Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon fontos, lécci ha...

Nagyon fontos, lécci ha tudtok válaszolni, leírnátok nekem mitévő legyek? Egy kutyaéletről van szó.

Figyelt kérdés
Van egy 10 hónapos vizslám. És most volt az 1. tüzelése. Nem akartuk, de összeakadt vagy 3 kutyával. Nagyon félek mert azt hallottam hogy az első tüzelésnél nem szabad pároztatni, mert bele is halhat a szülésbe. Nektek mi a véleményetek erről? Tényleg megtörténhet?
2009. júl. 5. 21:57
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

őszintén szólva fogalmam sincs erről, de nem tűnik túl logikusnak. miért halna bele az első tüzelés után? ez nem túl indokolt evolúciósan :)

én inkább azért aggódnék, hogy hogyan tudott három kutyával is összeállni, ha ti "nem akartátok"... tenni is kell ellene!:D

2009. júl. 5. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%
én sem hiszem,hogy belehalna...mi lenne a helyzet a köbor állatokkal?de szerintem vidd el állatorvoshoz és kérd ki a tanácsát!
2009. júl. 5. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Köszi szépen.:)
2009. júl. 5. 22:12
 4/20 anonim ***** válasza:
59%
Nyugodj meg nem fog belehalni legalábbis kicsi az esélye,de szerintem az a biztos ha a szülésnél ott van egy orvos vagy akármikor eltud jönni ha hajnalban van gond akkor hajnalban,legalábbis és megbeszélném vele.Ne aggódj,lehet,hogy nem is történt meg vagy ha láttad,hogy össze ragadtak,mert 3 ismerösőm tervezte is a pároztatást és nem jött össze egyiknek sem(hála az égnek) másik ismerösömnek (sajnos) összejött első tüzelésnél és ott voltam végig az ellésnél ha bármi gond lett volna ;) Azért több ilyen ne legyen oké?Egyébként gazdikat tudsz keresni vagy majd segítsek?
2009. júl. 5. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Nem lesz több ilyen.:) Csak ő az első lány kutyánk, és nem gondoltuk hogy az idegen hím kutyák helyből átugorják majd a 2-3 méteres kerítésünket.:S de most már tudjuk mi a teendő. Köszi szépen.
2009. júl. 5. 22:27
 6/20 anonim ***** válasza:
77%

22:20-as vagyok vagy hanyas :)

Mindegy az utolsó válaszoló!

Akor jó,hát igen elképesztő mit megnem tudnak tenni a kan kutyák ha tüzel a szuka.A gazdikra nem válaszoltál :)

2009. júl. 5. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
80%
A baj, hogy a kutyus másfél éves korában lesz "felnőtt", tehát még nagyon fiatal az elléshez. Persze ettől még ellhet, de én kikérném állatovos véleménmyét mert lehet, hogy ezt a vemhességet mégiscsak meg kellene szakítani.
2009. júl. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Hát tudok keresni, de ha érdekelne téged szólj!:) bár ez az "esemény" még csak 1 hete volt.
2009. júl. 5. 22:41
 9/20 A kérdező kommentje:
Jajj.:S az állatorvos annyit mondott hogy van egy kezelés a kutyának ami állítólag (vagy 75%-ban) megállítja ezt a folyamatot. 3 injekció 18 ezer forint. Nemtudom. Nagyon sok pénz, és nem is biztos hogy hatni fog. Szerintetek??
2009. júl. 5. 22:46
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát, ki is lehet ivartalanítani, mert egy hét még nem vészes, nekünk is kb. egy hét után lett kiivartalanítva a kutyánk.
2009. júl. 5. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!