Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Okkal nem szeretem a kutyámat?

Okkal nem szeretem a kutyámat?

Figyelt kérdés

amikor apuék ideköltöztek volt egy Dorka nevű kutya. neki lett pár kölyke. no de nem családfát akarok írni. szóval. van Berci, Bundás és Pajti. Berci a legfiatalabb. nagyon aranyos és intelligens néha rájön a dolog és amikor kinn vannak a csirkéink (van csirkénk) akkor megkergeti őket. a fiatalokat néha meg is eszi. no de nem is Berci a baj hanem Bundás és Pajti. most is! most Kedden Bundás megfogta az egyik kiscicánkat (én macskás vagyok) és ez engem nagyon ledöntött. mivel a cica az én kicsi cicám volt akiért oly sokat küzdöttem... és már már útálom azt a 2 dögöt! (Bundást és Pajtit) jogosan vagyok rájuk mérges? és mielőtt azt mondjátok hogy "ne büntesd azért amiért megfogta! hisz nem tudhatta!" hát pedig apu mondta ott trónolt a cicámmal! igen is tudta hogy mit művelt! és nem ez volt az első eset! volt olyan is hogy Pajtinál az első Bundinál a hátsó mancsok és úgy rángatták a cicát (ez régen volt) és már elegem van hogy megfosztanak ezek a dögök azoktól az élőlényektől engem akiket megszerettem és küzdöttem értük. mindent romba döntenek ami a lelkemben van! mindent! mit tegyek?


13 lány


2009. okt. 16. 18:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
Ui.: Berci soha életében nem bántott 1 cicát sem. még a pici cicát is aki most halt meg Bundi miatt őt is szerette! ott szaglászta őt és a fogát még csak ki sem vicsorította előtte
2009. okt. 16. 18:06
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Először is attól, hogy regy háztartásban élsz kutyákkal, még nem a te kutyáid. Akkor lennének azok ha te csinálnál velük mindent.

Nem okkal vagy mérges a kutyára. Mert egyrészt nem kell őket szaporítani. Másrészt egy kutya nem csak teng-leng mint egy macska és azt csinál amit akar! A kutya falkaállat, vezérre, ofglalkozásra nevelésre van szüksége! Ha megtanytottátok volna neki, hogy mit is szabad csinálnia, akkor nem gyilkolászna, és gondolom unatkozik, mert sehol sem írtad, hogy rendszeresen neveled, sétáltatod, kutyaiskolába járatod, játszol velük (vagy akárki a családból). És ezeken kívül sem szabad elfelejteni, hogy vannak olyan kutyák, akiknek az alapnál magasabb a vadászösztönük, hiszen mind vadászok voltak régen. Ez a kutyák vadászkutyafajták! De! Még egy dolgozó vadástkutya sem öli otthon az állatok, szóval minden kutyát meg lehet rá tanítani.

Amúgy meg a macskák is ölnek állatokat, tudom, hogyha meg fog kisegeret akkor nem érzel olyan sokat, mert az nem a tiéd volt, de akkor is. Nekem is van macskám még mielőtt leszólnál, aki azt csinál amit akar nem korlátozom, és nem nevelem mutatványokra, persze ivartalanítva van. És vannak kutyáim, akik meg vannak nevelve, sétálnak, játszanak. Minden állattal úgy kell bánni, ahogy a tulajdonságai igénylik. A macska szabad, a kutyának meg főnökre van szüksége. Tedd azt, hogy elolvasol néhény könyvet a kutyákról, vagy ha nagyon utálod őket, akkor világosítsd fel a szüleidet a normális kutyatartásról. A kutyának nem elég a kaja, meg egy meleg hely, mint a macskának, a kutya nevelés, foglalkozás nélkül elég problémás lesz, míg egy macska simán meg van nélküle, persze őt is lehet kisbb dolgokra tanítani (meg nagyobbakra is csak annak nincs értelme szerintem, legyen csak szabad).

2009. okt. 16. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon neveletlenek a kutyáitok, itt az ideje, hogy valaki megmutassa nekik mit lehet és mit nem.

Mindennel egyet értek amit az elöttem szoló írt !

2009. okt. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha valaki úy gondol egy kutyára,hogy az "dög",nem fog vele foglalkozni,az biztos is.

Gondolom tipikus elhanyagolt kerti kutyák,enni-inni kapnak,aztán élnek,ahogy tudnak.

2009. okt. 16. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
köszi! az a baj pontosabban hogy. na... rám nem hallgat egy kutya sem! legyen az kicsi vagy nagy okos vagy buta nem hallgat rám! apu meg azt hiszi hogy a verés a nevelés. egyszer meg is mutattam neki hogy "A póráz két végén" és azt mondta hogy hülyeség aki így neveli a kutyát! meg kell őket verni! na ja... ahhoz képest mindig szétrágják a slagot meg megtámadják egymást, na meg Berci is még mindig megfogja a csirkét. én tudom hogy meg kéne nevelni de akkor is be vagyok rágva! tudod te milyen volt elveszíteni Őt? kétlem. (amúgy alapjában véve nincs bajom egyikkel se de most ez a dolog kiakasztott)
2009. okt. 16. 18:30
 6/17 A kérdező kommentje:
amúgy azért írtam rájuk hogy dög mert nagyon berágtam rájuk és már elegem van! MINDENBŐL!
2009. okt. 16. 18:32
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Minden úgy van ahogy az első írta! Halgass rá :)
2009. okt. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
oké! de én nem tudom "falkavezér" lenni! apu talán lehetne "falkavezér" de én? engem keresztbe lenyelnek!
2009. okt. 16. 18:35
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Figyelj első vagyok és nekem is halt már meg állatom. És az első kutyám 10 évesen kaptam és dührohamot kaptam ha valaki hozzá szólt, aminek az a következménye, hogy egyes-egyedül én csináltam vele mindent 10 éves koromtól fogva! És mégis sikerült! 13 évesen már két kutyám volt! És bírok velük. Persze ők nem kakukázusik, se nem rotik, de te sem említette, hogy ilyen típusú kutyáid lennének.
2009. okt. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
a mieink keverékek. és az az igazság kicsit félek attól hogy letépik a kezem, megharapják a lábam
2009. okt. 16. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!