Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem szeretem a kutyámat?

Nem szeretem a kutyámat?

Figyelt kérdés

Van három kutyánk. Ebből egy menhelyi és valahogyan nem szeretem. Ha elmegyek a két nagytestű kutyámmal sétálni (ő az egyik) akkor még a másik jön hozzám egy szóra meg el sem megy tőlem ő viszont rám sem bagózik. Ha kedveskedni akarok vele pl. kifésülöm alaposan akkor amíg van kedve állja ha nincs akkor nem. Mint rendes gazdi én sem tudok különbséget tenni a két kutyám között viszont a menhelyi és másik kutyám között tudok. Egész este ezen kattogtam és nem tudok olyan szeretettel viszonyulni hozzá. Azon gondolkodtam vissza kéne vinni a menhelyre de nincs szívem, rögtön elkap a sírógörcs. A másik kutyusomra is rágondolok akivel együtt él és hogy hogy szeretik egymást játszanak, nyalogatják egymás orrát...a kutyámat azóta nem láttam másik kutyával ilyen boldognak mióta a mamája meghalt az apukája pedig megszökött.

Nem tudom mit tegyek, midig úgy érzem ha egy másik kutyát hozunk el akkor sokkal "jobban járunk vele". Még csak egyszer csóválta a farkát mióta. Egyszer nyílt meg úgy igazán velem amikor elkezdett velem játszani hempergett csóválta a farkát. Élvezte nagyon. Azóta nem tudom ilyenekre rávenni.

Szerintetek mit csináljak? Csak rajtam múlik most hogy marad vagy nem...


2012. júl. 3. 07:18
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Persze! Csinálj minél több közös programot, amit mindketten élveztek!:) Nagyon szép tőled, hogy mégsem adod vissza a menhelyre, hanem inkább próbálsz szorosabb kapcsolatot kialakítani a kutyával!
2012. júl. 3. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:

köszönöm!!!

Amennyit már így is elértünk, hatalmas a változás.

Hátha megkedveljük egymást. :)

2012. júl. 3. 15:13
 13/16 VBeata81 ***** válasza:
Ahogy írtad, ez a szegény kutya embertől jót még nem kapott. Ne okozz neki csalódást! Ha nem szereted úgy, mint a másik kettőt, azért elfér mellettük, nem?
2012. júl. 3. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha nincs szíved visszavinni meg elcserélni, akkor biztos szereted valamennyire. Adj még magatoknak időt.
2012. júl. 3. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

köszönöm!!

Ma már együtt töltöttem vele a késő délutánt és az idő nagy kincs.:)

2012. júl. 4. 09:01
 16/16 anonim válasza:
A családban nálunk is volt kutya, akiket nagyon szerettem. Később én is szetettem volna saját kutyát. Menhelyről hoztuk el a kis foxi keverék kutyust, aki elsőre ugyan nem volt túl kezes, de úgy gondoltam, majd összebarátkozunk. Kb. másfél évig volt velünk, közben született egy kisbabánk és ahelyett, hogy összekovácsolódtunk volna egyre kevésbé szerettem, ami miatt lelkiismeretfurdalásom is volt. A kutyát szinte nem lehetett megsimogatni, mert rögtön harapdált, ha hívtuk nem jött oda, abnormálisan sokat ugatott, ami szintén idegesített, hacsak tehette kiszökött és piszokba ürüléknbae stb hempergett, ugy jött haza.... ha kivittem sétálni a kisbabával, akkor húzott, alig bírtam menni vele és a babakocsival. Persze voltak jobb napjai is, amikor egy kicsit lehetett simogatni, játszani vele, stb.... aztán az lett a vége, hogy az egyik szökése alkalmával nem jött haza többet. Biztosan sokkal többet kellet volna foglalkozni vele, és akkor nem lett volna ennyire vadóc, de ugyanakkor azt gondolom, hogy előfordul az is, hogy kutya és gazda nem illik össze.
2017. aug. 8. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!