Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A menhelyre be lehet vinni...

A menhelyre be lehet vinni csak úgy talált állatot (cicát)?

Figyelt kérdés
Konkrétan az érdi Sirius menhely gondoltam. Ha valaki tud gyors segítséget adni, az kéerem segítsen!
2010. jún. 29. 14:48
 1/8 anonim ***** válasza:
32%
Persze hogy be lehet vinni.
2010. jún. 29. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
50%
Javaslom előbb hívd fel őket, hogy fogadnak-e! Én eddig legalább háromszor szerettem volna kutyát bevinni menhelyre de mindig közölték, hogy teli van (Noé). Így kénytelen voltam ott hagyni :(
2010. jún. 29. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Akiteki ***** válasza:
17%

Azért vannak.

Ne hívd fel őket, mert akkor úgyis közlik, hogy tele vannak, nem tudják fogadni. Ha odaviszed, nem tudnak mit csinálni.

2010. jún. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
53%

Elég szomorú ez a hozzáállás...

A menhelyek nem azért mondják, hogy tele vannak, mert úgy tartja kedvük, hanem azért, mert TÉNYLEG TELE VANNAK.

Ez nem az ő hibájuk, hanem a sok felelőtlen emberé, aki nem jól választ magának állatot, vagy nem tudja rendesen megnevelni, és leadja, illetve azoké, akik halomra szaporítják az ilyen-olyan kutyáikat (a legtöbb keverék kutya életében legalább egyszer él menhelyen, persze erről a kedvesgazdinak, akinél született, fogalma sincs).


A menhelyek előtt hagyott állat nagyon felelőtlen lépés az otthagyó részéről.

Veszélyezteti a benti állomány egészségét, hiszen ki tudja, milyen betegséget visz be, még ha az adott állaton nem is látszódik. És a bevitt, oltatlan, karantén nélküli állatra nézve is veszélyes, hiszen minden menhelynek van egy sajátos baktérium és vírus flórája (nem feltétlenül parvora, meg ilyenekre gondolok!), amihez a benti állatok szervezete hozzá van szokva, de az új, oltatlan, ellátatlan kutyánál bajt okozhat.

Sok menhely nem is fogad be karantén nélküli kutyát (kölyköknél minimum 1 parvo, és inkább még 1 kombi is, felnőtteknél 1 kombi).

Arról nem is beszélve, hogy az amúgy is zsúfolt állományt még inkább össze kell zsúfolni, hogy az érkezőt be tudják rakni valahova. Így még kevesebb hely és idő, foglalkozás jut az állatokra.

Nem bosszúskodni kell, meg mérgesnek lenni, hogy miért nem veszik be, hanem tenni azért, hogy mindig legyen szabad hely!

Ivartalaníttatni, chippeztetni, megállítani a szaporítókat, az egyszeri elletőket, a kutyájukat kidobókat, hirdetni a felelős állattartást.

Az ember felelőtlensége hívta létre a menhelyet, mint szükségszerű intézményt.

Mindenképp hívd fel a Siriust, egyeztess velük. Nagy valószínűséggel várólistára fog kerülni.

2010. jún. 29. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jó és akkor a kis állat haljon meg mert nincs hely? Én a saját állataimnak mindent megadok, ivartalanítom, chipezem őket, de többet nem tudom pénzelni. De azért nem hagyom őket a padláson megdögölni hiszen ők tudják hogy kell segíteni, én csak egy egyszerű állattartó vagyok, nem tudom a világot meggyőzni hogy máshogy csinálják. :(
2010. jún. 29. 17:56
 6/8 Akiteki ***** válasza:

17:45

És mit csináljon az ember, ha nem tudja hazavinni?

Találok mondjuk egy láthatóan gazdátlan, kétségbeesett kóbor kutyát. Sérülés nincs rajta, hogy állatorvoshoz kelljen vinnem, haza meg nem vihetem, mert 13 kutyám van, teszem azt a szerencsétlen kan, nálam meg épp tüzel egy szuka, vagy kiskölykök vannak.

Végighívom az összes menhelyet és mindenhol közlik, hogy nincs hely. Dobjam vissza az országútra, hátha még idében elüti valami és nincs rá további gondom?

Inkább elviszem az egyik menhelyre és elmesélem hogy miért nem tudom hazavinni. Ha már ott vagyok, nem fogják utánam dobni a kutyát.

2010. jún. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Akiteki ***** válasza:
Na az meg végképp nem igaz, hogy a menhelyek kikötik, hogy hány oltása legyen. Az utcáról is kerülnek be kutyák. Amelyik nem fogad be kóbor ebeket, az csak látszatmenhely, pénznyelő.
2010. jún. 29. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Itt cicákról van szó, lehet az kicsit más helyzet. Cicát nem sokat láttam a Sirius menhelyen, azok is idősebbek. A kicsiket mind elvitték, és ezek picik.
2010. jún. 29. 18:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!