Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kiskutyám 10 éves, most fialt...

Kiskutyám 10 éves, most fialt és elvesztette kiskutyáit, azóta nagyon beteg, mi lehet a baja?

Figyelt kérdés

Üvegesek a szemei, a méhe is mintha kifordult volna (elnézést), le van gyengülve, és alig eszik. Csak inni és enni jön ki a házából. 3 kiskutyája született, az elsőt és a másodikat megölte, a harmadiknak nem adott enni és az is elpusztult szegénykém. Most mintha bele lenne betegedve...de nem tudok mit tenni, már elmúlt egy hete, hogy szült, azóta napról napra gyengébb és a legyek is szállják, pedig fürdettük is. Egy évvel ezelőtt áprilisban szült, akkor is megölte kiskutyáit, egyet tudtunk nagy nehezen éjjeleken át vigyázva rá megmenteni, akit fel is nevelt. Nem tudom, miért csinálja ezt? Fajtiszta spániel, és család kedvence...

Egyszer már volt agyvérzése is, fél oldalára lebénult, de két hét orvosi kezelés után meggyógyult. Most mi lehet a baja? Orvos adott fájdalomcsillapítókat, gyulladáscsökkentőt de nem javul, egyre gyengül... Mit tehetnék?? nem szeretném még elveszíteni!!!


2009. júl. 8. 01:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem felelőtlenség volt 10 évesen lefialtatni. :(

Bár a spánielek viszonylag hosszú életűek,10 éves korban épp olyan veszélyes a fialás,mint mondjuk túl korán.

Szerintem ezért is lehet most beteg a kutyusod.

Az üveges szemek lázra utalathatnak. A legyengülés bizonyos mértékig normális,az én kutyám sem evett 1-2 napig,sőt kiszedni is alig lehetett a kicsik mellöl.

A gyulladáscsökkentőt add neki, és vidd el dokihoz megint. Ha ő sem tudja mi a probléma,akkor vidd máshoz.

Ja,és hogy a legyek szálják azon ne csodálkozz,nyár van,meleg van és ilyenkor ellés után még folyhat váladék a kutyából. De azért valahogy próbálj meg védekezni ellenük,vagy egy szúnyoghálóval vagy csukott ablak....

2009. júl. 8. 01:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
Szia. Nem tudom, arra odafigyeltetek-e, hogy a kutya méhlepénye egyben kijöjjön. Ez épp olyan fontos, mint a nőknél, mikor szülnek, mert ez is okozhatja a betegségét, amibe bele is halhat. Remélem, meggyógyul...!
2009. júl. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Méh gyulladásból kialakult hasnyálmirigy gyulladása van.

Jó eséllyel eltemeted, mert ilyen felelőtlen gazdi vagy.

A szeretet kevés, felelősen gondolkozó, az állatot figyelembe vevő kutyás ilyent nem tesz, HOGY TÍZ ÉVES KUTYÁT ellet, tudatlanul és a kutyának nem adva szakszerű segítséget.

2009. júl. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Mindíg megdöbbenek az ilyen megnyilvánulásokon. Állítólag nagyon szereted a kutyád a "család kedvence", de 10 évesen agyvérzés után, évente elleted.

És még fel sem fogod, hogy te teszed tönkre a kutyádat, azt hiszed, hogy gondoskodsz róla.

Vidd el egy rendes rendelőbe, ahol kivizsgálják (labor ultrahang) kezeltesd a mehéelőreesését (legjobb lenne, ha ivartalaníttatnád) és gondolkozz el azon, hogy mi a felelős állattartás, hogy miért kell egy 10 éves spánielnek még ellenie. Gondolj bele, hogy egy nagyon jó, minden orvosi ellátást megkapó tenyészszuka max. 7 éves koráig ellethető, e kor felett már a kölykök sem kapnak csak felülbélyegzett törzskönyvet. Nem véletlenül.


Tehát vizsgáltasd ki, ivartalanítasd és gondolkodj el azon, hogy mit jelent, ha szeretek egy kutyát.

2009. júl. 8. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az igazság az, hogy a kiskutyám már csak hetente látom, szüleim gondozzák és valóban ivartalanítani kellett volna. Valóban felelős vagyok, hibáztatom magam, most pedig mindent elkövetek, hogy megmentsem. Talán ma már jobban van, remélem, újra a régi lesz. Köszönöm.
2009. júl. 8. 09:11
 6/12 anonim ***** válasza:
70%

Nyomorult állat :(

Sajnálom hogy ilyen gazdája van ...

2009. júl. 8. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
72%
Itt minősítésnek nincs helye (utolsó válaszoló)
2009. júl. 8. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nincs pénzetek az elkövetkező igen költséges orvosi kezelésekre, akkor kérlek keressétek meg a spánielmentőket, ők segítenek, mert kezelés nélkül hosszú szenvedés után biztosan elpusztul. Beteg és öreg a kutyád és SZENVED!!!!
2009. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagy szerencse,ha egyáltalán életben marad szegény kutya.
2009. júl. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Itt nem a pénzről van szó, ma reggel állatkórházba vittem, a házi állatorvos esélytelennek látta, a klinikán teljes vérképet és röntgent is csináltak, az állapota javul, nem fog elpusztulni és nem nyomorult és én sem vagyok az. Ma már az étvágya is jobb, lassacskán sétál. Nem a méhe volt kifordulva, hanem beduzzadva, ami fokozatosan húzódik vissza (én még nem láttam ilyet, állítólag gyakori). Köszönöm a válaszokat, és a kritikát is, mndenesetre tanulságos volt. Ma már nyugodtabban vagyok, mert látom, hogy minden rendben lesz. Egyébként a kutyát előző gazdája kidobta, mert két hónapos korában kiderült, hogy szegycsont kinövése van, az miatt is évekig kezeltettem. Egy éve maradt szüleimmel, mert én panelbe költöztem, de ők legalább annyira gondját viselik. De szerintem senkinek nem tartozom magyarázattal, annál inkább köszönettel, tanulságos válaszokat kaptam, mégha nem is a kérdésre. Köszönöm mégegyszer.
2009. júl. 8. 15:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!