Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi pénz eltartani egy...

Mennyi pénz eltartani egy Yorkshire terrier kutyust?

Figyelt kérdés
Kapok szülinapomra egy yorkshire terriert és nem tudjuk mennyibe kerül egy ilyen kutyát eltartani.
2009. júl. 5. 18:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
39%
ha mindig főztök neki, és nem drága kutyatáppal etetitek, akkor a kaja 12-ből kijön, lehet, hogy még annyi sincs. oltások, egyéb egészségügyi kiadások, kozmetika havi szinten úgy 2000 ft. tehát 15-ből biztos kijön.
2009. júl. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
20%
Inkább kérj más fajta kutyát mint ezt a patkányt!!!!Mi olyan szép benne?senem szép,senem okos!!ha kistestüt akarsz akkor inkább Francia bulldogot!!!az aranyosabb
2009. júl. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%
Én yorkikat tenyésztettem. Egy kutya kevesebbet eszik mint egy gyerek. És mindig azt ették amit mi,plusz eukanuba tápot. Kozmetika sem kell ha meg tudod csinálni. Rendszeres körömvágás fürdetés stb... Ha kérdésed van írj privit
2009. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%
Kedves második. Látszik nem volt ilyen kutyad , nagyon okos kutyák
2009. júl. 5. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
52%
2. te aztán nem semmi egy ember vagy! hogy lehet ilyet írni?! egy élő állatról így beszélni! én szégyellném magam a helyedben! mindegyik kutya okos, egyik sem buta, max. van, amelyikkel nem foglalkoztak, le se tojták szegényt! az meg, hogy kinek mi tetszik, egyéni. én szépnek látom a yorkikat.
2009. júl. 5. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Havi tízezer-húszezer, mert kezdetben a védőoltásokra sok elmegy.

Az ennivalója az nem nagy tétel, de érdemes jó minőségű tápot venni.

2009. júl. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Kedves 20.00-ás.

Ne túlozzunk azért.

Az első hónap lehet húzósabb, bár attól függ, mikor, hány oltássak hozza el a kiskutyát a kérdező.

Akkor is az első hónap max. 15, ebben felszerelés is benne.

3-4 ezer, az első félévben, utána már csak a kaja, ami egy ekkora kuttynak 2000 körül van.

Üdv.

2009. júl. 5. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

én az 1. és a 4. vagyok.

annyival azért kiegészíteném a mondandómat, (és ezt egy picit az utolsó válaszolónak is címezve) hogy nem mindegy, mit adunk neki enni, szerintem pár ezer forintból nem lehet kihozni egy hónapban a kajáztatást, akkor sem, ha nagyon kisméretű kutyáról van szó.

és még annyit, hogy az egyéb/egészségügyi kiadásokba, nemcsak az oltásokat számoltam bele, hanem azt is, ha pl. el kell vinni a kutyust leszedetni a kutyus fogkövét, vagy begyulladna a szeme, füle, a kozmetikát kb. évente 4-5-szöri alkalomnak gondoltam. arról már nem is beszélve, hogy ha ne adj' isten később, ha már idősebb lesz a kutyus szüksége lenne bármilyen műtétre, vagy betegsége lenne, nem árt ha van készenlétben 150-200 ezer forint, aminek a gyűjtését, már most meg lehet kezdeni, hogy havonta félretenni 1000-1500 forintot.

2009. júl. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
utolsó válaszadónak, hogyha a kérdező egy felelős tenyésztőtől vesz kutyát, akkor valszeg nem kell félretenni a műtétekre (ami a gazdi hibájából történik arra már igen, de remélem nem fog) de ha vesz egy szaporítótól kutyát, húhú akkor jó lesz háromszor ennyit is gyűjteni az orvosi költségekre
2009. júl. 6. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
kedves kérdező! kérlek tanulmányozd át az oldalt: www.olcsokutya.uw.hu
2009. júl. 6. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!