Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám amikor pórázon van...

A kutyám amikor pórázon van és meg akarják simogatni harap. Mit tegyek? Legszívesebben nem is engedném senkinek, de a parasztok csak úgy odalépnek és már nyúlnak is simogatni a fejét.

Figyelt kérdés
2012. máj. 29. 17:52
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
15%
Mielőtt leparasztozol bárkit is, gondolkozz el azon, hogy elvileg te "neveled" a kutyádat, nem volna szabad, hogy ilyet csináljon.
2012. máj. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
75%
Az én kutyám nem harap, de én is utálom ha kérdezés nélkül simogatják. És elég sokan vannak ilyenek. :( Az enyém felugrik arra aki simogatja, már unom a bocsánatkérést.
2012. máj. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
55%

Én pedig a kérdezővel értek egyet. Aki kérdezés nélkül odalép és simogat, az paraszt. Az más kérdés, hogy ilyenkor is a gazda felelőssége, hogy a kutya ne tudjon harapni.

Normális ember nem lép oda idegen kutyához, de sajnos sok a hozzá nem értő vagy ostoba ember.


Valamelyik éjjel, mikor sétáltattam a komondorom, hallom, hogy valaki rohan felénk hátulról. Kutya abban a pillanatban hátraarc és már morog is, én jó szűken fogom, a fojtót máris feszítem. A fiatal srác rohan felénk, hogy jajj de szép és milyen fajta, mondom neki állj már meg, de csak rohan tovább és már nyúl is a kutya feje felé, hogy megsimogassa. Kutya persze hörögve ugrana neki, nyitja a száját hogy harapjon. Szerencsére addigra észbekapott és eljutott az agyáig, amit mondtam hogy álljon már meg. Szóval sajnos vannak ilyenek. A kutyát egyébként bárki megsimogathatja, ha normálisan közelít és betartja a kutyákkal kapcsolatos "etikettet".

2012. máj. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:

Köszönöm utolsó!

Az enyém harap, de csak ha pórázon van. Nem tudom ezeket a helyzeteket hogyan kezeljem. Legszívesebben hagynám, de az enyém a felelősség, mert ha megharap valakit hiába magyarázkodok. Akkor se lesz igazam. Nagyon elegem van az ilyen emberekből. És már nem egyszer fordult elő.

Mindig mondom, hogy ne simogassák, erre simán odanyúlnak. Mintha a falnak beszélnék. Nagytestű kutyám van egyébként.

2012. máj. 29. 18:43
 5/30 Dönci91 ***** válasza:
73%
hát sajnos ilyen emberek vannak és sajnos a butaságuk ellen nem tudunk tenni.az meg tényleg sok ha még neki áll feljebb miután rámorog a kutya esetleg oda kap.viszont a kutya viselkedésén is kell változtatni.vagy ami a legegyszerűbb tegyél rá szájkosarat akkor már nem hinném,hogy annyira szívesen simogatnák.
2012. máj. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
55%
egyrészt rakjál rá szájkosarat, mert ez kötelező harapós kutyáknak, másrészt keress fel egy szakembert ha szeretnél változtatni a viselkedésén!
2012. máj. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:
Nem harapós. Nem magától támad.
2012. máj. 29. 20:17
 8/30 A kérdező kommentje:
A szájkosár pedig a lényegen nem változtat. Nem szeretném a padló alá söpörni, nem akarom, hogy később elvaduljon. Nem is igazán tudom mit lehetne tenni, ha az emberek nem értik meg. Értem én, hogy akkor sem haraphat, de nem tudok vele mit kezdeni.
2012. máj. 29. 20:19
 9/30 anonim ***** válasza:
Milyen fajta?
2012. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
Én a kéretlen simogatóknak mindig azt mondtam, hogy fertőző bőrbetegsége van, épp az állatorvostól jövünk, mellé a kutya elé is álltam. Úgy kapták vissza a kezüket, mintha megégették volna :) Így csak az simogatja, aki kibírja egy kicsit, hogy a kutyám megszagolgassa stb. És persze, csak ha én is engedem. Mert ő ebből csak annyit érez, hogy nem neki kell "megvédenie" magát (morgással, harapással), azt megteszem én. Ezzel egy nagy terhet veszek le róla, nem kell gyanakodva fogadnia az idegeneket. Amióta így csinálom, már sokkal barátságosabb, egy váratlanul simogató se zökkenti ki. A múltkor már gyerekek is gyöntölték, örült neki, pedig régen félt tőlük.
2012. máj. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!