Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A rendőrség honnan veszi a...

A rendőrség honnan veszi a kutyáit?

Figyelt kérdés

2012. jún. 27. 17:29
 1/6 anonim ***** válasza:
Tartanak átvételi napokat és ott kiválasztják.Sokan kimondottan oda tenyésztenek. Felnevelik egy bizonyos korig .
2012. jún. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Igen. Elég csúnya dolgokat hallottam ezekről az átvételi napokról és az ilyen kutyákról. Szerencsére már vannak olyan rendőrök, aki a családban nevelkedett, nem idegbeteg rendőrkutyák alkalmazásáért küzdenek.
2012. jún. 27. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Milyen idegbeteg kutyáról beszélsz? olyan kutyával nem is lehet dolgozni.Egy robbanószeres kutyát pl hogyan tudnának használni, ha idegbeteg?

Az átvétel után még bőven kiképzést kapnak a kutyák. Szinte nyersen veszik át.Amelyik nem felel meg, azt továbbadják.

Sokan együtt is élnek a kutyáikkal a családjukban.

2012. jún. 27. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Vagy növendék kutyákat vesznek tesztelés után vagy a saját állományból pároztatnak és azok kölykeiből kerülnek ki a kutyáik. Persze sok függ attól, hogy később milyen munkára fogják használni a kutyákat.
2012. jún. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Amiket eddig rendőrségi bemutatókon láttam, azok totál bekattant, szocializálatlan, neveletlen kutyák voltak. Egy valamit tudnak, de azt nagyon. Azt, amire épp használják őket. Arra vannak rákattanva, minden más szempont háttérbe szorul. Lehet, hogy ez a munka szempontjából jó, de nekem akkor sem szimpatikus. Szerintetek az ilyen tömegtermelésben készült, ketrecben élő kutyák hogyan szocializálódnak, mielőtt a rendörség megveszi őket? Szerintem sehogy! Itt mindenki hanyatt van esve a rendőrkutyáktól, hát én egyáltalán nem. Tudom, hogy ott is vannak kivételek, ismerek is olyan rendőrt, aki modern szemlélettel áll a kutyákhoz, de egyelőre úgy látom, hogy még nem ez a jellemző. Amúgy nekem mindegy, hogy ki mit gondol, nem akarok senkit sem meggyőzni, nekem személy szerint nagy csalódást jelentettek a rendőr kutyák és a velük való általános bánásmód. A legdurvább az volt, mikor a bemutatón a csibészre kiküldött kutyán végig nyomta az elektromos sokkolós nyakörvet a felvezetője és a kutya félig görcsbe rándulva, visítva szaladt a előre. Mindezt egy családoknak szervezett kutyás napon gyerekek szeme láttára. De az se semmi, amikor a 150 kilós tagbaszakadt rendőr alig bírja visszafogni a bombakereső kutyát.
2012. jún. 28. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Sajnálatos, hogy a látott bemutatón ilyesmi volt. Nem kellene forszírozni az ilyesmit. A komolyan dolgozó kutyáknak nem az a dolguk, hogy harsogó zene és kiabáló gyerekek között teljesen mást csináljanak, mint amire használják őket.
2012. jún. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!