Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet hogy vemhes a kutyám?...

Lehet hogy vemhes a kutyám? Félek hogy nem fogja gondozni a kölyköket.

Figyelt kérdés
Van egy 7éves spánielem.Nem rég tüzelt és most úgy vettem észre hogy az emlöi megdagadtak és a hasa is egy picit nagyobb lett.Nekünk csak egy kutyánk van "Dolly" úgy hogy szerintem valamelyik kóbór kutya bejöhetett vagy nem tudom mert mi megcsináltuk a kerítést de úgy látszik át kell még nézni.. Azért gondolom hogy ott fogja haguni a kölyköket mert régebben történt egy baleset és akkor is ott hagyta a kiskutyáit. Sajnos nem tudtunk rajtuk segíteni mert reggelre már elpusztultak :( És most ezt nagyon nem szeretném mégegyszer.Ha magára hagyja a kölyköket mivel lehetne etetni? Gondolom az állatorvostól kéne szerezni valamilyen tápszert de még a pótmamira is gomdoltam.Remélem minden rendben lesz.

#vemhesség #kiskutya #pár napos kiskutya
2012. jún. 25. 10:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Attól hogy egyszer otthagyta őket, nem biztos, hogy másodszor is ott fogja, mint írtad, akkor egy trauma érte a kutyát. Vidd el ultrahangra állatorvoshoz, hogy tényleg vemhes-e és hogy mennyi van vissza neki, aztán már kezdheted a gazdi keresést a kölyköknek.
2012. jún. 25. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Hát remélem hogy nem hagyja ott.. És ha igen akkor azt is remélem találok pótmamit elég kis falun lakunk az állatorvos is messze van még várnák vele egy picit.
2012. jún. 25. 10:52
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
nem értem hogyha egyszer előfordult már akkor mért nem ivartalanítottátok a kutyát... 7 éves kutyának már jelenthet gondot az ellés, műtét, és még nagyobb a baj ha álvemhes...
2012. jún. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 Brigi&Dominó válasza:
100%
Egyrészt, ha már egyszer megtörtént ez nem értem miért nem ivartalaníttattad? Másrészt egyáltalán nem biztos, hogy vemhes, lehet álvemhes is. Mindenképpen vidd el orvoshoz! Ha meg is állapítja a vemhességet még akkor sem késő az ivartalanítás, szóval a helyedben mindenképpen megcsináltatnám. Viszont ha mégis ragaszkodsz a kölykökhöz, akkor kérj tanácsot az állatorvostól, mert nála jobbat senki sem fog tudni neked mondani! De azt jobb, ha tudod, hogy minden fialással terheled a kutyád szervezetét teljesen feleslegesen és egyre nagyobb lesz az esélye a daganatok kialakulásának is.
2012. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Én 13 éves vagyok és Anyu nem szeretné ivartalanítani az orvost még megbeszélhetem vele mert én nagyon szeretem és nem szeretném ha valami baja lenne :( De mondta anyu azt is régen hogy nagyon csodálkoztak mert eddig soha nem volt vemhes pedig a szomszédkutyája gyakran átszökött.És nagyon szerették egymást . Nem tudom hogy most mi legyen :(
2012. jún. 25. 10:57
 6/14 anonim ***** válasza:
Ha meg nem vemhes, hanem csak álvemhes, akkor méginkább jobb lenne, ha minél hamarabb kiderülne és nem késlekednétek az orvossal!
2012. jún. 25. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Lehet hogy álvemhesség
2012. jún. 25. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

[link]


A tünetek közül ezek igazak :

1 az emlök megduzzadtak

2 igaz

3 teljesen nyugodtnak látszik szóval ez nem igaz

4 nem

5 még nem vettem észre egyszer sem

6 még ezt sem vettem észre rajta

Nagyon aggódom érte majd még beszélek Anyuval hátha megengedi hogy elvigyük orvoshoz

2012. jún. 25. 12:15
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha álvemhes, akkor minél hamarabb ivartalanítani kell, mert súlyos szövődmények, betegségek, fertőzések léphetnek fel. Ha vemhes, akkor pedig azért kéne szintén mihamarabb ivartalanítani, mert már öreg ahhoz, hogy még egy almot lehozzon, felneveljen. Ilyen idős korban sajnos a statisztika azt mutatja, hogy sok szuka elpusztul az ellés közben vagy oly mértékben legyengül a szervezetük a vemhesség és szoptatás miatt, hogy egy kisebb betegség is akár végzetes lehet. És azt is tartsd szem előtt, hogy minden ellés, de főleg már így, idős korban igen gyakrabban akár 4-5 évvel megrövidítheti a kutyák életét.


Értem, hogy anyukád spórolni akar a kutya egészségén, de ennek fontosabbnak kellene lennie ennél.

2012. jún. 25. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Ha esetleg most nem álvemhes akkor mit lehetne tenni? Anyu most nincs itthon úgyhogy nem tudok vele beszélni :S Remélem nem lesz semmi baja :(
2012. jún. 25. 13:16
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!