Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen oltások kellenek egy 2...

Milyen oltások kellenek egy 2 éves kutyának?

Figyelt kérdés
Haveromnak van egy lassan 2 éves kutyája és még a büdös életbe nem volt beoltva. A kutyát nem tudja tovább tartani és nekem adta. Természetesen azonnal állat orvoshoz fogom vinni amint megkapom a kutyát.
2012. jún. 26. 04:00
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és majd el felejtettem megbüntethetnek ezért? és kb mennyi oltást fog kapni? Mennyibe fog kerülni? (csak azért kérdezem, hogy mennyi legyen nálam) Egyszerre kapja meg az összeset?
2012. jún. 26. 04:04
 2/8 Maxitabi ***** válasza:

Nem egyszerre, 2 hetes időközönként, mert emlékezetetőket is kell kapjon! [link] Az orvos majd elmondja, de kell féregtelenítés is. Szerintem az első max 5000 lesz mindennel, vizsgálatot is kérj, csak egészséges kutyát szabad oltani.Elfelejtettem, hogy chip kötelező,azt is fog sztem bele tenni-az is kb 3500-4000 Ft, de előtte kérdezd meg! Így ha elkóborol, meg lehet találni, ha vki elviszi leolvastatni.

DE! Szuper, hogy otthont adsz a kutyinak, azonban írass feltétlenül a haveroddal egy papírt, hogy átadja a tulajdonjogot/lemond róla a javadra! Vagyis te leszel a tulajdonosa, ez fontos!!!

2012. jún. 26. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 teszterka ***** válasza:
anyósom kutyája se volt sose beoltva, mi tavaly 3 évesen elvittük, mert saját kölyökkutyát akartunk és féltem, hátha elkaphat valamit a kicsi. az orvos nem kezdte el a gyerekoltásokat, hanem csak a veszettség ellenit, meg a kombináltat kapta meg, illetve a kombi emlékeztetőjét. más nem kell már ebben a korban. viszont az orvos nem lesz boldog, minket lecseszett, hogy hogy képzeljük, hogy még sose volt beoltva. mondtam, hogy bocs, hogy elhoztam önköltségen...
2012. jún. 26. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 teszterka ***** válasza:
normális dokihoz vidd, mert asszem 300.000ig terjedhet a büntetés, ezt az állatorvos mondta. viszont megbüntethet egy közterületis is akár, ha nem tudod igazolni az oltást. legalább is fehérváron
2012. jún. 26. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Köze a dokinak, hogyan került hozzád a kutya, semmi. Elviszed, találtad, megtartod. Ilyenkor a dokik adnak veszettségit, kombináltat, féreghajtót. Kész.
2012. jún. 26. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Még az nap elviszem orvoshoz amint hozzám kerül. Amúgy nem értem utolsó előttit. A kutya nem az enyém pillanatnyilag, én majd csak elhozom és befogadom.
2012. jún. 26. 10:27
 7/8 anonim ***** válasza:
kombinált + veszettség elleni oltás kell neki, az orvos is ezt fogja kapni. Ne félj téged nem fognak megbüntetni!
2012. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
előző voltam ja és féreghajtót kell kapnia még
2012. jún. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!