Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek h tudjam sétáltatni...

Mit tegyek h tudjam sétáltatni 4-hónapos kiskutyámat?

Figyelt kérdés
Van egy 4 hónapos skót juhász kiskutyám akit szeretnék sétálni vinni de amint rá rakom a pórázt leül, lefekszik vagy egyszerűen csak lecövekel. Mit tegyek h elinduljon? Miért fél a póráztól?(válaszokat előre is köszi)
2012. jún. 28. 10:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt csak te tudhatod, miért fél a póráztól, de ha tényleg fél (és nem csak makacskodik ami százszor gyakoribb) akkor először mindenképpen a félelemtől kell megszabadulni, pozitív társítással.

Utána, ha nem fél, csak nem akar menni, azzal már nincs sok meló. Nem igazán kell választást hagyni neki, egyszerűen indulj el pórázzal a kezedben. Ha megáll, ne előre húzd a pórázt, hanem felfelé, amíg el nem indul. Ha elindult, azonnal lazíts a pórázon. Ha megint megáll, megint húzd felfelé, és így tovább. Ha lehagy, állj meg, felfelé húzva tereld vissza magad mögé/mellé, és ha felvette a pozíciót, utána indulj el. Maga az elindulás, jó póráz használattal, egy ilyen fiatal kutyánál max 15 perc.

2012. jún. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
igazából nincs oka félni mert soha nem bántottam és nem is bántanám a pórázzal rossz élménye nem lehet mert jutalom falattal próbálkoztam eddig, de köszi a tippeket ki fogom próbálni őket :)
2012. jún. 28. 10:35
 3/5 anonim ***** válasza:
először a nyakörvhöz kell hozzászoktatni, amíg fiatal elég egy vékonyabb,nem kell bőr, a láncosat meg felejtsd el. Utána 1-2hét múlva kötözz rá egy kötelet és hagyd hgoy mászkáljon vele,anélkül,hogy fognád, majd fogd meg és hagyd hogy kicsit vezessen,amíg meg nem szokja,majd utána te irányítsd, hetente 4x ismételd meg a kertben, majd 2hét múlva mehetsz vele az utcában is ,de még csak rövid távra,de ott már ne ő vezessen téged,mert ha nagy lesz csak baj lesz vele.
2012. jún. 28. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem kuvasz kölyköm van most. Első séták során még ő is félt, a legtöbb kiskutya ilyen. Én egy darab sajttal csalogattam lépésről lépésre. Egy nap nagyon sokszor kivittem, eleinte kb. 3 perc volt az egész séta, átmentünk az út túloldalára a fűre, majd jöttünk is vissza. Fokozatosan egyre növeltük a kint töltött időt és távolságot. Az is jó, ha csak ücsörög az utcán először és szokja a zajokat, a kint létet. Próbáld meg te is ezt a módszert. Sok türelem és kitartás kell hozzá, de megéri. A másik kutyámmal is ugyanez volt a helyzet, ő már 2 éves és gyönyörűen sétál.
2012. jún. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyakörvet hord egyébként? Elsőre minden kutyának furcsa érzés a póráz plusz súlya a nyakán. Amikor képzed, vagy játszotok, tedd a nyakörvre a pórázt, és lógasd le mellé, aztán hívd játékkal, vagy egyszerűen csak hívd be a szoba másik végéből, labdázzatok, és amikor már nem frusztrálja a póráz, és végeztetek a játékkal, vedd le. Néha simán napközben is ráteheted, de egy idő után (ha már ignorálja), vedd is le. Amikor már a kezdeti megilletődöttség is eltűnt pár napja, elkezdhetsz vele a lakáson belül sétálgatni a pórázzal, először olyankor, mikor amúgy is jönne veled (például etetés előtt a konyhába, a játékáért, vagy lefeküdni). Ha már ez is gond nélkül megy pár napja, akkor meg lehet próbálkozni a nagyvilággal :)
2012. jún. 28. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!