Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mitől van ez neki? Örökölt...

Mitől van ez neki? Örökölt allergia? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Van egy8 éves Westie-m,elvileg örökölt allergiája van.Szét rágja a lábát,szinte már vér csurog belöle,ez melett sziv beteg is.Most kap a vizébe folyékony kalcium "tablettát" és folyékony táplálékkiegészitöt(amit még csak 2 hete kap a kalciumot 3 hete).Mennyi idő kell hogy hasson a kalcium és a táplálék kiegészitő?Fog egyáltalán használni?Ti mit ajánlotok különleges sampon,vagy más?

Köszi a válaszokat!


2012. jún. 21. 04:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Lehet tudni hogy mire allergiás? Mert ha igen azt lehetőleg kerülni kell. Persze nem tudod kerülni a port, meg a hasonlókat, de ha étel allergiája van azt igen.

Az havanese kutyám is allergiás, ő is nagyon durván rágja magát. A legrosszabb időszakban injekciót kap, ez kb 2 hónapig javit a dolgon. Csak az a baj, hogy ezt nem lehet neki túl sűrűn adni.

A kalcium embereknél használ valami keveset, de kutyáknál nem tudom. Viszont teljesen nem szünteti meg a tüneteket.

2012. jún. 21. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Első és legfontosabb, hogy megtudjátok mire allergiás és azt megszüntessétek (leggyakoribb az ételallergia, azon belül is a csirke esetleg kukorica). Mit eszik? Ha tápot, mi van benne?

Ha nem tudjátok megállapítani, mire allergiás, akkor sajnos ki kell nyitni a pénztárcát és egy allergia vizsgálatot csináltatni, ami 80eFt környékén van.


Kalcium tabletta és táplálékkiegészítő allergiára? Soha nem hallottam még róla, ezt az orvosotok mondta?

2012. jún. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

westiknél sajnos előfordul....

Beszélj dokival , nekem egyik ismerősömnek van gond a westivel,( ilyesmik voltak a tünetek ) neki nagyon súlyos rendszeresen kap szteroidot, meg kálciumot csak az segít nekik. Teljesen hipoallergén tápot eszik, de ez nem táptól van neki, kicsi kora óta ilyen, és teljesen nem szűnik meg, csak a vakarózásán segít a havi 1 szteroid:(

2012. jún. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Húh hát amit most szed a kutya tuti hogy nem fog hatni:( nekünk is van a családba allergiás kutya sajnos kettő is.ők étel allergiások persze a csirkére...nos nektek is meg kell tudnotok mire allergiás mert lehet csirkére akkor Ti hiába adjátok a kálciumot neki ha közben mondjuk csirkés táppal etetitek vagy csirkét főztök neki :( Jelzem nekünk még a kacsát sem igazán bírták ezért csak bárányos vagy halas tápot ehetnek SZIGORÚAN!!!!!Jó ALAPOSAN meg kell nézni a táp összetevőit mert sok tápra írják hogy pl.bárányos de 2. vagy 3. helyen ott figyel a csirke hús liszt(!) ami ugyan úgy bajt csinál!Tehát TELJESEN CSIRKE FEHÉRJE mentes tápot adjatok neki feltéve hogy az a ludas(remélem igen mert ezt könnyen ki lehet küszöbölni és hamar helyre jön a kutya csak oda kell figyelni arra hogy mit eszik ami nem olyan vészes hiszen szárnyason kívül minden mást ehet a nyulas tápok is igen kiválóak ilyen gondok kezelésére!) de ha nem akkor sajnos nem lesz egykönnyű a kezelése hiszen pl. por vagy pollen mindehol van és nehéz kikerülni.vigyétek PROFI ORVOSHOZ és ő majd tudni fogja mi a legjobb neki.bűzmirigye ki van nyomva?
2012. jún. 21. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Mire allergiás a kutya? Allergiavizsgálat volt?
2012. jún. 21. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
9:35-ös vagyok elfelejtettem írni, hogy a barátnőm kutyájának bőrbetegsége van és nem allergiája, erre kap szteroidot, mert ez veleszületett neki, és sajnos teljesen sohasem fogják tudni kikezelni!
2012. jún. 21. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 S.Money ***** válasza:
Szia! Most voltam egy olyan előadáson ahol pont az allergiáról volt szó. Első lépés hipoallergén tápszer kúraszerűen (pl. állatpatikában tudsz ilyet venni pl. Zsóka patika István u. az egyetemmel (Állatorvosi) szemben). Közben némi immunerősítő (pl. Immunovet), a továbbiakat pedig fogják javasolni neked a állatpatikában.
2012. jún. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
pajzsmirigy alul működés ( hypothireosis ), pajzsmirigy túlműködés(hyperthireosis ), mellékvese túlműködése ( chusing-kór), cukorbetegség, gombás baktérium, ???
2012. jún. 21. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok: (stafilococcus fertőzés)

Állati eredetű streptococcusok


A C és G szerocsoportba tartozó streptococcusokat, gyakran állatok hordozzák tünetmentesen, emberben viszont súlyos, gennyesedéssel járó kórképeket alakíthatnak ki.


Ezek az alábbiak lehetnek: torokgyulladás, tüdőgyulladás, cellulitis és pyoderma (a bőr mélyebb rétegeinek gennyes gyulladása), orbánc, ótvar, különböző sebfertőzések, gyermekágyi és újszülöttkori vérmérgezés, endocarditis (a szív belhártyájának gyulladása), ízületi gyulladás, a vese gyulladása (glomerulonephritis).

2012. jún. 21. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
bocs rosszat linkeltem, keress rá a googléban, hogy stafilococcus westi vagy kutya
2012. jún. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!