Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kell tenni ilyen esetben?

Mit kell tenni ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Van egy hatéves kutyám. Eléggé morgós természetű, könnyen összeugrik idegen kutyákkal. az a gond, hogy ha sétáltatom, és összetalálkoznánk kóbor, gazdátlan, vagy csak egyszerűen gazdás de csámborgó állattal, mit tegyek? félek hogy nehogy összeverekedjenek, és ezáltal megsérüljön az ebem, és persze meg ne sérüljek én is. Ha mondjuk észre veszünk egy ebet, ami észre vett minket, mit csináljak, hogy ne legyen belőle baj?

Kb 30 kg-os német juhásznál kicsit kisebb kutyáról van szó. Gond nélkül nekiugrik szerintem, ha az is agresszív. Póráz, szájkosár van sétáknál nálam.


2012. jún. 17. 12:10
1 2 3
 21/21 Szilvi & Argos ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Legfontosabb lenne, hogy azonnal menj el kutyasuliba a kutyáddal, ahol szocializálják és Téged megtanítanak, hogyan tartsd kordában ilyen helyzetekben!

Nagyon dicséretes, hogy szájkosárban sétáltatod, de így tényleg nem tudja megvédeni magát.

A hátsó lábaknál való lehúzás, a másik kutya lerúgása, gázspray, kutyariasztó készülék mind-mind hatásos LEHET...mindig az ADOTT HELYZETNEK megfelelő alternatívát kell választani...lehet, hogy elég úgy tenni, mintha követ, botot dobnál a kutyára, vagy mintha meg akarnád ütni.

A kutya nekem is családtag, nem szívesen nézném, ahogy szétmarcangolják, rosszabb esetben megölik! Se sérülést, se százezres állatorvosi számlát nem szívesen látnék...

A kutya védje meg magát, persze...de azért segítek neki! Ez ráadásul elősegíti azt, hogy még jobban megbízzon bennem, mint falkavezérben.

Másik, hogy ha rákap a védekezés során a harc ízére, onnantól ő is hajlamosabb lesz kezdeményezni...ezért is inkább én kergetem el a másik kutyát, és ha nagyon gáz a szitu, akkor kérem a saját kutyám segítségét...


Holnap írok pár sztorit, de most hulla vagyok...:D

2012. jún. 19. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!