Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idős kortól lehet...

Mennyi idős kortól lehet klikkerrel megtanítani egy kiskutyát pár parancsszóra?

Figyelt kérdés
2012. jún. 20. 22:58
 1/10 anonim ***** válasza:
Nincs korhoz kötve. Ahogy oda kerül hozzád, elkezdheted. Előbb ugye a kondicionálás, aztán ha az megvan, akkor taníthatod bármire, csak vedd figyelembe, hogy még kicsi és pár perc alatt elfárad. Szóval egyszerre csak kevés ideig tanítsd, ne vedd el a kedvét azzal, hogy túlerölteted! Mindig a csúcson kell abbahagyni, nem kell megvárni, míg ő elfárad.
2012. jún. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Köszi!

És mi legyen az első amit megtanítok neki? Eddig csak idősebb kutyával csináltam, aki már az alapokat tudta.

2012. jún. 20. 23:17
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

A legegyszerűbb az ül :)

Tanítsd meg neki a behívást is, aztán a fekszik-et, esetleg pacsi stb.

2012. jún. 21. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Ül, fekszik, pacsi, forog, ezek a legkönnyebbek. De ha a kölyök szeret tanulni, akár komolyabbakat is taníthatsz neki, mint a hempergés, az ugatás, stb. :)

A behívásnál első sorban csak a jelet kell megtanítani a kutyának, a többi tekintély kérdése.

2012. jún. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
No meg lehet pontosítan behívásnál a szép beülést. Persze külön kell venni a "gyere ide" és a "hozzám" parancsot!
2012. jún. 21. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm! És kb mennyi idő alatt lehet neki megtanítani egy egy "trükkre"? Ajándékba lesz a kiskutya és 2 hetem lesz rá. Már ha leülni megtanul, az is tökéletes :)
2012. jún. 21. 15:38
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon hamar, én mondjuk nem klikkerrel tanítottam, amikor magától leült, akkor mondtam, hogy ül + a feje fölött húztam el a jutalomfalatot és mondtam hozzá, hogy ül, pár perc után tudta :)
2012. jún. 21. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A trükk nehézségétől,a tanítás technikájától, a kutya motiválhatóságától és jelenlegi állapotától függ minden. Most, 38 fokban szerintem én nagyon keveset tudnék tanítani a kutyámnak. Anno, télen összesen pár nap alatt megtanult folyamatosan, akár 6-7 métert is egyhuzamban tolatni, egy jelre. Inkább esténként vagy kora reggel gyakorolj a kölyökkel. Ha jól csinálod, akkor a forgást, hempergést de még a láb között szlalomot is meg tudod neki tanítani összesen pár nap alatt. Többször, rövid időre vedd elő a klikkert és a 6 tanítási módszereket próbáld végig, hogy melyik a leghatékonyabb.


Tudom, hogy nincs közöm hozzá, de ugye nem meglepetés lesz a kölyök? Csak mert nehogy rosszul végződjön a dolog, hogy az új gazdinak még sem kell egy kutya, vagy nem ilyen. Végül is ez 10-15 évre elkötelezi őt, minden napját le fogja kötni. Ha még nem áll készen egy kutyára, akkor nem szabad ezt erőltetni, mert szegény blöki sínyli majd meg az egészet.

2012. jún. 22. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem meglepetés, régóta vágyott már a kiskutyára. :)
2012. jún. 22. 14:14
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor jó, most megnyugtattál. :) Köszi!
2012. jún. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!