Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mikor lenne jobb kutyát...

Mikor lenne jobb kutyát vállalni? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

Nagy dilemma előtt állok. Két hónappal ezelőtt elvesztettem a munkám, jelen pillanatban a tartalékainkból élünk. Július 29-től újra dolgozom, bár nem a legfényesebb összegért, de nem lesz okom panaszkodni. A probléma a következő:


Mindenképpen szeretnénk kutyát, de a párommal nem tudunk dűlőre jutni azzal kapcsolatban, hogy mikor. Szerintem még most kéne vállalnunk, mivel így (egy "szabad" hónapom van még) lenne időm szobatisztaságra szoktatni (vagy legalább elkezdeni a szoktatást), megtanítani az alapvető dolgokat, és fokozatosan hozzászoktatni, hogy nem vagyunk folyamatosan otthon (attól függetlenül, hogy napi 3 óra sétát fixen tudok neki biztosítani, plusz játék, képzés, még ki kell bírnia kb nyolc órát egyedül, a lakás összepisilése nélkül, amit viszont nem várnék el egy kölyöktől elsőre). Bár nem állunk fényesen, megfelelő tápra, dokira, ilyesmire ki tudnánk szorítani pénzt, így ez sem lenne probléma, viszont ha újra dolgozni kezdek, nem lesz, aki két óránként leszaladjon a kutyával, amíg nem szobatiszta, szabit pedig nem tudok rögtön kivenni. A párom gondja az, hogy még nem költöztünk el (egy-két hónap kérdése, egyelőre sajnos anyóssal lakunk, akinek szintén nem lenne kifogása a kutya ellen), ő pedig nem akar "ide" kutyát azzal az indokkal, hogy van két macskánk (attól függetlenül, hogy macskánk költözés után is lesz, csak épp nem kettő, hanem egy, a másik ugyanis az anyósomé). Viszont ha most nem lesz kutya, akkor legalább egy évet várnunk kell, mivel nekem fontos lenne a legalább 3 hetes szoktatás, a munkahelyemen ekkora szünet viszont csak nyáron van (étterem, ami épp ebben a hónapban minden évben zárva van három hétig).


Tudom, hogy szörnyen hosszú lett, de köszönöm, ha valaki elolvassa és válaszol. Ha eszetekbe jut, írhattok pro és kontra érveket is, örülnék neki :)


2012. jún. 30. 19:16
 1/9 anonim ***** válasza:
85%

Hát, nehéz kérdés. Én azt mérlegelném a helyedben, hogy mi van akkor, ha mégsem jön össze valamiért hosszú távon a munkahelyed, bírnátok-e anyagilag. Próbaidőt megvárnám és utána, de mivel ez nem lehet, ezért későbbre halasztanám. Vagy nem kölyök kutyát vinnék haza.


Ha nem ilyen világot élnénk, hogy máról-holnapra bárkit elküldhetnek, akkor azt mondanám, hogy bevállalnám most a helyetekben. De így nem merném.

2012. jún. 30. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
A munka 100%, nagyon el kell szúrnom, hogy kirúgjanak. Úgy alakult, hogy miután az előző cég megszűnt, nem találtam állást, viszont édesapám étteremvezető egy nagy cégnél, neki pedig július 29-től kell egy plusz ember, én megfelelek, szóval ténylegesen csak akkor "repülök", ha nagyon rosszul csinálom :)
2012. jún. 30. 19:30
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Oh, értem :)

Hát akkor bevállalnám a helyetekben :)

2012. jún. 30. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én bevállalnám most, fontos hogy fokozatosan legyen hozzászoktatva hogy 8 órát egyedül kell majd legyen, és most van szabadidőd. Én sem tudtam volna várni még 1 évet amikor hoztuk a mi kutyánkat. :) Mi először 3 órára hagytuk egyedül, aztán elmentünk boltba fél órára, 1 órára ide-oda néha csak kimentünk, bezártuk az ajtót és kb. 10 perc után visszamentünk, soha nem tudta hogy mennyi ideig leszünk távol. Távozáskor nem szabad búcsúzkodni a kutyától és hazaérkezéskor sem szabad üdvözölni, csak kb. 10-15 perc után. Mi így csináltuk az első perctől és nem rág szét semmit nem ugrál a nyakunkba amikor hazaérünk. Most 7 hónapos.
2012. jún. 30. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Erre is járt a lepontozó szörny, úgy látom... Mindegy, remélem, örömét leli benne, nekem mindhárom válasz maximálisan hasznos volt, köszönöm :)


Örülnék, ha tudnátok még írni, később majd megmutatom a páromnak, hátha meggyőzhető, sokat hallott már a gyakoris kutyásokról :)

2012. jún. 30. 20:35
 6/9 A kérdező kommentje:
Egyébként egy hónap elég a szobatisztaságra és alap feladatokra? Semmi komolyat nem "várnék el" a blökitől, ül, fekszik, marad, behívás. Nem első kutya lenne, de talán tíz éves voltam, mikor utoljára kölyökkutya volt a háznál, úgyhogy az első pár hónapra már nem nagyon emlékszem.
2012. jún. 30. 20:48
 7/9 anonim ***** válasza:

Egy 2-3 hónapos kutyától azért ne várj még el helyben maradást:)

A szobatisztaság alapjait megtanulhatja addig, persze egyedtől is függ, hogy mennyi idő szükséges hozzá. De ennyi idő alatt azért ha jól csinálod, meg fogja érteni, csak lehet, hogy utána még pár hétig be fog csusszanni 1-2 baleset.

Az alapokra is nagyon jó, ha elkezded tanítani, a behívásra mindenképpen, plusz egyszerűbb feladatokra (ültetés, fektetés), ilyenkor iszonyat gyorsan tanulnak. A helyben maradást én még nem erőltetném ilyen korban.

Ja, egyébként én is arra szavazok, hogy most legyen kutya.

2012. jún. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha biztos az állás, akkor vállalhatod a kutyát. A párod meg majd csak megérti, ha az anyós is beleegyezett, akkor nincsen hiba. A macska nem akadály, legalább megszokja őket. Szobatisztaság simán megvan amíg otthon vagy, az ül is, de a marad, meg az extrák nem valók még nyolc hetes kölyöknek. Egyébként milyen fajtán gondolkodtál?
2012. júl. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 sippara ***** válasza:

Meghoztuk a nagy döntést :) egy husky keverék kan mellett döntöttünk, a kutyus már hét hónapos, holnap meglátogatjuk, alszunk rá egyet, és ha kölcsönös a szimpátia, pár napon belül itt is lesz :)


(még mindig a kérdező vagyok, csak éppen nem a saját felhasználónevemről)

2012. júl. 4. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!