Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy kaukázusi kanom,2...

Zsokó29 kérdése:

Van egy kaukázusi kanom,2 éves múlt! Még éppen nem támad nekem, de morog, puffog stb. Meg kéne szabályozni, de nem tudom hogyan!? Tetőzi a bajt, hogy süket. Nem akarom elpusztítani (csak a legvégsőbb esetben). Soha nem bántottam. Mit tegyek vele?

Figyelt kérdés

#Tetőzi a bajt #hogy süket.
2012. jún. 28. 19:00
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:

Azt most megmondom, hogy kauval, de bármilyen más keleti pásztorkutyával az engedelmességi teljesen felesleges és egyben értelmetlen. Ezeket a kutyákat ez nem érdekli, kelletlenül csinálják, nem szolgalelkű fajták, nem erre lettek kitalálva. Beleőszülne az ember, mire egy ilyen fajtát engedelmességi vizsgára bocsáthatna és még akkor is kicsi a valószínűsége, hogy sikerülni fog. Az őrző-védő megint csak ostobaság velük.

Ezeknek a kutyáknak két dologban jó a kutyaiskola, de csakis akkor, ha kicsi korától viszik: szocializáció mind emberrel, mind kutyával, valamint hogy a gazda minél inkább isten legyen a szemében. Ennyi.

Én azt gondolom, hogy egy 2 éves vad kaukázusival csak a gazdája tudna foglalkozni már, tehát neki kell tanácsokat adni, hogy miként nevelje meg, miként legyen következetes. Idegen embert, legyen az akárki, Cesar Milan vagy XY kutyakiképző, megtámadna és komoly sérüléseket okozna neki.

A probléma pedig ott kezdődik, hogy megint olyan ember vett pásztorkutyát, aki nem tudja hogy mi fán terem és miről is szólnak ezek a kutyafajták.

2012. jún. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 Szilvi & Argos ***** válasza:

Mielőtt komolyabb baj történne, keressetek fel egy kauban jártas tenyésztőt, kiképzőt, aki Titeket készít fel a kutya nevelésére!

Ha nem akarjátok rászánni az időt, pénzt, energiát, akkor új hozzáértő gazda...vagy altatás, de a legutolsó utáni lehetőség legyen!

2012. jún. 28. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:

ma 22:51

Részemről egyetértek a nagy részével, amit írtál. Viszont a kutya még csak a morgós fázisban van, nem fordult még rá a gazdára. Van, hidd el kiképző, aki képes egy ilyen kutyánál is megmutatni, ki az úr a háznál. Persze, kell hozzá a gazda is, hogy képes legyen a kutyáját kezelni.

Sanszos az, hogy hiába is lenne segítség, a gazda nem való ehhez a kutyához.

2012. jún. 28. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Ember legyen a talpán az a kiképző. Nekem az a tapasztalatom, hogy a kiképzők, segédek nem értenek ezekhez a fajtákhoz. NJ, roti, doberman, schnauzer, stb. fajtákhoz megvan a tudásuk, de azok szolgalelkű, és a klasszikus értelemben véve nem egygazdás kutyák. A pásztorkutyák mindenben mások, egy külön kasztot képviselnek a kutyafajták között.
2012. jún. 29. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
Akár írhatnál egy tenyésztőnek is, hogy hátha tud valaki kiképzőt ajánlani neked.
2012. jún. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tudom,hogy én hibáztam ez nem is kérdés. Rengeteget olvastam a témában,nem találtam semmit ami erre a kutyára rá illene.Tisztában vagyok vele,hogy az egóját kell letörnöm. Ezt nem tudom, hogyan kellene!!??
2012. jún. 29. 15:48
 17/31 anonim ***** válasza:

Honnan van a kutya? Tenyészetből, vagy csak úgy... Legelőször az tudna tanácsot adni, akinél született. Hiszen ő ismeri a szülőket a legjobban. Általában valamelyik természete kidomborodik a kölyökben jobban.

Nem lesz könnyű dolgod, mert elvesztegetted azt az első két évet, amikor a kutyát az irányításod alá venni könnyebb lett volna.

Van a Netboardon kutyás fórum. Ott van kaus topik is. Szerintem ott tudnak tanácsot adni. Persze, kérdés, Te képes leszel-e megcsinálni.

2012. jún. 29. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
2012. jún. 29. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
A kutyát kaptuk,elég kicsin. Nem tudok a szülőkről semmit.
2012. jún. 29. 19:14
 20/31 anonim ***** válasza:
Nem kell ráillenie semminek semmilyen kutyára, általános kutyanevelésről olvass, falkavezérségről, az minden kutyánál működik, ha jól csinálják. De még mindig azt mondom, hogy keress szakembert, mielőtt baj lesz.
2012. jún. 29. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!