Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Megharapott a nagymamám...

Megharapott a nagymamám kutyája. Ugye nem halok meg?

Figyelt kérdés
15.én(pénteken)vidéken voltunk. Apum nyírta a füvet és a kutya elvolt engedve aki bejött a lakás folyosójára, (gondolom nem bírta a zajt ezért jött be). Elmentem és próbáltam hangosan felszólítani, hogy menjen ki(nem szoba tiszta) de a kutya csak nézett rám. Ekkor közelebb léptem hozzá, mert szegényke süket is(12 vagy 13 éves), de ahogy odaléptem, hozzá megharapta a bal bokámat és 4 foga helye van most benne. Természetesen mentem a szülőkkel az ügyeletre, és ott ellátták a sebemet és hátsó felembe kaptam tetanuszt. Tegnap 18án sebészetre voltam bejelentve ahol 1,5 órát vártam, hogy betadinnel bekenjék, mert csak azt csináltak fele, majd elküldtek az ÁNTSZ-hez ahol ha szükségesnek találják akkor beoltanak veszettség ellen, de nem oltottak be mondván, hogy saját kutyus(nagymamáé) én viszont félek, hogy nagyobb baj is lehet ebből. Ugye nem?

2012. jún. 19. 14:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
69%
Engem annó megharapott egy ismerősünk kutyája, 2 szemfoga szépen látszott a kezemen (még most is a heg). Annyi volt, hogy fertőtlenítettük, bekentük betadinnal, majd mivel tudtuk, hogy oltása van bekötöttük és még orvoshoz se mentem... Annyi bajod lesz h nagy eséllyel kis hegek maradnak, de nekem kifejezetten tetszenek
2012. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
Szolgálati kutyákkal dolgozom, van pár harapás rajtam. még orvosnál sosem voltam, és élek is:)
2012. jún. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
32%
nem csodálom,hogy egy megkötött kutya megharap:)
2012. jún. 20. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
32%
Remélem pszichológushoz is elmentél, hogy segítse feldolgozni ezt a traumát... Hiszen nem lehet könnyű ennyire ostobának lenni.:) Szegény kutya, remélem mostál lábat előtte, nehogy valami gombát elkapjon a lábadról... Ja és TILOS megkötve tartani egy kutyát! Bünteti a törvény!
2012. júl. 15. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
10:14 te is elég ostoba lehetsz, hogy ilyen badarsságokat írsz. Amúgy 4ből kettő eltűnt heg nélkül. de még most megnyomom és fáj, és geny csak nagyon kicsi jön ki belőle. Midennap betadinezem, remélem érni fog vmit
2012. júl. 17. 22:24
 16/17 anonim ***** válasza:
41%
Hülye embernek a hülyék nyelvén kell írni, hogy megértse. És te nagyon nagyon hülye vagy.:) csak ennyit tennék még hozzá. Ismerkedj meg a Betadinnal... jó barátod lehet, pláne ha ennyire felelőtlen és béna vagy. Az meg hogy szerinted nem büntetik, hogy a kutya láncon van tartva, érdeklődd meg...:)
2012. júl. 18. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

ELég sok rossz válasz van fentebb!

1. lehet láncon tartani, de hossza meg van határozva, nem lehet akármilyen rövid!

2. Veszettség elleni olrás kötelező, de ez nem jelenti azt, h minden kutya be van oltva.

3. Ha be is van oltva, lehet veszett!!!!!!!!!!!!!!!! Állatorvost kérdezz, ezt fogja mondani!

4. A betadin jó, de ha felszakitja a bőrt, ÉRDEMES orvoshoz menni, tetanuszt kapsz!

5. Ha mély a seb, és orvoshoz mentél - nekem varrtak harapást, izomig ment!!! - ÁNTSZ -nek küldenek jelentést, az elkövető ebet ha azonositható, 2hétig megfigyelés alatt tartják!!! stb.


A kutyákról kéne tanitani iskolákban!!!! köztünk élnek, mégsem tud velük bánnni a legtöbb ember!!!

2012. aug. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!