Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » S. O. S! Mit Tegyek? Le...

S. O. S! Mit Tegyek? Le akarják lövetni a kutyát!

Figyelt kérdés

Vettünk egy tanyát nemrégiben, és egy keverék kutya (erdélyi kopó féle csak kisebb, hosszúkásabb) már teljesen megőrült. Süket, és a napokban már meg akart harapni, ma kimentem adni enni neki, de mivel pár héttel ezelőtt elszakította a láncot és szabadon van, senki nem bírja megkötni mert ha közelítünk hozzá akkor belénk kap, most is meg akart harapni, és már le akarják lőni. Az állatorvos már a mi labradorunktól is fél (barátságos, nem harap senkit és imádni való, csak mivel jó nagy darab és fekete ezért ijesztő). Ti mit tennétek egy ilyen kutyával?

(bocsi ha kicsit értelmetlen, siettem és fáradt is vagyok, előre is köszi a válaszokat)


2012. jún. 22. 21:06
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Mégis mit lehetne tenni? Ti szemlátomást képtelenek vagytok normálisan kezelni egy kutyát. Most mégis mivel lenne jobb neki, ha visszakerülne a láncra és (jó esetben) naponta elélöknétek valami ételt, persze úgy, hogy nehogy megharapjon titeket. Felelős állattartás kérem szépen...
2012. jún. 22. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
70%
Próbáljátok meg élelemmel vagy valami játékkal odacsalogatni. Vagy hívjátok a nevén. Én kisebb jutalomfalatokat dobnék oda neki hátha rájön belőle, hogy nem akarjátok bántani. De amikor ott vagy próbáld magad lenyugtatni, hogy ne lássa rajtad, hogy görcsölsz. Remélem tudtam valamit segíteni...sok szerencsét a kutyához!!
2012. jún. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor már a kutyának is jobb, ha az örök vadászmezőkön futkározhat tovább...
2012. jún. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Én első körben megfognám. Mvel volt emberekkel kapcsolata, és gondolom nem vertétek, ez kis hozzáértéssel sikerülhet egy szál pórázzal is, de ha nem, még mindig ott a sedalinos virsli. Aztán ha tegyük fel nem értenék hozzá, akkor tanácsot kérnék problémás kutyákkal foglalkozó szakemberektől, kutyaiskolába járatnám, sétáltatnám, tanítanám, meg egyáltalán, elkezdeném végre kutyaként tartani, láncok nélkül, az összes többi kutyával együtt.
2012. jún. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
74%

Az a lövés sokkal gyorsabb, mint az orvosi altatás. A kutyának nincs ideje észrevenni, mi is történik vele.

A másik alternatíva a bekábítás és utána az altatás. Ilyen természetű kutyával nem lehet együtt élni.

Szegény kutya, a lánc bizony nem tesz jót egy kutyának sem.

2012. jún. 22. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Theia tudod mi a baj? Ez a kutya szerintem az életét a láncon töltötte, és ha visszakerülne akkor semmi se változna, mert hosszú láncon volt, csak mi tudtunk közlekedni anélkül, hogy elért volna minket. legközelebb kb 50 km-re van kutyaiskola, igaz sosem késő, de lehet nem egy 14 év körüli kutyust kéne kutyaiskolába járatni. Sajnos itt nincs sok lehetőség ilyesmikre, és mint mondtam, itt még az állatorvos is fél a szelíd kutyától. Lehet tényleg nincs sok esély rá. Ma egy nagy tál pörkölttel mentem ki, de nem hatotta meg, nekiszaladt a kerítésnek. :(
2012. jún. 22. 21:25
 7/19 A kérdező kommentje:
Tudom, mi sem tartjuk a labradort láncon, de most komolyan egy közbeszélyes kutyát ki engedne el?! A kutya a tanyához járt, nem mondhattuk hogy vigyék el, mert nem volt hova.
2012. jún. 22. 21:33
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Oké, tehát te nem sem látsz reményt arra, hogy megjavuljon. Akkor valójában mit szeretnél megtudni? Niylvánvalóan egy lehetőség maradt, a módját meg had' ne mi döntsük már el.

A lövés amúgy lehet, hogy tényleg gyorsabb megoldás, csak az a kérdés, hogy legális-e, és hogy van-e olyan biztos kezű vadászember a környéken, aki tutira nem lő mellé, mert az meg aztán nagyon csúnya befejezés lenne szegény kutyának...

2012. jún. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

Jó bocs, máskor már meg sem kérdezem mások véleményét..

Jó vadász az van itt a közelben, azzal nincs probléma.

2012. jún. 22. 21:57
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szegény kutya ha tényleg az egész életét láncon töltötte akkor már megbolondult.:(

Szerintem humánusabb lenne ha szakszerűen kilőne a vadász mint hogy tovább sínylődjön a láncon..

2012. jún. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!