Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baj-e, ha 4 hónapos cocker...

Baj-e, ha 4 hónapos cocker spánielomat póráz nélkül sétáltatom?

Figyelt kérdés
Nállunk a sétáltatás az igazán sétáltatás.Én sem sietek,a kutya sem.Jön szépen a lábam mellet,mögöttem max fél méterre.Baj ha így szoktatom?Néha pórázzal is sétáltassam?

2012. jún. 19. 19:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Úton minden képen ajánlatos volna pórázzal sétáltatnod.

Most még szépen jön a lábad melett de ki tudja mikor ijed meg valamitől vagy tereli el valami a figyelmét és kiugrik a kocsi elé...

Mezőn stb.. ott lehet póráz nélkül is.

2012. jún. 19. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ, hogy sétáltatod. Ha pl egy pusztán, akkor nem gond, de ha sok ember között, akkor illik pórázt tenni rá, mert sokan félnek a kutyáktól, és a kutyára is leselkedhet veszély, csak egyszer kell mégiscsak kiszaladnia az autók közé és kész is a baj. Legalább addig legyen rajta, amíg olyan területen vagytok, ahol el lehet biztonságosan engedni. Másrészt jó az ha megszokja a nyakörvet és a pórázt, mert bármikor adódhat olyan helyzet, hogy szükség van rá. Harmadrészt, lesz még a kutyának kamasz időszaka, amikor amit eddig megtanítottál, azt kezdheted elölről, mert próbálgatja a határait. Pl a behívás sem lesz olyan stabil, mint amilyennek most tűnik.
2012. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Sajnos baj, mert elvileg semmilyen közterületen nem vihetnéd póráz nélkül. A törvény sajnos mindenkire vonatkozik...Én sem szívesen sétáltatnám póráz nélkül a kutyámat, de nincs kedvem 30ezreket fizetni büntetésre...
2012. jún. 19. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem nem baj, csak ne lepődj meg, ha megbírságolnak. :) Én is szoktam a kertvárosban póráz nélkül sétáltatni, éjjel, mikor senki sem lát és a kutya sem jár az utcákon. Nappal csak a városon kívül vagyunk pózáz nélkül.
2012. jún. 19. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
1.Igen,igazatok van a pénzbírsággal,viszont elfelejtettem említeni,hogy Romániában élek.És itt meg köztudott tény,hogy a hanyadikről szarják le úgy az emberek mint a rendőrök-sokszor SAJNOS- a törvényt. 2.Meg persze,forgalmas úton rajta van a póráz,bekapcsolom,vagy ha nincs nyakörve éppen rajta ölbe veszem.Én ilyen parkos részre gondoltam.Legtöbbet ott szoktunk sétálni.Ez lenne az a park: [link] Meg kis utcákon,vagy olyan utcákon ami a járda az autóúttol egy kb 1 m-es fás területtel van elválasztva,szabadon szoktam engedni.
2012. jún. 20. 06:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!