Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért eszi még mindig az...

Miért eszi még mindig az ürülékét?

Figyelt kérdés

4.5 hónapos spániel kölyköm megeszi a saját ürülékét! Már kétszer váltottunk tápot hátha vitamin hiányban szenved,de az eredmény ugyan az bármivel etetjük!

A másik gondom,hogy még mindig nem szobatiszta. Két óránként kiengedem az udvarra és lent van 2-2.5 órát is sokszor és mégsem végzi el a dolgát rendesen csak pisil. Aztán feljön és becsinál a lakásba. Ilyenkor persze nem eszi meg mert ott vagyok és rögtön összeszedem. Akkor eszi meg amikor nem látjuk. Például: este lefekvés előtt kiengedem feljövünk lefekszünk aludni és utána éjjel csinál be és akkor eszi meg. Már nem tudok mit tenni. Dühös vagyok,hogy állandóan csak a kakifoltokat találom reggel.Valaki szerint azért eszi meg az ürülékét mert berögződött neki,hogy megszidom ha becsinál és el akarja tüntetni a nyomokat. Az állatorvos szerint csak rossz szokás amit majd kinő. De egyenlőre roppantul idegesít,hogy pisilni tud kint és be már egyátalán nem pisil de a kakival ilyen gondok vannak....Kérem valaki mondjon valami tanácsot mert fogytán a türelmem.


2012. jún. 29. 12:20
1 2
 1/12 anonim válasza:

Az ürülék evés lehet rossz szokás, lehet idegesség, unatkozás, de lehet vitaminhiány is.

Sok türelemmel le lehet róla szoktatni a kutyust. Szerintem a legfontosabb az, hogy érd el nála azt, hogy sétáltatás közben végezze rendszeresen a dolgát.

Idő és türelem kell hozzá! Semmiképpen ne üsd/fenyegesd, ha ismét megtörténik, mert az további rossz beidegződéshez vezethet...

2012. jún. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az segítene a szobatisztaságra nevelésben ha reggeltől estig kicsuknám az udvarra? Este pedig beengedném a lakásba? Nagy kertünk van biztonságos kerítéssel.
2012. jún. 29. 13:16
 3/12 anonim ***** válasza:
Kimész vele te is, amikor kiengeded a házból elvégezni a dolgát? Milyen tápot adsz neki?
2012. jún. 29. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Kimegyek vele mindig és nagyon ritka ha a pisilésen kívül a kaki is sikerül kint. Flatazorral kezdtünk aztán Acana volt(attól ment a hasa) most Profine-t kap mert azt tanácsolták a Yukka kivonat miatt,de attól sem lett változás.
2012. jún. 29. 14:04
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha időd engedi, maradj kint vele, amíg nem kakilt, ha sikerült, óriási dicséret + jutalomfalat. Ha nincs rá időd, csukd ki!
2012. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
De jó lenne, ha az első pár kakinál ott lennél vele, mert nem vagyok benne biztos, hogy érti mit is kéne csinálnia, tehát neked kéne megmutatni mi a jó!
2012. jún. 29. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
1 hétig működött nála ez a kimegyünk kaki-jutalomfalat már azt hittem szobatiszta lesz,de aztán jött pár esős nap nem akart kimenni a vizes fűbe és azóta megint mintha mi se történt volna. Kicsuknám én szívesen erősen gondolkodom is rajta,de nagyon ragaszkodik hozzám ha nem vagyok ott akkor addig ül az ajtóba amig oda nem megyek. Még előfordul a hiszti is....
2012. jún. 29. 14:25
 8/12 anonim ***** válasza:

Nem szabad engedni neki, mert a fejedre nő!

Az eső nálunk is necces volt először. Vissza akart fordulni, majd bent nekiállt volna elvégezni a dolgát. Jutalomfalattal kicsaltam az esőben, rájött, hogy hű ez jó buli, azóta semmi gond.

2012. jún. 29. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Szerinted akkor ha reggeltől estig kicsukom egy pár napra akkor rá fog jönni,hogy jobb ha kint végzi a dolgát?
2012. jún. 29. 14:30
 10/12 anonim ***** válasza:
Hát addig csak nem fogja tartogatni, bár ennyi idősen már a kakit elég jól tudják tartani. Menj ki vele mindenképp, az első pár napban jó lenne, ha épp kakilni, amikor kint vagytok és megdicsérnéd!
2012. jún. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!