Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni ilyen esetben?

Mit kell tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van egy hatéves kutyám. Eléggé morgós természetű, könnyen összeugrik idegen kutyákkal. az a gond, hogy ha sétáltatom, és összetalálkoznánk kóbor, gazdátlan, vagy csak egyszerűen gazdás de csámborgó állattal, mit tegyek? félek hogy nehogy összeverekedjenek, és ezáltal megsérüljön az ebem, és persze meg ne sérüljek én is. Ha mondjuk észre veszünk egy ebet, ami észre vett minket, mit csináljak, hogy ne legyen belőle baj?

Kb 30 kg-os német juhásznál kicsit kisebb kutyáról van szó. Gond nélkül nekiugrik szerintem, ha az is agresszív. Póráz, szájkosár van sétáknál nálam.


2012. jún. 17. 12:10
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Egyrészt nem játszom a mártírt, másrészt neked lehet, hogy csak egy kutya, nekem ő jóval több ennél, családtag. Harmadrészt nem vagy túl jó szövegértelmezésből, ugyanis sehol sem írtam, hogy bárki tegyen ugyanígy, leírtam, hogy én és a barátnőm hogy tett. Jah, a kutya védje meg magát, szerinted annak a szerencsétlen tibeti spánielnek mennyi esélye lett volna, ha nem rúgják le róla az amstaffot? Semennyi, mert hiába adta meg magát szerencsétlen kutya, az amstaff nem engedte és folyamatosan újra harapott.

És akkor végezetül újra leírom, hogy mindez szituáció függő. Nem jól mérted fel a helyzetet.

Egyébiránt a kutyaiskolában az egyik incidensnél ugyanezzel a módszerrel szedték szét a kutyákat.


Tavaly tettem fel én is ennek kapcsán egy kérdést, talán így letisztul neked is a kép, ha bemásolom az említett fogást.


"A legjobb, ha a hátsó lábai előtt közvetlenül benyúlsz a hasához, ahol a mellbimbók vannak és úgy emeled fel a hátsó részét. Ez nem fáj neki, semmi gondot nem okozol ezzel. Itt a te kutyád (a nagy hév miatt előfordulhat) nem tud megkapni, a másik sem ér el téged, viszont a tiéd még tud védekezni, ahogy írtad. Húzd el a kutyát ebben a fogásban és közben ordíts minél mélyebb, fenyegetőbb és dühösebb hangon, ordítsd túl a verekedést, hogy mind a kettő kicsit megijedjen és visszavegyen. Jó, ha szoktatod a kutyádat otthon ehhez a fogáshoz, csak úgy benyúlsz a hátsó lábainál a hasához és felemeled kicsit, persze közben dicséred, ha nyugodt marad. Ha sokat csinálod, így nem fog annyira megijedni, ha verekedés közben ezt alkalmazod."


Következő válasz:

"Ez attól is függ milyen kutyákat kell szétszedni, mind méretre, mind habitusra.


A "panelkutyákat" és szobacirkálókat nem nagy ügy. Odébb hajítod őket, közéjük vágsz egy csörgő flakont, vagy táskát, vagycsak határozott hangon levültöd a fejüket. Ha nincs a másik kutya gazdája ott, akkor ekerkesd el a másikat.


Ha kicsit "komolyabb" kutyák esnek egymásnak, ott szintén műkődhet ha valami hangos, csörgő tárgyat közéjük vágsz, vagy táskát. Ha ott a másik gazdi is,akkor mindenki a saját kutyája hátsó lábánél megfogja a kutya csípőjét és hátrahúzza.


Ha vmi szájzáras kutyaával hoz össze a sors,aki sehogy sem ereszt,akkor a paprikaspry jól jöhet."

2012. jún. 17. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
8-as.Nyugodtan jelentsen fel állatkínzásért a spray miatt,ki fogják röhögni a bíróságon,mert jogos ön -és tulajdon védelem esete forog fent ,mivel nekemtámadt a kutya,plusz kutyával való veszélyeztetés ,mivel póráz és felügyelet nélküli kutya a hatályos szabályok alapján nem lehet közterületen,a kijelölt futtatókat kivéve.Maradok a spraynél az hatásos,nem rambózok kutya hátsólábakat rángatva ,amúgy az egész csakis akkor ér valamit ha két ember egyszerre széthúzza a két kutyát,mivel ha csak egyiket húzod a sajátodat, a másik addig úgyis fogni fogja és tépi tovább-mert nem állhatsz ott napestig,újra neki fog esni a kutyádnak ,rosszabb esetben azonnal neked ugrik megköszönve a rángatást.
2012. jún. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Úgy bírom, amikor előre elkönyveltek egy adott szituációt. Nem, nem így történt. A kutya gazdája jóval távolabb volt, így én szedtem le az enyémet egyedül az ő kutyájáról, a ráordítás pedig elég volt, az enyémet is kizökkentette, a másik kutyát is, egyik sem támadt már vissza.
2012. jún. 18. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Tegyük hozzá,szerencséd volt.Én nem bízok ilyesmit erre,harapott már meg kutya semmi ok és hergelés nélkül is.
2012. jún. 18. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

A közelembe se fért volna a kutya, az enyém pont előttem volt.

Mindegy, nem vagyunk egyformák, de ez nem is baj. Az a lényeg, hogy mindenkinek a saját kutyája megússza az ilyen helyzeteket, vagy ha benne van, megússza komolyabb sérülések nélkül. Hogy ezt ki-hogyan-milyen eszközzel csinálja, az már más kérdés.

Én pl. a spray-vel vagyok úgy, hogy nem fújnám le verekedés közben a másik kutyát, mert a nagy marakodás, hév közepett simán lehet, hogy véletlenül a saját kutyámat fújnám le.

2012. jún. 18. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szerintem az ultrahangos kutyariasztó még jó dolog,de megelőzésre kell használni,ha már marakodnak ,akkor késő.Mikor látod ,hogy közelít egy másik kutya póráz nélkül ,rányomod az ultrahangot és ha támadó szándéka is volt,megzavarodik megijed.Nem befolyásolja szélirány és nem okoz fájdalmat.
2012. jún. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
30%

Nem olvastam végig amit írtál alexandra mert már ott elbukott az egész, hogy te véded meg a kutyádat ahelyett, hogy ő tenné meg egy fajtársával szemben. Azért minimum védje már meg magát egy kutya, mert elég gáz ha a gazdájának kell, holott a kutya sokkal erősebb mint te. És de. Te igenis a mártírt játszottad, mert ez akár sülhetett el volna másképp is, de te úgy teszed tönkre magad ahogyan akarod, de legalább ne írj ilyeneket. Mert akármivel palástolhatod, hogy csak a barátnőd meg te csináltátok így, ettől függetlenül ha ez nem tanács lett volna, nem írtad volna le. Lehet, hogy majd egyszer végig olvasom ezt az egész marhaságot amit írtál...


Még csak annyit. Látod, én is megtettem ugyan ezt. Körülbelül ugyan így. De így nem csak a kutyát fogam vissza a védekezésbe, de belőlem is ki harapott a másik kutya egy darabot, mert nem egy helyben harcolna ugyebár. Én a kutyám kimentettem amikor az beszakadt a Tiszába és a jeget kellett feltörnöm 10 méterrel arrébb. Szóval elhiheted, nekem is család tag a kutya. De azóta, mióta megjártam, akkor döbbentem rá a kórházba, hogy mekkora marha voltam. Oké, hogy családtag, de egy állat. Akármilyen cuki, akármennyire is szeretem, egy állat. Aki ha bajba kerül megmenti magát. De majd te is rájössz. Bár kívánom ne. És ebből az egészből azt akartam kihozni, hogy ha már ekkora marhaságot csinálsz akkor legalább másnak ne adj ilyen tanácsokat, mert ha a másik oldalon, egy 13 éves kislány ül tegyük fel, és megcsinálja és valami baja lesz, és azt mondja, hogy az interneten mondták neki. Ugyan kérlek...

2012. jún. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
Előző vagyok! Amúgy igen. Attól még, hogy te egyedül leszeded a kutyádat, a másik még oda jöhet, és akkor már te is benne vagy, mivel magadra húztad a kutyád. És Alexandra, nem én nem vagyok jó szöveg értésből hanem te. Nem a te szituációdról beszéltünk. Kit érdekel, hogy neked hogy esett akkor.
2012. jún. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Egy kutyariasztó nem riaszt vissza egy dühös kutyát. Tapasztalat.
2012. jún. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Igaz, hogy a kiképzők is így szedik szét a kutyákat, de biztos hülye vagyok.

Nem ismétlem önmagam, olvasd újra, ha valami nem világos.

2012. jún. 18. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!