyok, de menhelyen dolgoztam és van egy kis tapasztalatom. Az én örök kedvenceim az ír szetterek és az agarak, aranyosak és okosak, bár kissé makacsok, de nagyon szerethetőek:D

[link]

[link]

[link]

Itt van a kérdéses kutyusokról videó remélem segít:)

21/L

2012. jún. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:

Értem! Azért tudok rászánni valamennyit csak nem tudok 100 ezreket költeni csak a kutyára hisz még jó pár dolog kell hozzá. Nekem ami szempont: okos legyen könnyen tanítható és lehetőleg ne túl randalírozós fajta ne tegye tönkre a kertet stb.

Még a magyar vizslán gondolkodtam nem tudom nektek mi a véleményetek róla.

2012. jún. 16. 17:24
 17/18 A kérdező kommentje:
Mondjuk ha van törzskönyve az már egy jó út afelé, hogy nem lesz beteges illetve ideggyenge? Vagy mi alapján lehetek ebben biztos?
2012. jún. 16. 17:34
 18/18 anonim ***** válasza:

Igazából a törzskönyv maga, nem garantálja hogy egészséges lesz a kutyus mert az kb 5000 tf ért kiállítják.:/

Szerintem az a jó ha maga a kennel és a tenyésztő jó. Akkor a lehető legkisebb az esélye a betegességnek. Szerintem hozzád illene egy Golden Retriever. Ők nagyon barátságosak és okosak . De természetesen őket is tanítani kell:)

Ezt a fajtát szerintem már egész jó áron be lehet szerezni rendes kennelből is mert igen elterjedt , sajnos ezért sok a szaporítója is . Velük vigyázz. Ők ilyen 30 - 40 ezerét vagy olcsóbban árulnak kutyákat. De mint az már fentebb leírták nem érdemes a kutya árán spórolni. Szerintem kezdj el gyűjteni egy kutyusra mert ahogy látom még nincs meg az álomfajta :) És akkor szép lassan összegyűlik egy jó kutyusra az ár!

Hajrá:)

2012. jún. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!