Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Segítséget kérnék 8 hetes...

Segítséget kérnék 8 hetes rottweiler szuka kiskutyám Paróvírusban szenved, Múlt hét csütörtökön fogadtam örökbe egy állatmenhelytől. Tudni szeretném milyen esélyei vannak a gyógyulásra?

Figyelt kérdés
Kicsi Lizit múlt héten szerdán fogadtam örökbe egy állatmenhelytől, a kutyus már csütörtök éjjel hányt, péntek óta folyamatos kezelés alatt áll. 8 szurit kapott, infúziót is hétfőn este, tegnap egyszer volt véres hasmenése, azóta nem volt, de sokat hányik, nincs kiszáradva, itatom, több gyógyszert kap, Beba Pro Ha 1 hypoalergén baba tápszerrel etetem.Ma már egyedül ivott vizet, még sokat fekszik, de a gyógyszerbeadásnál harcol velünk ma reggeltől! Tudni szeretném mik az esélyei Lizimnek? Ma felhívtam az állatmenhelyt és szóltam, a paróvírusról ők már kettő másik kutyusnál észlelték a vírust egyik meggyógyult másik sajnos nem. Oltást megkapta ott a menhelyen múlt hét szerdán akkor került oda reggel.

#Paróvírus
2012. jún. 20. 12:12
1 2 3
 11/24 A kérdező kommentje:

Lizike sokkal jobban van!:))) Gyönyörű fényes újra a szőre, rengeteget iszik magától, enni még nem mer mert fél, hogy kihányja, viszont a tápszer ellen harcol, nem ízlik neki, meg akar harapni, egyszerűen nem tudom már neki adni, jó erőre kapott! Ül a kaja előtt nagyon gondolkodik, hogy egyen e?! Reméljük legyőztök a parvót, nagy nehézségek árán!

Az előző kommmentre írnám Lizi rendes állatmenhelyről került hozzám oda akkor szerdai napon került be a kutyus, megkapta az oltást és már tették is fel egy közösségi oldalra, hogy elvihető, telefonon le is foglaltam, és másnap hoztam haza 1 napot töltött a menhelyen! Ott nekem azt mondták azért kerestek ilyen gyorsan neki gazdát mert a kis rottweilerek minden betegséget elkapnak hamar és féltették ott a menhelyen!

2012. jún. 21. 06:30
 12/24 anonim ***** válasza:

Felelőtlenség volt az egész eljárás.

Azonnal oltani, azonnal odaadni. Nem jó menhely, nem jó magyarázat.

A lényeg, meggyógyul a kiskutyád! Kívánom, ritkán járj életében orvoshoz vele ezentúl és éljen veled sok-sok évet !

A parvónál a bélbolyhok eltűnnek szinte teljesen. Add csak neki azt a tápszert valahogy. Ha igazán éhes lesz, meg fogja enni.

2012. jún. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 Szilvi & Argos ***** válasza:

Örülök, hogy túl vagytok a nehezén, mielőbbi teljes felépülést kívánok!

A tápszert tényleg add be neki bármi áron, az most nagyon fontos! Probiotikum és vitaminok is kellenének.

A menhely óriásit hibázott, mert hacsak nem a saját gazdája adta le oltási könyvvel együtt, melyben szerepeltek a kölyökkori oltások, akkor két hétig megfigyelés alatt kellett volna tartani és utána adhattak volna neki oltásokat és kerülhetett volna gazdához!

Én is menhelyről hoztam a kutyámat 9 hónaposan: saját gazdája adta le hétfőn oltási könyvvel, mindenféle oltásokkal együtt, ezért már csütörtökön elhozhattuk :)

2012. jún. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek nagyon aranyosak vagytok! Megint kezdek elbizonytalanodni Lizi újból nagyon rosszul néz ki, fekszik, szemei is ismét furcsák, nagyon rossz bőrben van, ma délután fél ötre megyünk egy másik állatorvoshoz, ami tőlünk 50 km-re van, minden vizsgálatot azonnal el fog végezni Lizin azt mondta! Szurkoljatok légyszíves mert megint kezdem elveszíteni a reményt, reméljük Lizi bírja még! Egyet nem értek, minden állatorvos mást mond eddig a miénk is vírus fertőzéssel kezelte, tegnap kezdett a parvóra gyanakodni,egy másik aki közel van hozzánk 100%-ban mondja a parvóvírust, ma felhívott a menhely állatorvosa aki azt mondta az biztos nem parvó, én már nem értek semmit, egyébként a menhely állatorvosához megyünk aki azt ígérte minden vizsgálatot azonnal elvégez Lizin, addig nem jöhetünk el, míg a pontos diagnózist fel nem állítja! Én gondolkodtam az állatkórházzal kapcsolatban is amitől, kicsit tartok, valakinek van tapasztalata e téren? Nagyon drága? Figyelnek és vigyáznak a kutyusra? Még a kérdésem az lenne, hogy itt írtatok nekem többen is, hogy parvóvírusos volt a kutyusotok leírom most Lizinek pontos tüneteit és örülnék, ha valaki tudna segíteni, hogy ez parvó, vagy nem parvó?! Lizi egyik este elkezdett hányni éjjelig 7 alkalommal hányt, másnap kezdett gyengülni, de még játszott, evett reggel akkor, de kijött belőle, délutánra már legyengült, többször hányt, sokat feküdt, rá egy napra nem tudott felkelni, nem evett, nem ívott semmit, szemei vörösek voltak 3 napig 40 fokos láza volt, megjött a hasmenés is ami inkább éjjel jelentkezett, de akkor rengeteg, hányás folyamatosan, egyre gyengébb lett, lefogyott, szőre erős tapintású matt lett,egyszer volt pisi szerű nagyon híg véres hasmenés kedd este, azóta olyan nem jelentkezett, most vagyunk a betegséggel a 7. napon! Nagyon várom a tanácsokat!
2012. jún. 21. 14:02
 15/24 A kérdező kommentje:
A torka az is nagyon be volt gyulladva ezt elfelejtettem írni!
2012. jún. 21. 14:05
 16/24 anonim ***** válasza:

Egy vizsgálattal ki lehetett volna mutatni, milyen fertőzése van a kiskutyának.Már az elején meg kellett volna csinálni. Az a legkevesebb, hogy a menhely orvosa veletek megy.Az ő felelőssége nagyon is az egész valahol. Egy jól felszerelt kórházban, rendelőben minden szükséges vizsgálatot el tudnak végezni. Ha bent tartják, a szükséges infúzió, miegymás azonnal használható nála.

Szorítok annak a kiskutyának, hogy végre élvezhesse a szerető gazdát, családot!

2012. jún. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Eddig harmincezer forint ment Lizi kezelésére, engem nem zavar a pénz,ilyen esetben mikor egy ártatlan állat kiskutya szenved, inkább nem eszek vagy nekem elég a vajas kenyér is, csak a kiskutyus élje túl, és az zavar, hogy Lizi állapota kiszámíthatatlan hol egy kicsit jobban van pár óra múlva ismét szörnyen néz ki. Nem tudom mi tévő legyek sajnálom, hogy ennyire szenved, talán nem is jó neki ez a sok gyógyszer szúri, infúzió,...:(
2012. jún. 21. 14:13
 18/24 anonim ***** válasza:
Ragaszkodj ahhoz, hogy csináljanak vizsgálatot, mi a baja. Ha csak egyszer volt véres hasmenés, rezeg a parvó.Lehet másféle fertőzése van.Ha beteg valaki, akkor meg a megfelelő gyógyszer az, ami meggyógyítja.
2012. jún. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Igen most az lesz, addig én onnét az állatorvostól el nem jövök, míg nem derül ki mi a baja. Olyan furcsa a gyomra a pocija fáj neki, jelzi!:(
2012. jún. 21. 14:33
 20/24 A kérdező kommentje:
Sziasztok, ma megvizsgálták Lizit, diagnózis: vírusos gyomorgyulladás! Azaz nem parvó, de sajnos az előző állatorvos félrekezelte Lizit, csak tüneti kezeléseket adott. Kaptunk infúziót rendesen vénába, meg egy két antibiotikumot,stb. 3 órán át folyt neki ott a doktor úrnál, az infúziót haza kellett hoznom most este is kapott kettő órán keresztül, reggel is kell neki adni ugyan ennyit,délben és délután is, este pedig irány vissza az állatorvoshoz. Állatorvos azt mondta rendbe jön, bár elég rossz állapotban é már az utolsó pillanatokban került ő hozzá. Az infúzió olyan jót tett a kutyinak, igen lelkes volt tőle, a tünetek valóban nagyon hasonlítottak a parvovírushoz, de szerencsére nem az!:) Így még egy jó hír az állatmenhely is fel lélegezhet, hogy nem parvó, hanem náluk is, vírusos gyomorgyulladás max. Remélem rendben lesz minden, annyira örülök, köszönök nektek mindent, :)))
2012. jún. 21. 23:32
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!