Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek elhozzak egy...

Szerintetek elhozzak egy antiszociális kutyát?

Figyelt kérdés
keden megyünk érte.1 éves havanese kislány akit agyba főbe verték.Most ideiglenes gazdinál van.A férfiakat képtelen elfogadni.(gondolom mert ők verték)Nálunk viszont itt a nevelőapám aki a régi kutyáhinkat ha valami rosszat csináltak megszokta suhintani.Neki már régen is volt kutyája és jó gazdi is csak nem egy lelkisérült kutyánál.Azt mondták gyakran odakap félelemből szóval nagyon kedvesnek kell lenni vele.
2012. jún. 21. 14:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Így ne!

Az ilyen kutyának olyan család kell, ahol normálisan segítenek neki megtanulni, nem bántják az emberek. A nevelőapád suhintós módszere nem való neki. Igaz, más kutyának sem. Remélem, nem kapod meg azt a kiskutyát.

2012. jún. 21. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Ne, ne hozd őt el.
2012. jún. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
A nevelőapád miatt nem hoznám el.Jobb ha ott marad ahol van.
2012. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
de ha megmondjuk neki hogy ne közelítsen egy darabig hozzá akkor nem fog.Amúgy nem veri!!Nem azt mondtam.És mi soha nem bántanánk kutyát
2012. jún. 21. 14:31
 5/17 anonim ***** válasza:
szerintem se hozd el, annak a kutyusnak pozitív megerősítésekre van szüksége...
2012. jún. 21. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
akkor neked kell eldönteni, hogy mennyi időd van rá. Ezzel a kiskutyával nagyon , nagyon sokat kell foglalkozni, hgy ismételten bízzon az emberekben és teljesen szocializálni kell ami nem kis munka!
2012. jún. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Már ne is haragudj, de egy fedél alatt élve kétlem, hogy megoldható a " ne közelítsen hozzá". És ha a kiskutya menne oda? Aztán csinálna valamit, amit a nevelőapád rossznak vél?

Annyi kutya van, aki gazdára vár. Ezt a kiskutyát hagyjátok meg olyannak, aki valóban biztosítani tudja a megfelelő életet neki .

2012. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
tisztába vagyunk vele.Sokat törődnénk vele.Én kutyákkal nőttem fel.
2012. jún. 21. 14:34
 9/17 anonim ***** válasza:

Szegényke:(

Sosem értettem, hogy lehet valaki ilyen érzéketlen bármiféle élőlénnyel szemben.

Egyébként ha már le van zsírozva, hogy kedden mentek érte akkor már felesleges feltenni a kérdést. Az a kiskutya nagyon sérült lehet lelkileg, szakember gondozása kellene neki, vagy legalábbis egy csendes, nyugis hely ahol egyedül van és regenerálódhat.

Lehet talán a többi kutya-ha barátságosan fogadják-talán segít egy kicsit, de az is lehet, hogy bepánikol. A nevelő apáddal beszélni kellene, hogy a módszerei ennél az állatnál nem fognak bejönni. Sok szeretetre és ölelgetésre,játékra lesz szüksége remélem jól jöttök ki a dologból. Esetleg lehetne szakember tanácsát kérni talán állat orvostól, esetleg nagyobb menhelyeken vannak emberek, akik a bevitt kutyák rehabilitációjával foglalkoznak.

2012. jún. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Csak akkor hozzátok el, ha nevelőapád is tud türelemmel fordulni felé és semmilyen körülmények között nem legyinti/suhintja meg, mert ebben az esetben a kutya oda fog kapni, meg fogja harapni és minden egyre rosszabb lesz. Az ilyen kutyát következetesen és nagyon határozottan kell nevelni. Beletelik fél-1 évbe, mire bízni fog bennetek. A régi „odasuhintós” kutyanevelést le kell cserélni a mai nevelési szabályokra, aminek alapja Jan Fennel: Kutyapszichológia c. könyve. Ha erre hajlandó a nevelőapád, akkor vállaljátok. Ellenkező esetben nagy valószínűséggel bele törik a bicskátok (családi konfliktusok lesznek) és a kutya szívja meg ennek a levét, aki visszakerül a nevelőjéhez. Ez neki a már meglévő lelki sérülésével együtt sok lesz, hisz megint eldobták őt. Szóval gondold át.

Én inkább azt javasolnám, hogy keress egy jó természetű kis keverék kutyát, több ezer vár gazdira. Velük semmi baj nem lesz, a „suhintást” (már ha muszáj) is túlvészelik. Ne ragaszkodj a pedigrés rpoblémás kutyához.

2012. jún. 21. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!