Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vissza lehet vinni egy kutyát...

Vissza lehet vinni egy kutyát a menhelyre?

Figyelt kérdés
Tudom hogy most sok felháborodott reagálást fogok kapni de már teljesen tanácstalan vagyok. Tavaly sajnos betegség miatt el kellett altatni a malamut kutyánkat és azóta is nagyon vágytam kutyára mert imádom őket.A tél végén már nem bírtam tovább kutya nélkül ezért úgy gondoltuk ha már kutyát szeretnénk legalább mentsünk meg egy kiskutyát és február végén elhoztunk menhelyről egy 6 hetes keverék kiskutyát akit ott nyugodt természetű kutyának mondtak.Aznap az is volt.De másnap elkezdődött a kálváriánk. A kutya teljesen úgy viselkedik mintha idegbeteg volna.(Most már 6-7 hónapos)Egyszerűen nem tudjuk megnevelni, nem lehet simogatni mert mindjárt harap de nem finoman hanem agresszívan.Folyamatosan ugrál(már jól megnőtt és szabályosan fellök engem is és a kisfiamat is)El kellett kerítenünk az udvarnak azon részét ahol játszik a gyerek, meg mi is kint vagyunk mert nem lehet kint a kutyától megmaradni.Leszaggatja a ruhát rólunk, már két papucsomat letépte rólam annyi idő alatt míg az ajtótól a kapuig elértem (kb. 5méter)Ha megkötjük folyamatosan ugat ami miatt már a szomszéddal is összevesztünk. Eleinte arra gondoltunk hogy azért csinálja mert kölyök, de ha rászólok és próbálnám nevelni vicsorog rám és kapdos a kezem vagy a lábam után. Nagyon sajnálnám vissza vinni de már nem látok jobb megoldást mert tönkre teszi az életünket.Ja és az udvar azon részén ahol ő tartózkodik teljen romokban van minden.Folyton kiszalad amint nyílik a kapu és sokszor nem bírom visszafogni mert akkora erő van benne (bár azt mondták a menhelyen kisméretű kutya lesz akkora most mint egy németjuhász)félek hogy mi van ha valakit megharap mert mindenkire morog és vicsorog.Ti mit tennétek a helyemben?
2012. jún. 29. 11:59
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
A végső megoldás lesz hogy visszaviszem, még próbálkozok amíg erőm engedi főleg a kisfiam miatt aki nagyon megszerette bár ő sem tud játszani vele.Volt hogy láttam hogy megkapta a kezét vagy a lábát és ha rákérdeztem inkább letagadta csak hogy ne haragudjak a kutyusra.De ez nem mehet így a végtelenségig mert mi van ha úgy isten igazából megtámadja a fiamat?
2012. jún. 29. 14:09
 12/14 anonim ***** válasza:

Hát, az egyetlen megoldás a kutyasuli lenne, de írod, hogy nincs pénzed rá, akkor a lehető legjobb, hogy visszaviszed a menhelyre. Valószínűleg nem veszik úgy vissza, hogy otthagyod (a túltelítettség miatt), de ha nálatok marad, amíg gazdira nem talál, úgy tuti menni fog.

Már hónapokkal ezelőtt megtehetted volna.

2012. jún. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Örökbefogadási szerződésben benne kell hogy legyen, hogy sehova nem adhatod tovább az állatot, csak ugyanarra a menhelyre. Megteheted.
2012. jún. 29. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Andizsuzsi ***** válasza:
Ne a végső megoldás legyen. Ha ti nem tudtok vele foglalkozni (kölyök kutyának a napi fél óra nagyon kevés, egy kamaszkorban lévőnek meg pláne), és iskolába sem tudjátok elhordani, minél előbb vigyétek vissza, hogy neki is legyen esélye még megnevelten, normálisan, kikötés nélkül élnie. Ezzel teszitek neki a legjobbat, és ezt a kisfiúval is meg kell/lehet értetni.
2012. jún. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!