Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben hogy kell...

Ebben az esetben hogy kell reagálnom?

Figyelt kérdés
4 hónapja van nálam az örökbe fogadott kutyám. Eddig minden kutyával nagyon jól kijött, akármilyennel találkoztunk, össze lehetett engedni őket. Tegnap viszont olyan dolog történt, ami még soha: pórázról ráacsarkodott egy kutyára (aki mellesleg nála jóval nagyobb volt). Ez nagyon nem tetszett, és nem is jelent jót, gondolom ... Ilyen helyzetekben mit kell tenni? Úgy meglepődtem, hogy hirtelen nem is tudtam hogy reagáljak... A falkavezérséget erősítő feladatokat minden nap csináljuk, és eddig nem is volt problémám vele ilyen téren. Összefügghet ez a tegnapi eset sorrendi problémákkal? Legközelebb mi legyen a helyes reakció a részemről? Bár őszintén remélem, nem lesz legközelebb ...
2012. júl. 2. 09:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Milyen nemű?
2012. júl. 2. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
44%
Rászólsz erőteljesen és az oldalára fekteted a kutyát és ott tartod. A kutyaoviban anno volt egy problémás amstaff, ezzel a módszerrel megjavult :)
2012. júl. 2. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ja, bocsi.. Azt olvastam, hogy 4 hónapos...

Mennyi idős?

2012. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként nem akarlak elkeseríteni, de lesz még ilyen helyzet:) Néha a kutyák is összekapnak, ez szinte kivédhetetlen. Ettől nem kell előre parázni, ha megismered a kutyádat, akkor úgyis látni fogod rajta, ha ki akarna törni. Olyankor azonnal hátraarc, és indulj vele az ellenkező irányba. Ne jusson el odáig, hogy neki ugorhat a másik kutyának, de ha már azt hallod, hogy morog, vagy borzol, akkor is zökkentsd ki, és fordulj meg vele.
2012. júl. 2. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nem 4 hónapos, csak 4 hónapja van nálam. Egy 3 éves ivartalanított tacskó szuka. Tegnap hirtelen azt csináltam, hogy lefektettem az oldalára, de nem tudom, hogy meddig kell ott tartani ? Amíg le nem nyugszik? Mert attól még, hogy az oldalán feküdt, tiszta ideg volt és bár hallgatott de a szemével végig követte a másik kutyát.
2012. júl. 2. 09:35
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen, amíg le nem nyugszik. Sőt, most lehet, hogy páran megköveznek, de majd eldöntöd használod-e vagy sem.

Nálunk az oktató azon a véleményen van a suliban, hogy agresszió (akár ember, akár másik kutya iránt) esetében nem árt egy jól irányzott pofon sem a kutyának, persze nem akkora, hogy leszakadjon a feje.

2012. júl. 2. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
KÖszönöm mindenkinek! ÉS ennél a pofon dolognál egyébként nem él az a dolog, hogy "agresszió agressziót szül"? Már mint hogy ha megütöm az épp hőbörgő kutyát, az nem tesz rá még egy lapáttal ?
2012. júl. 2. 09:56
 8/11 compactegon ***** válasza:

egyede válogatja. az enyémnél abszolút nem jött be az oldalra fektetősdi, és a többi fizikai ráhatás sem, sőt...pedig a sok amstaff "szakértő" a parkban megmondta mit hogy csináljak :D

morgás nem segít? próbáld ki: határozott rántás míg rád nem figyel

2012. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 compactegon ***** válasza:
és ha akkor sem morogj rá, nekem ez bevált.
2012. júl. 2. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem, amikor még morog, akkor ne üsd meg! Ha már sikerült kizökkentened pl. ráordítással, pórázrángatással és rád figyel, akkor mehet a pofon, utána rögtön pedig a lenyomás.

De vigyázz nagyon! Csak akkor csináld ezt, ha ő kezdeményezi a verekedést, ha csak megvédi magát, amíg te közbe tudsz lépni, akkor ne.

2012. júl. 2. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!