Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni ilyen esetben?

Mit kell tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van egy hatéves kutyám. Eléggé morgós természetű, könnyen összeugrik idegen kutyákkal. az a gond, hogy ha sétáltatom, és összetalálkoznánk kóbor, gazdátlan, vagy csak egyszerűen gazdás de csámborgó állattal, mit tegyek? félek hogy nehogy összeverekedjenek, és ezáltal megsérüljön az ebem, és persze meg ne sérüljek én is. Ha mondjuk észre veszünk egy ebet, ami észre vett minket, mit csináljak, hogy ne legyen belőle baj?

Kb 30 kg-os német juhásznál kicsit kisebb kutyáról van szó. Gond nélkül nekiugrik szerintem, ha az is agresszív. Póráz, szájkosár van sétáknál nálam.


2012. jún. 17. 12:10
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Szákosár jó, de ha olyan kutyával találkoztok, aki szintén agresszív, nem fogja tudni magát megvédeni a kutyád.

Kutyaiskolát javasolnék a szocializáció miatt, ahol segítenek megoldani a problémát.

2012. jún. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ne rakj rá szájkosarat. Ha megtörtént a baj, legalább add meg neki a lehetőséget, hogy megvédje magát, mert te akkor már nem avatkozhatsz közbe. Másrészt a kóbor kutyák legtöbbsége igen ijedős így könnyű elijeszteni egy felé hajított bottal vagy egy erős rákiáltással. De ez ugyan úgy lehet hergelés is. Szóval értened kéne a kutyákhoz annyira, hogy a testbeszédéből fel tudd mérni, mik a kutya szándékai és milyen a természete. Mert a testbeszéde mindent elárul. Én le tudok olvasni bármilyen kutya testbeszédét így nálunk kevés baj szokott lenni. Ha viszont agresszív kutyával találkozol akkor jó távolról elkerülni és lakott helyre menni, mert oda már nem fog utánad jönni.
2012. jún. 17. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Valójában lakott helyeken sétálok, és azért jócskán szaladgálnak kutyák itt is. Lekopogom az elmúlt három napon egyet sem láttam, de régebben bizony voltak találkozások. Nagyjából látom a testbeszédét, mert behúzott farokkal somolyognak, de volt olyan is, amelyik magasra tartott fejjel, farokkal jött, és szaglásztak. Csak aztán valamelyik nem jól reagált, és morogni kezdtek. Na mindegy. Csak azért érdeklődtem, hogy tudjam mit kell tenni ha baj kerekedne.
2012. jún. 17. 12:28
 4/21 anonim ***** válasza:
Amit én tennék, ha már megvan a baj, a kutyám hátsó lábai alatt átkulcsolnám a kezem, amikor olyan testhelyzetben van és lehúznám a másik kutyáról, közben rájuk ordítanék. De persze szituáció függő, ilyenre volt már példa.
2012. jún. 17. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
Persze, aztán a felhergelt kutyák még téged is megharapnának. Nem érdemes beleavatkozni.
2012. jún. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Ezért írtam, hogy szituáció függő, hogy mit tennék, mit látnék jónak. Fel kell mérni a kutyák helyzetét is. Én megtettem, gond nélkül szét tudtam szedni őket. Semmi esetre sem nézném tétlenül.

Barátnőm a tibeti spánieljéről rúgott le egy amstaffot, mert a gazdája sem mert semmit tenni. Lerúgta róla a kutyát és megúszták, a kutyának esze ágában sem volt emberre támadni. De hogy ismételjem önmagam, fel kell mérni a helyzetet és az alapján dönteni mi a legjobb megoldás.

2012. jún. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
Viszek magammal gázsprayt mindig,ha közelít a másik kutya előszőr rákiáltok ,dobbantok mintha felé akarnék menni,ha erre sem torpan meg, támad ,akkor a szeme közé fújom a fél flakont.
2012. jún. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
27%
Így van a gáz spray a leghatásosabb, csak fel ne jelentsenek még állatkínzásért. Attól még, hogy szerencséd volt, nem mindenkinek lehet az. Képzeld, én is megpróbáltam szétválasztani a két kutyát, a másik kutya rögtön neki esett a lábamnak, azóta is egy hatalmas heg van a vádlimon. Konkrétan hiányzik egy kisebb darab. Nem kell játszani a mártírt. Akkor is egy kutya. Ő jobban meg tudja magát védeni ha hagyod, mint úgy, hogy visszafogod, vagy a lábai fogod vagy közéjük állsz vagy akármi. Ő akkor is egy állat, neked pedig többet szánt a sors minthogy két bevadult kutya tépjen szét. És jobb lenne ha nem adnátok ilyen tanácsokat.
2012. jún. 17. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Azért össze ne vitatkozzatok a témán!
2012. jún. 17. 17:13
 10/21 anonim ***** válasza:
0%
Nem vitatkozik senki, csak nem akarom, hogy borzasztó veszélyes és buta tanácsokkal lássanak el, mert te látod kárát, és az senkinek nem jó. Egy felelősség teljes embernek nem jut eszébe két verekedő kutyát szétválasztani saját testével és pláne nem ad ilyen tanácsot másnak. Ha ő megcsinálja akkor majd egyszer megbánja mint én, de legalább másnak ne adjon ilyen buta tanácsot ami még akár az életedbe is fájhat.
2012. jún. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!