Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ebben az esetben kinek van igaza?

Ebben az esetben kinek van igaza?

Figyelt kérdés

Ma amikor sétáltattam a kutyám megállított egy új polgárőr, hogy én éppen szabályt szegek azzal, hogy közterületen szájkosár nélkül és hosszú pórázon (2m-es) sétáltatom a kutyám. (A többi polgárőr egy szót sem szól arra, hogy én épp, hogyan sétáltatom a kutyám.) Elkérte az oltási könyvét és még abba is belekötött, hogy miért nem viszem beoltatni. Azt mondta, hogy most még csak egy figyelmeztetéssel megúszom, de ha még egyszer meglátja, hogy szabálytalanul sétáltatom akkor erélyesebben fog fellépni. Megjegyezném, hogy a következő hónapban kell őt vinnem, és minden oltása megvan.

Tisztában vagyok azzal, hogy ahol én lakok ott milyen szabályok vonatkoznak a kutyatartókra/sétáltatókra. A szabály szerint térdnél kisebb kutyát szájkosár nélkül lehet sétáltatni, hosszú pórázon. Egyébként a kutyám kis se használta a póráz hosszát, mert végig láb mellett jött és semmit nem csinált ami miatt indokolt lenne a szájkosár használata. Főleg, hogy térd alatti kutyáról van szó.

Most akkor a polgárőrnek van igaza, vagy nekem? Ti, ilyen helyzetben hogyan sétáltatnátok a későbbikben a kutyátokat?


2012. máj. 10. 12:07
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha tényleg van ilyen szabály, akkor a polgárőrnek van igaza. Melyik ez az elcseszett település? Kicsit kételkedem olyan jogszabály létezésében, amely a kutya magasságát "1 térd" mértékegységben adja meg. Kinek a térde? A gazdié, az intézkedő szervé, a szomszéd Jóska bácsié vagy egy elefánté?

De jó, hogy nem ilyen helyen lakom!

2012. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
eleget tennék a polgárőr kérésének, bár ez fura, ugyanis én a magyar vizslámat is szájkosár nélkül sétáltatom közterületen
2012. máj. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
88%

Tudtommal a polgárőrnek semmi köze ezekhez és nem is intézkedhet.

Ez a közterület felügyelő dolga.


Amúgy hivatalosan ha jól tudom max. 1,5méter lehet a póráz hossza, na de megnézném azt az embert aki le tudja rendesen mozgatni a kutyáját így hogyha el sem lehet engedni.

A szájkosárral meg az alap szimatolástól is megfosztják a kutyák, arról nem is beszélve, hogy így füvet sem tudnak rágcsálni amit ugye néha megtesznek (a miénk pl. inkább nyúl, mint kutya :D ).


Hozzám is odajöttek közterületesek pár hónapja, hogy tudom-e, hogy nem lehet szabadon futtatni a kutyát ott ahol vagyunk (nagy, füves terület)?

Persze, hogy tisztában vagyok vele, mégsem fogom megkötve sétáltatni az energiától duzzadó terrierem.


Annyira hangoztatják mostanság az állatvédelmi törvényt, hogy min. mennyi hely kell a kutyának, min. hány méter láncon lehet tartani, azt mégis elfelejtik, hogy az sem jó a kutyának, ha állandó szájkosárra, rövid pórázra kényszerítik az utcán.


Én eddig is elengedtem a kutyám, ezután is el fogom, szájkosarat pedig csak akkor lát, ha buszra szállunk.

2012. máj. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%
Tarthatatlan ez ami kutya és szájkosár témában van ma Magyarországon! Ha elutazom egy másik városba a kutyámmal, akkor ismernem kell az ottani rendeleteket? Vagy ha BP. egyik kerületéből átsétálok vele a másikba, akkor hirtelen megbüntetnek, mert emitt nem kell szájkosár ott meg kell? Azt kéne alkalmazni ami a kormányrendeletben van, hogy csak a kutya ismert agresszív viselkedése esetén kötelező a szájkosár!
2012. máj. 10. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Peched volt, kifogtál egy állatgyűlölő marharépát.

Egyébként szerintem semmiben nem szegtél szabályt, de én a helyedben kérnék egy hivatalos papírt valahonnan, hogy a kutyádra nem kell szájkosár. Az oltásba sem köthet bele, és a pórázba sem.

Csak játszotta a nagylegényt, ezekkel az érvekkel soha nem büntethetne meg.

2012. máj. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes ez a szituáció.Mondjuk túlzásnak tartom,hogy egy pórázon sétáltatott kutyától még ennyi mindent kérjenek.


Ha kutyát sétáltatok akkor magammal kell vinnem az oltási könyvet?


Egyébként ez a szájkosár túl van lihegve,természetesen veszélyes kutyáknál oké,hogy legyen,mert fő az óvatosság,de a jámbor ,jól nevelt fajtákon?

Vidéki vagyok és nálunk nincs sehol kijelölt kutyafuttató,de eddig nem találkoztam se polgárőrrel se közterületessel aki bármit kért volna a kutya miatt.

2012. máj. 10. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Igazad van.

Sikerült egy fusztrált hülyét kifognod. Előfordul. Nem mondom, hogy azonnal le kell az ilyeneket ugatni, de ha szemét és kötekedik, ne hagyd magad, légy határozott.

Én nem hordom magamnál a kutyáim útlevelét mindenhova, viszont a telefonom általában nálam van. Lefényképeztem a veszettség elleni oltás oldalát és azt mutogatom, ha kérik. Legyen elég nekik. Bár szerencsére eddig nem volt rá példa.

2012. máj. 10. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

a polgárőr egy bar@m !

te,pedig tanuld meg a városod ebrendeletét fejből ! ez sokszor segít!

( tudomásom szerint a szájkosár használata a tömegközlekedésben résztvevő kutyákon kívül,a veszélyesnek nyilvánított kutyákon kötelező a szájkosár, és talán ( mert tudomásom szerint ez megszünt,de ebben nem vagyok biztos : a veszélyesnek TARTOTT ( önkormányzat által veszélyesnek tartott kutyákra).

veszélyesnek tartott kutyák : pl:pit-bull-staffi,roti,stb

a harapási erősségük alapján államilag kiválasztott fajták, de lehet ,hogy ez már megszünt???

2012. máj. 10. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Következőleg te is világosítsd fel őt: semmiféle intézkedési engedélye nincs, ha valami törvénytelent lát max kihívhatja a rendőröket és addig ott tarthat míg ki nem érnek.Még az oltási könyvet sem vagy neki köteles megmutatni, mint ahogyan más hivatalos okmányt sem.Kicsit túlbuzgó az ipse, majd kinövi...

Egyébként jó ha van nálad oltási könyv.

2012. máj. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

csak a "veszélyes fajták"-nak kell szájkosár... a póráz hossza meg szerintem tök baromság... merugye vannak ilyen "elektromos/kihúzós" pórázok... és ezek 5m-esek is lehetnek...

" A kormány ugyanakkor létrehozza a veszélyes kategória mellett a kockázatos fajták listáját is, az ilyen kutyákat csak rövid pórázon, szájkosárral lehetne közterületre kivinni. Ide tartozna majd például az amerikai pitbull terrier, a kaukázusi juhászkutya és a rottweiler."- tehát ez a polgárőr nincsen tisztában a törvényekkel... mert az, hogy szájkosár+rövid póráz csak a "veszélyes kutyafajokra" érvényes

2012. máj. 10. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!