Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért jobb a gabonamentes táp?

Miért jobb a gabonamentes táp?

Figyelt kérdés
Kiskutyámat Acana puppy large breed-el etetem. Egy kutyás ismerősöm szerint ez a táp elavult, mert van benne gabona. Az miért baj?
2012. jún. 17. 12:37
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Mert a kutya (farkas) normális esetben nem eszik gabonát. Fehérjét eszik és nem szénhidrátot.

A gabonát csak azért rakják a tápokba, hogy olcsóbb legyen. A modern tápok nem tartalmaznak gabonát, csak húst és zöldségeket

2012. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Dogcat ***** válasza:
52%
Mert a kutyák köztudottan ragadozók és nem mindenevők. Ezért ajánlatos és előnyös, ha egy tápban nem gabona, hanem hús (pl.: csirke) a fő fehérjeforrás.
2012. jún. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
A kutya evolúciója során úgy módosult az emésztése, hogy az ember környezetében élve mindig is elfogyasztotta az emberek maradékait, sőt sokszor még a székletüket is. Nagyon sokmindenben hasonlít a farkasra, lényegében egy faj, de mégis vannak jelentős külnbségek.
2012. jún. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
azért ezzel vitatkoznék, ugyanis ha a kutya nem eszik szénhidrátot, a fehérje nem épül be a szervezetébe.
2012. jún. 17. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A kutyának a szénhidrát minimális bevitele ajánlott, akárcsak a zöldségé. A farkas ugyanúgy eszik növényi tápanyagot, mégpedig az elejtett zsákmány gyomrának tartalmát.

2/3 hús + 1/3 gabona-zöldség ajánlott.

2012. jún. 17. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Akkor most a kutyám nem fog rendesen fejlődni ha Acanával etetem?
2012. jún. 17. 15:41
 7/8 anonim ***** válasza:
Dehogynem.
2012. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem. Én mindíg egy kisgyereket szoktam felhozni példának. Ha amediterrániumban halat eszik akkor is felnő, ha az eszkimóknál fókazsírt akkor is, és ha bogyókat az erdőben akkor is.Még olyan szörnyű nagy különbségek se lesznek a méretében.

Tehát a kutya felnő mindenképp.

2012. jún. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!