Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon sajnálom a kiskutyámat,...

Nagyon sajnálom a kiskutyámat, vagy nem is kell?

Figyelt kérdés
Nem tudtam, h feltenni a kérdést. A bichon kiskutyám 6 évig bent volt a házban, ma pedig az elso éjszaka neki, h a garázsban fog aludni. Másfél hónap múlva érkezik a kistesó és anyumék már nem akarták a házban a kutyát. Lehet h jobb is lesz neki, mert anyum verte is szegényt ha valamit rosszat csinált, fél tole. Ugye megfogja szokni? nem tehetek róla nagyon sajnálom. Eddig mindig mellettem volt és most az furcsa, h nincs itt!
2012. jún. 14. 21:32
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
9%
Semmi baja nem lesz :)
2012. jún. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem lesz jó neki. Egyáltalán nem. Próbáljátok elajándékozni. Még lehet neki jó pár tisztességes, békés élete egy valódi gazdánál. Egy bichon nem udvarra való. De garázsba sem. Társasági kutya, amelynek a lételeme az ember társasága.
2012. jún. 14. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
35%

valamilyen szinten értem anyukádat. elvégre a kutya alapesetben az udvaron jól megvan.


a baj itt azzal van, hogy 6 évig bent volt a kutya. téged sem tudnak hirtelen kitenni az udvarra, hogy mostmár ott alszol, nem azt szoktad meg.


biztos meg fogja tudni szokni. a legjobb, amit tehetsz, hogy rengeteget mész ki hozzá, amikor csak tudsz. otthonos kuckót csinálj neki, párnát, házat, játékokat. a háza alá akár még szőnyeget is tehetsz, hogy ne legyen neki most minden fenekestül felforgatva.

2012. jún. 14. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
71%

Egy ölebet, egy társasági kutyát nem lehet csak úgy kidobni a házból! Évszázadokon, ezredeken át arra tenyésztették, hogy csak lakásban, az ember mellett legyen képes élni. Egy ilyen kutyának borzalmas, ha a családjából kidobják!

Jelenleg fizikailag még nem terheli meg a dolog, mert meleg van, de ahogy hűl a levegő, ez a kutya könnyedén megfázhat. Az pedig remélem eszébe sem jutott a kedves anyukádnak, hogy télre is kint legyen szerencsétlen bichon a kertben vagy a garázsban! Imádom, mikor jön a gyerek és a kutya hirtelen terhes lesz már. Hol van végre a felelős állattartás? Az is bőven elég, ha csak egyes szobából kitiltjátok a kutyát. Nem lehetetlen dolog, sőt. De ha a lakásban nem élhet egy igazi szoba kutya, akkor csatlakozom a második válaszolóhoz, a legjobb lenne, ha elajándékoznátok egy valódi, felelős gazdának, aki hajlandó kielégíteni a kutya igényeit. És nem kínozza többet, nem veri meg ezt a szerencsétlen párát.

2012. jún. 14. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
71%
Nem az a baj, hogy 5 évig bent volt, hanem az, hogy a bichon társasági kutya, aminek bent van a helye és kész! Ráadásul ritka ronda dolog egy csecsemőre hivatkozva kitenni a kutya szűrét!
2012. jún. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
35%
* Nem 5, hanem 6, de lényegtelen...
2012. jún. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
80%
És akkor azt meg sem kérdezem, h ha anyukád alapból így áll a kutyához, akkor miért is vettétek meg?
2012. jún. 14. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
80%
Talán megemlítenéd az édesanyádnak, hogy könnyebb lenne az élete, ha elajándékozná a kutyát. Persze, Neked nehéz lenne,hiányozna, de gondold át, hogy akkor annak a kiskutyának végre rendes, jó élete is lehetne.
2012. jún. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Nem vettuk! De keresztanyuméknak voltak kiskutyái eladásra és akkor anno 2006-ban mondtam h elhozok egy kiskutyát karácsonyra magunkhoz és aztán majd visszaviszem. Akkor lehett 6 hetes-7 hetes, és mikor már mondtam h visszaviszem anyum azt mondta h nem viszed sehova, ez a kutya már itt marad nálunk. és keresztanyumék ingyen odadták karácsonyra. Szovál o akarta h maradjon, most meg így viselkedik és rám kiabaálja hogy nekem kellett a kutya.
2012. jún. 14. 22:13
 10/17 anonim ***** válasza:
30%
Ha sajnálod, attól csak rosszabb lesz neki. Ne tukmáld rá, hogy szarul érezze magát. Tegyél úgy, mintha nem lenne ebben semmi különös, azzal segítesz neki a legtöbbet.
2012. jún. 14. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!