Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám állandóan ugat és...

Kocsis Anett kérdése:

A kutyám állandóan ugat és nem tudom leszoktatni, mit csináljak?

Figyelt kérdés

Ha le megyünk sétálni állandóan mikor kilépünk a kapun ugat , nem értem soha miért!Már panaszkodtak arra hogy a kis kutyám ugat!

csivava és tacskó keverék , 3 éves



2012. júl. 2. 19:24
1 2
 11/13 Szilvi & Argos ***** válasza:

A kapu a kutyád számára a vízválasztó, hiszen kint van a rengeteg inger, szag, élmény számára. Mennyit szoktál vele sétálni? Van lehetősége póráz nélkül futkározni, más kutyákkal játszani?

Azt csinálnám a helyedben, hogy a kapun belül várnék, hogy kicsit lehiggadjon, jutifalattal pár ül-fekszik-rám figyelést csináltatnék vele, hogy lehiggadjon és koncentráljon. Majd kinyitnám a kaput, de amint felpattanna ülésből vagy hangot adna, kaput becsuknám és várnék. A cél, hogy csendben, nyugodtan várakozzon nyitott kapu mellett, és a TE hívásodra lépjen csak ki az ajtón!!! Ugyanis ha nyugodtan, magabiztosan irányítod és visszafojtod a hisztijét, akkor csendben fog kimenni. Ha kint kezd rá az ordításra, akkor is keményen ültesd le és korrigáld. Ha nagyon vergődik, én akkor lefektetném az oldalára és jó pár percig, amíg el nem lazul, úgy tartanám.

Fontos, hogy ne durván, hanem türelmesen, szeretettel, de határozottan dolgozz vele!

2012. júl. 26. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:

Anya is azt mondja állandóan hogy hagyom magamat , pedig nem így van , legelőször csak finoman szóltam rá , de a szép szó nála nem használ , valamikor már ordítanom kell hogy fejezze be , de akkor se fejezi be.

Egyébként menhelyről hoztam el , és ha elengedem , először elkezd futni olyan gyorsaságban hogy nem érem el , utána leál pisálni , és mikor vissza felé megyünk és akkor is el van engedve , akkor is elkezd futni, egyszer az úttesten futott át (ezért nem merem elengedni) ; ha a zárt körüli be viszem nem futkározik , semmi , csak pisál és sz@rik.

és minden nap 3-szor leviszem 7-10 között kb. először , másodszor 13-15 között ,harmadszor 19 kor

2012. júl. 27. 10:02
 13/13 Szilvi & Argos ***** válasza:
67%

Ha az ugatásra Te kiabálással felelsz, az csak azt jelzi a kutyusnak, hogy de jó, gazdi is üvölt, akkor még hangosabban-még hangosabban...NEM JÓ!!! Nyugodtan, határozott, de nem kiabáló hangon rászólsz, hogy nem, erősen megfogod és leülteted, lenyugtatod.

Behívást pedig érdemes úgy, hogy otthon SEMMIT nem kap enni tálból, a napi adagját kézből kapja meg a behíváskor. Szólsz, hívod, odamegy, dicséred, kaja, stb.

2012. júl. 27. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!