Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar agár? Ritka?

Magyar agár? Ritka?

Figyelt kérdés

A család közösen úgy döntött, hogy szeretnénk egy magyar agarat. Elég tapasztalatlanok vagyunk ebben a fajtában ezért minden információt szívesen fogadunk mint pl.: mennyibe kerül tenyésztőnél (állítólag eszméletlen drágák)? Mennyit eszik ? Milyen táppal érdemes etetni (mostani kutyánk taste of the wild-et eszik) Mennyire makacs?

Különösebb célunk nincs vele, csak egy házi kedvencet szeretnénk. A kutya főleg az enyém lenne (15,5 vagyok)


2012. jún. 23. 01:25
 1/8 folker válasza:

Egy néprajzos ismerősöm magyar háziállatokkal foglalkozik és természetesen magyar kutyafajták is érdeklik. Neki volt magyar agara. Beszélgetéseinket felidézve ezeket hallottam tőle:

Mondjuk ez minden agárra és vadászkutyára vonatkozik, hogy csak akkor vedd meg, ha meg vannak a lehetőségek a mozgásigényéhez.

A házi kedvenc kategóriának nem biztos, hogy megfelel szerintem. Távolságtartóbb fajta.

Nem makacs, viszont nem is "alázatos". Bizony ennél a fajtánál rengeteg múlik a gazdin. Ki kell alakítani vele a viszonyotokat, el kell érni a ragaszkodását ami nála nem automatikus.


Ma már nem ritka, több kennel is létezik, itt tudsz infot bogarászni: magyaragar.lap.hu

2012. jún. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
32%
Tudsz futni?
2012. jún. 23. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Ilyet kérdez: Tudsz futni? xD

vannak kutyafuttatók, esetleg nagy rétek, erdők stb.. na ilyenek kellenek az agaraknak

2012. jún. 23. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem fair, Az agaras gazda igenis tudjon futni!

Ma is láttam egy gyönyörű magyar agárt, szegény ott sóvárgott utánunk, ugyanis MI futottunk, neki meg ott kellett sétafikálnia.

2012. jún. 23. 02:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A futást nem bírom annyira, de biciklizni szoktam a mostani kutyámmal :)
2012. jún. 23. 02:43
 6/8 A kérdező kommentje:
Szoktunk kirándulni is és sokszor megyünk erdőbe, mezőre. A mozgást meg tudom oldani, mert a mostani kutyámnak se piskóta a mozgás igénye
2012. jún. 23. 02:46
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát olyan 70-80ezer forint körül van z áruk szóval annyira nem vészes, de ha nem ragaszkodsz a kiskutyához, akkor ajánlom az agár fajtamentőket, ott mindig vannak kutyák.


Szerintem annyira nem ritka, igaz nincs belőle annyi mint pl a yorkikból, bár lehet hogy ez a vélemény abból adódik, hogy minden második ismerősömnek agarai vannak.


Azt ne hidd el hogy nem makacs, az összes agár az meg önfejű, de ugyan akkor tisztelik a gazdát, csak nem feltétlenül értenek egyet a döntésével, és ennek hangot is adnak. Elég lusta fajta az én agaraim simán alszanak napi 16-17órát, igaz kell velük mozogni, de egy nagy futás meg 1-1,5órás intenzív séta elég, ha van kertetek.


Mi allergénén táppal etetünk, és főzünk mellé marha meg csirkehúst, valamint kapnak zöldséget, meg ha hízniuk kell akkor tésztát is.


Szerintem az agarak kitűnő házi kedvencek lehetnek, és nem kell hozzá futó bajnoknak lenni, hogy ilyen kutyát tarthass, én frizbizéssel mozgattam le a sajátomat amíg egyedül volt.


Ha esetleg addig nem veszel kölyköt, és szeretnél többet tanulni, ajánlom hogy gyere ki a Sisi memorial agár klubkiállításra (Gödöllő, a Grassalkovich kastély parkja, 2012.07.07-08.), ott elég sok mindenkivel találkozhatsz, kérdezhetsz, szívesen segítenek az emberek.


Esetleg ha van még kérdésed szívesen válaszolok!

2012. jún. 23. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Ár. Attól függ, milyet és honnan veszel.

Három "változata" van jelenleg a magyar agárnak.

Kiállítási: küllemre tenyésztett, nagyon odakell figyelni, mert vannak küllemagarak, amelyek sok tekintetben inkább a dogra hasonlítanak. Hogy miért, arra most nem térnék ki. 80ezer forint körül vannak. Én a helyedben ezeket elfelejteném, sok az ideggyenge, ősi vadászösztönnel már alig-alig rendelkező állat közöttük.

Verseny: hát itt is 80ezer körül kezdődnek, de a határ a csillagos ég is lehet, ha olyanok a felmenői. Vannak nagyon jó kennelek. Néhány helyen erősen angolosak, gondolom a sebességnövelés miatt...

Vadászagár: munkára szelektált, küllemileg a legjobban hasonlítanak a régi idők magyar agaraira. Az ösztönkészletük nekik a legjobb. Gyorsaságra pályán közel ugyanazt tudják, mint a versenyagarak, viszont kitartóbbak és a terepet is jobban bírják. Ők valóban vadászkutyák. Itt is körbe kell persze nézni, nem szabad az első kennelből az első kutyát megvenni. 40-100ezer között vannak.


Nem esznek sokat, de lehetőleg ne táppal, hanem hússal etesd. Ha mégis, akkor ne gagyival és ne prémiummal.

Makacsság? Egyedfüggő. Nem szolgalelkű kutya, mint pl. a németjuhász. Ha valami mozog és megindul, akkor már nagyon nehéz behívni, ezt sokat kell gyakorolni mert az élete is múlhat rajta.

Én mindenképp vagy a verseny vagy a vadászvonalból választanék a helyedben.

Ahogy előttem leírták, a mozgásigényük nem nagy, olyanok mint a macskák. Nálam a komondor (ami szintén elfekvős kutya) többet mozog az agárnál. Naponta vagy 2 naponta érdemes lefuttatni, a legjobb erre ha apportírozod vagy ha bringa mellett futtatod. De az utóbbit csak 6 hónapos kora után lehet elkezdeni és eleinte kis távval, majd 1 éves koráig kell elérni a kb. 10-12km-es távot. De amúgy ez nem annyira fontos, ha hobbikutyának akarod valóban.


Privátban írok kenneleket, ha érdekel.

2012. jún. 23. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!