Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Amikor valaki azt irja, hogy...

Amikor valaki azt irja, hogy sajnos nem tudja a babat vallalni, akkor miert irjatok neki azt, hogy azert megiscsak jobb lenne megtartani a babat?

Figyelt kérdés
De amikor egyertelmuen az a gond, hogy a kerdezo azert nem tudja a babat vallalni, hiszen semmilye nincs. Volt itt mar olyan kerdes, hogy mennyibe kerul a baba elso eve, es a terhesseg? 500-1000000 Ft-ot is irt valaki.
2009. febr. 20. 17:36
 1/8 anonim ***** válasza:
89%

Szia


Ezt én sem értem, illetve azt sem amikor írják, hogy ott ahol egy gyerek elfér, elfér kettő is. Holott ez nem igaz, mert egy gyerek rengeteg költség.

Ha valaki tényleg úgy vállal gyereket, hogy a napi betevőjéért is aggódnia kell, akkor hiába mondják neki, hogy vegye meg teszveszen stb. akkor se jön ki 300.000Ft alatt, ha pl. semmit nem kap ingyen.


30 hetes kismami

2009. febr. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
86%
Szia!Ki lehet hozni olcsóbban is írok példákat:babakocsi 30.000,+kiságy 20.000,+kezdő ruhacsomag a vatera.hu 10.000,+fördőkád állvánnyal 4.000,+ágynemű 6.000ft!Ha megszületett a baba a kórházba adnak egy csomagot ami pl.tusfürdő ami elég 4hónapig az orvos ír fel popsikrémet és az 700ft-ba kerül 2hónapra!Pelus havonta ha lidlbe bevásárolunk belőle mikor akciós akkor 3.000ft ha nem akkor 7.000ft.Mivel tápszeres a kislányom ezért a tápszere 4.000ft!És a ruhákat is meglehet nagyon olcsón rendelni a vatera.hu!Szülés után az állam fizet 60.000ft-ot és nálunk az önkormányzat is adott 70.000ft-ot!Amit kap az ember gyest+családi pótlékot abból ki lehet hozni a baba ellátását!Persze ha valaki vesz bébi őrzőt meg ilyeneket akkor ellehet költeni 1.000.000 ft-ot is!
2009. febr. 20. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Sokszor arra gondolok, hogy rosszindulatbol irjak, mondjak az embernek, hogy ugyanmar, tarstd meg, hat a szeretet a lenyeg.

Nem tudom, mi sajnos levegobol, szeretetbol nem tudjuk nevelni a gyerekunket, barcsak tudnank.

2009. febr. 20. 18:47
 4/8 A kérdező kommentje:

Koszi a valaszokat.

2. valaszolo, konyorgom, egy gyereknek nemcsak babakora van! Nem 1 evig, hanem orokke felelos vagy erte. Ne allj meg a babakocsinal, es az etetoszeknel, ez csak a KEZDET!!!

2009. febr. 20. 18:49
 5/8 anonim ***** válasza:
83%

2. vagyok!

Én nem álltam meg a babakornál te kérdezted a terhességet és az első évet!Én csak elmondtam a véleményemet!Mi megadunk a lányunknak mindent amit csak lehet!Én csak egy példát írtam hogyha valakinek nincs elég pénze akkor ennyiből is ki tudja hozni!

2009. febr. 20. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
73%
Valakinek soha az életbe nem lesz ennyi pénze akkor az nem érdemli meg a boldogságot hogy anya és apa lehessen?????????Akkor igen hamar kihalnának a magyar emberek,mert ebben az országban soha nem lesz jobb a helyzet!Ha meg felelőtlen volt és nem védekezett akkor az az ő hibája!Ha védekezett és úgy esett teherbe akkor ott már más a helyzet!Ezen kéne elgondolkodni!
2009. febr. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igenis nem kevés pénzbe kerül egy gyerek és még többe kettő, három. Ez persze nem azt jelenti hogy feltétlenül milliókban kell gondolkodni, bár ha mindent újonnan akarsz megvenni akkor valóban nem kevés pénz. De ez is mint ahogy az is hogy ki hány gyermeket szeretne és tud felnevelni mindenkinek a saját döntése kell hogy legyen. Nem hiszem hogy feltétlenül el kellene ítélni azokat a nőket, családokat akik elvetetik a babájukat hiszen nem tudhatjuk hogy milyen helyzetben vannak és itt most nem feltétlenül csak az anyagiakra gondolok. Rengeteg más oka is lehet egy ilyen döntésnek. Ennyi erővel nem hiszem hogy az jobb ha valaki szül 6-8 gyereket és utánna nyomorog egy garzon albérletben és segélyekért kuncsorog, holott ő is dönthetett volna másként is. Mindenki maga tudja hogy mit bír vállalni és ehhez mérten kell dönteni, még akkor is ha ez egy nagyon komoly és súlyos döntés.
2009. febr. 21. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Koszi a valaszokat.
2009. febr. 21. 13:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!