Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a fenét csináljak a nagymam...

Mi a fenét csináljak a nagymamámmal?

Figyelt kérdés
van egy keverés kint benti kutyusom aki kövér. de nem azért mert én sokat adok neki hanem a nagymamám állandóan eteti.egy időben elöttem is adott neki de mostmár csak akkor ha nem látom. a kutya alapsúlya kb 8-9 kg lenne,de ő most 13,7kg. rendesen megvan a mozgása, futunk úszunk biciklizünk. + fogyókúrás tápon él. mit mondjak a nagymamámnak hogy ne etesse??? mert attól félek hogy késöbb nagyobb baj lenne belőle. most 1,5 éves ivartalanított menhelyi szukácska :(
2012. júl. 2. 14:23
 1/8 anonim ***** válasza:

idősek ilyenek,mindenkinek úgy fejezik ki a szeretetüket hogy etetik:) Én nagyim is ilyen volt.

Az elhízás mindenképpen kezelendő probléma, ugyanis a kövér kutyák esetében az esetleges műtéteknek jóval nagyobba kockázata, az ilyen állatok hajlamosabbak a különféle sérülésekre, a túlsúly nagy terhet ró a keringésre, a légzésre és az izületekre is. Minél inkább gömbölyödik a kutyus, annál nagyobb az esélye a szív és keringési problémák, az izületgyulladás, a cukorbetegség, a hőguta és különböző bőrbetegségek kialakulására.

Szóvai ilyen melegbe különösen vigyázz a kutyára,és ezt mond el nagyidnak is!

2012. júl. 2. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hááát, remek kérdés.


Nagy meccs lesz, de én biztos nem hagynám szó nélkül. A kutyád élete, élethossza, életminősége a tét.


Az a legszörnyűbb, hogy a nagyid jót akar, gondoskodni akar róla, csak sajnos sokan ezt nem tudják máshogy kifejezni, mint a zabáltatással. Gyereket, kutyát, vendéget, bárkit - rosszullétig etetnek... :(


Nagyon komolyan ülj le megbeszélni vele, esetleg ijessz rá, hogy a doki máris kezdődő ízületi problémákat, kopást vett észre a kutyán, és ha így folytatja, és nem fogy le, akkor pár év múlva már mozgásképtelen is lehet. Tudom, ez végső soron hazugság... :( de hátha hatna.

2012. júl. 2. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! ezt fogom mondani neki! igaz hogy hazugság de ha az az ára hogy a kutyám egészséges legyen akkor meg kell tenni :(
2012. júl. 2. 14:32
 4/8 anonim ***** válasza:

Amúgy meg pár éven belül sajnos igaz is lesz, ha így folytatja a kuty. Főleg, hogy a menhelyre gyakran kerülnek szaporítótól megvett majd kidobott állatok, ki tudja, mennyire jó felmenőkkel (rokonpároztatás stb.). Ne adja az ég, hogy így legyen, és a kutyusod hosszú boldog életet élhessen veletek, de ugye ha véletlen genetikailag gyengébb, akkor a túlsúly tovább rontja...


Sok sikert, remélem meg tudjátok oldani. Mindenképpen kedvesen, megértően, de nagyon határozottan beszélj, hogy ne pimaszkodásnak vagy kötekedésnek tűnjön!

2012. júl. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Akár rendezhetsz egy kis sírásos műsort, hogy az orvos azt mondta, szíve, ízületei romlanak a kutyának, bele fog betegedni. Add oda a mamádnak azt, amit szerinted még kaphat a kutya. Azzal tömheti a nagyi. Te pedig az ételadagját azzal a mennyiséggel csökkentheted.
2012. júl. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ez is jó tipp! Így a nagyi is élvezheti a kutya "nassoltatását", de nem fog többet kapni a szükségesnél!
2012. júl. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2012. júl. 2. 17:24
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Egy hasonló kérdéshez írta valaki, hogy az ő szülei ugyanezt csinálták, teljesen felhizlalták az ebet. Aztán összebeszélt a barátnőjével, pár órára elment hozzá, majd telefonált, hogy a kutya rosszul lett az utcán, elvitték az állatorvoshoz, aki elmondta, hogy mindez a túlsúlya miatt volt és legközelebb bele is pusztulhat, már hazafelé tartanak. Még megtoldható azzal is, hogy a mellső lábszáráról egy kicsit leborotváljátok a szőrt, mintha infúziót kapott volna, valahogy így:

[link]

A válaszírónál bevált, azóta a szülei nagyon odafigyelnek az eb etetésére.

Ez kegyes hazugság egy tragédia megelőzésére, makacs öregeknél sajnos nem nagyon látok én sem más módot a meggyőzésére. De az jó ötlet, hogy mellé besegíthet az etetésbe azzal, amit te adsz neki.

2012. júl. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!