Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért FOJTÓ nyakörv? Miért...

Miért FOJTÓ nyakörv? Miért jobb mint a többi? Milyen kutya fajtákhoz "való"?

Figyelt kérdés

2012. jún. 6. 09:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

ez pl egy fojtó.

[link]

Arra való hogy nagy kutyákat is megfoghass, tehát pl ha az én 80 kilósaim elindulnának egy macska után akkor ha megrántja a pórázt akkor beszorul és megáll azonnal.

Én kiállításra is egysoros fojtót használok, nem húzom, tehát nem fojt, de egész finom mozdulatokat is nagyon jól lehet átadni a kutyának

2012. jún. 6. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
ja,és egy előnye, hogy normál esetben laza a nyakon, de ha a kutya megrántja akkor megszorul és soha nem jön le a fejről. Tehát nem tud belőle kibújni semmiképp, mert minél jobban húzza, annál szorosabb.
2012. jún. 6. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
89%
Nem jobb, csak más. Van aki szereti használni, van aki tudja is, van aki nem tudja, van akinek nincs is rá szüksége. Mondjuk nekem csak 70 kilós kutyám van, de én nem tudnám megtartani fojtóval sem, ha elindulna egy macska után. Viszont simán sétálok vele póráz nélkül, mert én rájöttem, hogy jobban járok ha szóval is tudom irányítani a kutyát, így ha meg is indul egy macska után, akkor is 2 lépés után le tudom állítani.
2012. jún. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%
Az utolsóval értek egyet! Mindenkinek így kéne.
2012. jún. 6. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Mezőn, elhagyatott helyen én is sétálnék a kutyámmal póráz nélkül, mint ahogy teszem is.

De városban eszem ágában sincs. Egyrészt nem biztos, hogy mindenki örülne, ha egy nagytestű kutyát meglátnának póráz nélkül, másrészt számára is biztonságosabb pórázon jönni.

2012. jún. 6. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Mert a mezőn nincs macska? Felénk előfordul. Sőt, még őz és nyúl is van a kijelölt kutyafuttatón. A legjobb télen tök sötétben, mikor a zseblámpa fényében világít az őz szeme, vagy tőlünk 20 méterre mennek át előttünk. Ilyenkor szép feladat kontrollálni a kutya sötét miatt amúgy is megnövekedett ösztönenergiáit!
2012. jún. 6. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
De, a mezőn is lehet macska, de amíg az a pár lépés a mezőn elég rá, hogy szavakkal megfékezze az ember, mindenféle következmény nélkül, addig a városban az a 2 lépés az úttestet és az őt elütő autót jelentheti.
2012. jún. 6. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%
A mezőn megteheti a kutya, hogy 2 lépés után áll meg. A városban nem. És hidd el ott is volt már, hogy megugrott valamitől (pl. hülye 5 éves gyerek amikor elment mellettünk beledudált a fülébe. ha nincs fojtó rajta soha nem fogom meg), csak ott a 2 lépés lehet, hogy az autó alatt van. Néha kell a fojtó. Az én kutyámon az esetek 99%-ban lazább mintha sima nyakörv lenne rajta. De abban az 1%-ban kell. Az ő biztonsága érdekében.
2012. jún. 6. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Ez nálunk is ugyanígy van.


Na, most már a kérdésre is válaszolok :D


Szóval én is fojtót használok, sima 1 soros, nagyszeműt, még ugyan nem kifejlett a kutyám, de így is a 40 kg-ot karcolja. A legnagyobb fojtót vettem rá, ha szélesedik a feje, nyaka, akkor is jó legyen majd rá felnőtt korában, valóban nem csúszik le róla és a séták nagy részében nem is érzi szinte, hogy rajta van. Viszont ha szükség van rá, hirtelen megugrik, megijed valamitől, vagy bármi, egy kézzel is meg tudom tartani.

2012. jún. 6. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szeretem a fojtót, ha kénytelen vagyok nyakörvet használni, akkor is sima, csatosat veszek elő. De itthon, falun, külvárosban nem kell semmi, se póráz, se nyakörv, se hám. Már sikerült elérnem, ha állatot lát a kutyám, akkor nem megy utána, el sem indul, hanem rám néz és engedélyt kér tőlem, hogy megkergethesse vagy játszhasson vele. Házak között persze erről szó sem lehet, ilyenkor azonnal le is tesz a mókáról. Szántóföldön, töltésen is csak ritkán engedek és csak egy bizonyos távolságig mehet tőlem. Városban sem kellene használnom, csak az emberi hülyeségtől félek egyedül. (Persze a rendeleteket is kénytelen vagyok betartani.) A kutyám erősebb nálam, bár igaz, azért nem 80 kg, de ha el akarna menni, fojtóval nem tudnám visszatartani, míg hanggal igen, szóval nem ezen múlik. Függetlenül ettől ha valaki tudja használni a fojtó nyakörvet megfelelően, azzal nincs semmi baj. Bár attól frászt kapok, mikor tacsin, bichonon, yorkin ilyet látok.

Kérdező, ha fojtót akarsz mindenképp, ne kezd el csak úgy, szórakozásból használni. Menj el egy suliba, hogy rendesen tanítsanak meg a szabályaira. Mert a nem megfelelő használattól igen könnyen lehetnek súlyos balesetek. Ismerősömnél történt, hogy emiatt pattant el egy ér a kutya nyakában.

2012. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!