Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítséget kérnék 8 hetes...

Segítséget kérnék 8 hetes rottweiler szuka kiskutyám Paróvírusban szenved, Múlt hét csütörtökön fogadtam örökbe egy állatmenhelytől. Tudni szeretném milyen esélyei vannak a gyógyulásra?

Figyelt kérdés
Kicsi Lizit múlt héten szerdán fogadtam örökbe egy állatmenhelytől, a kutyus már csütörtök éjjel hányt, péntek óta folyamatos kezelés alatt áll. 8 szurit kapott, infúziót is hétfőn este, tegnap egyszer volt véres hasmenése, azóta nem volt, de sokat hányik, nincs kiszáradva, itatom, több gyógyszert kap, Beba Pro Ha 1 hypoalergén baba tápszerrel etetem.Ma már egyedül ivott vizet, még sokat fekszik, de a gyógyszerbeadásnál harcol velünk ma reggeltől! Tudni szeretném mik az esélyei Lizimnek? Ma felhívtam az állatmenhelyt és szóltam, a paróvírusról ők már kettő másik kutyusnál észlelték a vírust egyik meggyógyult másik sajnos nem. Oltást megkapta ott a menhelyen múlt hét szerdán akkor került oda reggel.

#Paróvírus
2012. jún. 20. 12:12
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

szerintem meggyógyul mert kezelés alatt áll és mint olvastam hamar megkapta a kezelést..


én kutyám(most 10 éves) is volt parvo vírusos, sajnos neki figyelmetlenségből egyik évbe a kombináltat nem adtuk be, ő véreset hányt és kakilt, azonnal elvittük dokihoz, azt mondta ,hogy ennél a betegségnél fontos a mihamarabbi kezelés és akkor nagyon jók az esélyek,én nem gondoltam azt ,hogy belehalna vagy vmi csak a jót reméltem, sokat kellett nekünk itatni végül rendbe jött, bár a kutyám akkor 7 éves volt, szóval nem kölyök..de szerintem a te kutyud is meggyógyul majd, csak sok vizet igyon az a legfontosabb,főleg ebbe a melegbe..

Jobbulást a blökinek!! :)

2012. jún. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
En ugy tudom, hogy ha 1-2 napon belul nem viszi el a parvovirus, akkor nagy eselye van a gyogyulasra. Parvo jarvany van egyebkent. Nekem egy 7 hetes Labradorom van, 5hetesen kapta meg az elso oltast, a parvo ellen, es most jott a doki, mivel eltelt 2 het, es meg kellett volna kapnia a kombinalt oltast, de a doki azt mondta, hogy jarvany miatt inkabb most beadja neki a masodik parvot. Biztos, ami biztos! Valassz olyan orvost, aki odafigyel erre is!! De azert majd ird meg legyszi, hogy mi lett vele:)
2012. jún. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Mamám pincsije 9 évesen kapta el, mert ő nem adatta neki a kombináltat, csak a veszettség ellenit. 1 hétig nagyon ramatyul volt, infúziózták. Neki azt mondták akkor, hogy ha magától iszik már, akkor lehet reménykedni a jóban. Végül a kutya felépült.:) Szerintem a tiéd is ki fogja heverni.
2012. jún. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát, nagyon bízom Liziben, nagyon szeretem ezt a kutyust és sokat sírtam érte, Gyógyszerekből jelenleg kap: Normaflore, Prohydral,Vitamin B6,Bolus adstringens,carbo activatus,pro+ kid, én a legelejétől sajnos biztos voltam benne, hogy parvóvírus, az állatorvos nem tudta biztosan, de sajnos mára 100Százalék mert a másik két kutyus aki egy kenelben volt Lizivel őnáluk kimutatták a parvót! Most beszéltem az állatorvossal telefonon és most mennem kell venni hányás csillapító kúpot a kutyusnak amit 4-5 óránként kell adni neki! Féltem Lizit, és nagyon várom a tapasztalatokat még, hogy kinek, hogy sikerült legyőznie ezt a fránya vírust?!
2012. jún. 20. 12:47
 5/24 anonim ***** válasza:
59%
már aznap kapott oltást a menhelyen, ahogy odakerült????? Ez nagy felelőtlenség. Minimum várnak 2 hetet, addig karanténban van a kiskutya, mert csak egészséges kutya oltható. lehet szegénykében már benne volt a virus, azért is jött ki rajta. nagyon nagyon kivánom, hogy gyógyuljon meg!!!!!!
2012. jún. 20. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Igen sajnos ez volt szerintem is a legnagyobb felelőtlenség, az állatmenhely részéről, lehet, hogy már Liziben lappangott a vírus és úgy oltottak rá, de attól tartok, hogy mivel kevés hely volt a menhelyen egy kenelbe tették a parvóval fertőzött másik két kutyussal! Állítólag egy német vitte be szerdán a menhelyre, de nem értették mit mond mert senki nem beszélt németül, és már hívták is az állatorvost, hogy oltsa be! A kutyus előélete nem ismert, de az biztos, hogy fajtatiszta, és gondozott kutyus volt,látszott rajta! A rottweilerekre nagyon veszélyes ez a vírus! Bocsánat a kérdés feltevésnél elírtam a Parvóvírust, és már szerdán lefoglaltam a kutyust a menhelyen, de csak csütörtökön tudtam hazahozni! Az az igazság, hogy nem sokat aludtam a napokba Lizi miatt!
2012. jún. 20. 12:57
 7/24 Andizsuzsi ***** válasza:
Az én kutyám is menhelyi, kétszer ment végig rajt a parvó, míg odabent volt. Nem tudták beoltani, mert mre lejárt volna a karantén, beteg lett, mire gyógyulás után oltható lett volna, újra beteg lett. 3 másik kölyökkel együtt voltak a menhelyen (az enyém jóval a többi előtt került be, valahogy nem kellett senkinek). Szerdai napon hazahoztuk, azon a hétvégén mind a 3 másik kutyus elpusztult. Ő egy életművész. Úgyhogy van remény, kitartás.
2012. jún. 20. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
100%

A menhelynek jeleznie kellett volna felétek, hogy fertőzés van a kölykök között. Nagyon nem fer, hogy nem szóltak. Tisztában vagyok azzal, hogy kevés a pénz mindenhol, de úgy örökbe adni kutyát, hogy majd az ő gondja lesz a gyógyítás, netán az elviselése annak, hogy belepusztul a kölyök a betegségbe, milyen dolog?

Ha iszik, az már jó jel.

Gyógyszerrel ne harcolj. Nyisd ki a száját, tartsd felfelé a fejét, és ejtsd bele a torka végébe a gyógyszert. Utána zárd gyorsan össze a száját és felfelé tartott fejjel a torkát simogassad lefelé. Igen hamar le fogja nyelni.

2012. jún. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
Igen szerintem is azért szólniuk kellett volna, mert így találgatta az állatorvos is, hogy mi lehet ez a vírusos fertőzés, közben ők ott a másik két kutyust kezeltették a parvó ellen. Nagyon sokba került már Lizi kezelése eddig, mindent megpróbálunk nála csak gyógyuljon meg! Eddig az előző napokba hagyta, hogy beadjuk a gyógyszert nem csinált semmit ma reggel pedig már erőre kapott a gyógyszerszedési időre, és a tápszer ellen is harcol, azt mondta az állatorvos ez jó jel, hogy már ellenkezik, és, hogy magától iszik, de még mindig nagyon elhagyja magát fekszik a szemei sem tetszenek, de nagyon bizakodok! A másik válaszolóknak gratulálok, hogy kutyusuk felépült a parvóból, nagyon jó látni, hogy van remény nekünk is!:)
2012. jún. 20. 13:57
 10/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

1.Véletlenül nem sintértelepről hoztad? Leírnád, hogy konkrétan honnan került Hozzád:

2.Olyan nincs, hogy a bekerülése napján oltatják és még aznap gazdihoz adnak kutyát!!! Min. 2 hét karanténban eltöltött idő kell a megfigyelés miatt.

3.Az állatdokitokat kérdezd esély ügyben…de szerintem ha 1 hetet már kibírt, akkor jó eséllyel felépülhet!

4.Gyógyszert vagy párizsiba rakd és úgy add be a kutyusnak, vagy egészen tedd le a torkára, amilyen mélyen csak tudod, csukd össze a száját, emeld fel a fejét és maszírozd a torkát...hamar le fogja nyelni...

2012. jún. 20. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!