Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért megy ki a Németjuhász...

Miért megy ki a Németjuhász kutyánk a redőnyön?

Figyelt kérdés
Ha csak egy kicsi időre is kitesszük a lábunkat otthonról, a kutyánk kitör a redőnyön. Állandóan vissza kell tolni a redőnyt a helyére, ami nem könnyű feladat. Hogy menjünk így nyaralni? Tanácsok?
2012. jún. 21. 10:54
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

szeparációs stressz ,és az elválás miatti aggodalom:)

talán kevesebbet kellene szeretni,és többet nevelni:)?

persze ez nehéz,mivel ,családtaggal másként bánik az ember, csak sajna később ezek a családtagok kerülnek a menhelyekre,a neveletlenségük,és a rosszá váló viselkedésük miatt.

pedig elég lenne ,ha megfelelő módon nevelnéd:)

megfelelő mód egyik része, pedig a kutya viselkedésének megértése,illetve a rossz viselkedési forma korrigálása,magyarul : neveld meg !

ne csak szeresd,neveld !

ha csak a szeretettel lehetne nevelni , nem lennének tele a menhelyek:)de mivel évente kb:40 000 kutyát altatnak el

,így ez nem a járható út!

2012. jún. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Hát, nálam családtag a kutyám. Párommal együtt neveljük. Mi olyan helyre megyünk CSAK nyaralni, ahova vihetjük magunkkal. Ez a ti döntésetek.

Ettől függetlenül tényleg el kéne kezdeni komolyabban foglalkozni a kutya ösztöneivel, nevelésével és megértésével, másképp ez nem fog helyrejönni.

2012. jún. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 A kérdező kommentje:

Értem. Szóval a neveletlenségen lehet a hangsúly. Az viszont könnyen meglehet, mert menhelyről hoztuk, és az előző gazdája verte, ezért mi még soha nem emeltünk rá kezet, sőt még kiabálni sem szoktunk vele. Nyílván a nevelés nem abből áll, hogy verjük a kutyát, de néha egy fenékre pacsi talán nem ártana, de ez sajnos nálunk "tilosként" van berögződve.

Köszönöm a segítséget!

2012. jún. 21. 11:44
 14/23 anonim ***** válasza:
100%
Tévedsz. A nevelés nem a seggrepacsit jelenti. Azt jelenti, hogy szabályokat állítotok fel és úgy kommunikáltok a kutyával, amiből ő leszűri, hogy ti vagytok döntési pozicióban (népszerű szóval falkavezér) és nem ő. Ez az első lépés a szeparációs stressz megoldásához. De akkor se lehet egy hétre egyedül hagyni egy kutyát! Minimum kell valaki, aki naponta kétszer ránéz, megeteti és elviszi sétálni. Amúgy a kutya nálunk is családtag, mi is nagyon szeretjük és csak vele megyünk nyaralni. Pedig jóval nagyobb, mint egy németjuhász.
2012. jún. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Értem! köszönöm!!
2012. jún. 21. 12:21
 16/23 anonim ***** válasza:

A verés nem nevelés, még csak nem is igazi büntetés, a helyes viselkedések eléréséhez és a helytelenek megszüntetéséhez szinte semmi köze sincs még a "seggre pacsinak" sem. Hiteles vezetőnek kell lenned a szemében, a sorrendben növelned kell a közted és a kutya közötti távolságot -persze a te javadra- és be kell tartatnod a kiváltságaidat. Egyik kiváltság például az is, hogy a kutya nem kezdeményezhet közös akciót, nem szökhet ki. Bár nálatok nem erről van szó, hanem egy szeparációs stresszről. Valószínűleg igen magas fokú túlkötődés is van nálatok, a kutyának így nem jó a probléma megoldó képessége. Többet kellene olyan helyzetekbe, szituációkba vinni, ahol nem állhat csak mögéd tanácsra várva, hanem neki kell döntenie. Milyen fajtajellegű a kutya? Egy neki való munka, sport ezen remekül tudna segíteni. Hogy szoktad sétáltatni és mennyit? Foglalkozol vele máshogy is?


Egyébként nálunk családtag a kutya, mi is csak és kizárólag olyan helyre megyünk nyaralni, ahova tudjuk vinni magunkkal a szintén nagy testű kutyánkat.

2012. jún. 21. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok, bocsánat, teljesen hülye voltam. Nem figyeltem, hogy német juhászról van szó.

Vinni kéne terelni, ez például remekül segítene a problémátokon. Dolgozni kellene vele akár komolyabban is. Ez egy univerzális kutya, az engedelmestől a nyomkövetésen és ÖV-n át az ügyességi feladatokig mindenre tökéletes. Ha nem dp-s, akkor a frisbee, agility remek lenne még neki.

2012. jún. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
értem. Egyébként pontosan a fajtajellegét nem tudom, de fekete. Nem szoktuk vinni sétáltati, mert hatalmas kertünk van, és úgy vagyunk vele, hogy itt mozog eleget. Szoktunk vele csonteldobósat játszani, tud pacsit adni, hemperegni, stb, és ezeket is szoktuk gyakoroltatni vele naponta.
2012. jún. 21. 12:35
 19/23 A kérdező kommentje:
Értem, akkor ezt a terelést majd megpróbáljuk. Köszönöm!
2012. jún. 21. 12:35
 20/23 anonim ***** válasza:

Van kertetek. De, gondolom, nincs kennel. Azért egy tágas kennelben becsukva csak elviselhetőbb a kutyának, mint a bezárt lakásban . Főleg, ha valóban megy hozzá valaki legalább kétszer.Egy hétig egy bezárt, levegőtlen helyen , melegben.... Naná, hogy menne kifelé.

Az én barátnőm nagyon sok családhoz jár, amíg nyaralnak. Megy a kutyáért, elviszi futtatni, megeteti, megitatja naponta kétszer őket.

2012. jún. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!