Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért morgott rám a kutyám?

Miért morgott rám a kutyám?

Figyelt kérdés
2 éves westie, soha nem csinált még ilyet. Rendesen van sétáltatva, nevelve, majdnem mindenhová magammal viszem. Tegnap ültem a gép előtt, a lábamnál feküdt. Ahogy fészkelődtem véletlen hozzáért a lábam, erre morgott. Lenéztem az asztal alá, akkor már ült, próbaképp megint hozzányomtam a lábam, megint morgott, de félelmetesen. Soha nem látta még ilyennek. Első gondolatom az volt fáj valamije, arrébb mentem, odahívtam magamhoz és módszeresen végigtapogattam, de sehol nem jelzett, hogy fájna. Aztán már úgy viselkedett mintha mi sem történt volna. Nem hiszem, hogy falkavezérnek képzelné magát, direkt odafigyeltem a nevelésére, Fennel módszereit alkalmaztam és idáig semmi gond nem volt vele, mindenki el volt ájulva tőle milyen jó kutya. Egyszerűen nem értem, már sok kutyám volt de még soha egyik sem morgott rám. Azóta nem csinálta.
2012. jún. 26. 09:38
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mélyen aludt, a lábadra ébredt, és azt sem tudta hol van.
2012. jún. 26. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
szellemet érzett
2012. jún. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ha előtted volt (akármilyen kiskorában is) másik gazdája, és az esetleg lábbal belerugott, ez a régi rossz emlék visszajön örök életére.

Próbáld ki, cipő nélküli, zoknis talpaddal símogasd a lábfejét, lábszárát, hogyan reagál rá. Ha ismét "jelez", akkor "ott van a kutya elásva", a régi emlékeknél.

2012. jún. 26. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
Az én kutyám már ha megsimogatom akkor is morog.Volt,hogy meg is harapott pedig sose vertük.
2012. jún. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Több kaját akart
2012. jún. 26. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy gond lenne. Valószínűleg csak meg ijedt amikor hozzá értél.
2012. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Persze, másodjára is megijedt, mi? :)


Egyszerűen csak arról van szó, hogy felállította veled szemben a "privát terület határa" kiváltságot. Nem tűri, hogy bepofátlankodj az ő privát szférájába, miközben nyugodtan csicsikál. Ilyenkor a legjobb, ha te is ugyanezt teszed. Nem engeded, hogy egy méternél közelebb menjen hozzád, hacsak kifejezetten oda nem hívod. Ha közel megy, elzavarod. Néhány nap alatt is jelentős eredményeket lehet elérni!

2012. jún. 26. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
Ja. Éreznie kell a kutyának,hogy te vagy a főnök,nem pedig fordítva.
2012. jún. 26. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A mi tacsink másfél éves volt, mikor hozzánk került. Feltűnt, ha az udvaron visszük (locsolni) a vödör vizet, a kutya, mint akit puskából lőttek ki, menekült...

Rákérdeztünk, a volt gazdi, állítólag hülyeségből, de mindig nyakon öntötte a kutyát a vödör vízzel, ha a közelben volt.

Hát nem csoda, szegény, hogy menekült.

2012. jún. 26. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én, ha eldobok egy botot a kutyámnak, utánafut, visszajön, de a világért nem adná oda. Most próbálok felé kerülni a hierarchia rendszerben, Cesar és Viktoria tippjeit vetem be. Valószínűleg, mint már mondtátok, csicsikált.

Mikor kérem tőle a botot, vagy akárcsak hozzáérek a bothoz, rám morog. Hát, én is rámorogtam :D

2012. jún. 26. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!